Pardubický vinařský půlmaraton na koloběžkách – jdete do toho? Termín se blíží!

Celý článek Loni jelo Vinařský půlmaraton v rámci promoakce na zkrácené sedmikilometrové trati pouhých pět borců včetně jedné koloběžkářky. Letos již má tento závod přesně 21,0975 km a pořadatelé by rádi viděli na startu klidně desetinásobek i více účastníků. Vsadím se, že i vy přijedete v dubnu do Pardubic – vždyť je to rovina!Aby bylo jasno: 19. dubna 2014 se v Pardubicích běží Mistrovství ČR mužů a žen v půlmaratonu 2014 – Pardubický vinařský půlmaraton. Jde o akci, které by se mělo zúčastnit kolem 1 600 běžců všech věkových a výkonnostních kategorií. Nicméně hodinu a půl před tímto davem vyrazí na start stejné trati koloběžkáři (a ještě deset minut před nimi handbikeři – koho asi dojedou…?). Že vám to něco připomíná? Ano, loňský plzeňský KOLOBĚHran či závod Rollo ligy v Lounech.

Oba zmíněné závody se jely na městské uzavřené, víceméně rovinaté trati, pouze Louny byly vzhledem ke shodě termínu s jedním závodem Eurocupu obsazené koloběžkáři velmi chabě, kdežto Plzeň se 138 závodníky překonala všechny rekordy. Pardubický vinařský půlmaraton má už nyní našlápnuto stát někde mezi těmito dvěma akcemi – už nyní je přes dvacet registrovaných účastníků a to v seznamu není vidět moc známých jmen koloběžkového závodního světa.

Pardubický vinařský půlmaraton 2013
Martin Komár a Luděk „Víťa“ Nezval v loňském ročníku | Foto Jiří Sejkora
5 důvodů pro účast

Proč byste se měli zúčastnit koloběžkového závodu Pardubický vinařský půlmaraton? Proč by to třeba mohl být úplně první závod, kterého se zúčastníte s vlastním startovním číslem?

Krátká rovinatá trať

Dvacet kilometrů ujede každý, nehledě k tomu, že trať nemá žádné převýšení a kromě krátkého úseku po kostkách je vedena po silnicích s kvalitním asfaltem. Špičkoví závodníci na takovéto trati samozřejmě pojedou trochu jiným tempem nežli hobbíci, to by ale nikomu nemělo vzít vítr z plachet.

Skvělá atmosféra

Městský závod budou lemovat tisíce fandících diváků a můžete si být jisti, že obrovský díl povzbuzování zbude také pro každého koloběžce a koloběžkyni. Už jen zažít tuto atmosféru je dobrým důvodem zúčastnit se tohoto závodu.

Vyhrají všichni

Startovné každého závodníka obsahuje kromě jiného také dárkový dvojpack dvou speciálních piv od Pardubického pivovaru – co na to říkají koloběžní pivaři? Pokud vám to není po chuti, mohla by vás zaujmout pamětní ražená medaile s numismaticku hodnotou od českého výrobce. Občerstvení a pití při závodu je pochopitelně samozřejmostí…

Pardubice jsou na cestě

I když třeba nemáte auto, do Pardubic se dostanete luxusně vlakem – do tohoto města se sbíhají koleje z celé České republiky, ale také třeba ze Slovenska. Nebo jestli chcete, přijeďte rovnou na koloběžce…

Uděláte něco pro sebe

Úplně nejdůležitějším důvodem, proč se zúčastnit Pardubického vinařského půlmaratonu, je ukázat sám sobě, že koloběžkové závody nejsou jen privátní akcí pro vyvolené, nýbrž skvělou zábavou pro každého. Dokažte si, že to dáte! Protože to dáte…

Pardubický vinařský půlmaraton 2013
Iveta Komárová a Zdeněk Vavříček na loňském promozávodu | Foto Jiří Sejkora
Pár fakt

Termín: 19. dubna 2014

Čas startu: 10:40 hod

Start: Pardubice, Smetanovo náměstí

Délka závodu: 21,0975 km

Cíl: Pernštýnské náměstí

Startovné: 300 Kč

Odkazy:

Facebooková stránka

Web Pardubického vinařského půlmaratonu

Registrace koloběžkářů

Seznam registrovaných koloběžkářů


Sdílej:

15 komentáře

  1. Uvažuju o tom tam jet, jen to je daleko, ale informace o změně délky na 21 km přidává zase něco na misku vah pro to tam jet. Snad se půjde přihlásit až se konečně rozhoupu.

  2. Tak dálka je relativní pojem. Ale jet z Varů na 7 km dlouhý závod a pak zase zpět to je taky daleko, zvlášť pokud se nejedná o nějaký výjimečný závod. Na druhou stranu do Helsinek se dá jet na výlet a spojit to s tím závodem.

  3. Ten závod neměří 7km, ale letos je to poctivej 1/2 maraton = 21km. A vejlet si můžeš udělat i po vlastech českých. V PU je hezkej zámek, kostel, náměstí, Zelená brána, divadlo a blízkosti i hrad Kunětická hora. No a spousta skvělých cyklostezek mimo silniční provoz, který ty místa spojujou. Ale jinak nic proti tomu, jestli si chceš prásknout rovnou Eurocup a přitom nejezdit Rollo ligu.

  4. Registrace už podána. Doufám že nás bude co nejvíc. V Plzni to bylo fajn, ale krátký. Tohle už je zajímavější :-)

  5. Tak dlouho jsem se těšil, ráno v klidu vstal, koloběžka připravená, počasí nádherné. No nepodělalo se mi auto před Jaroměří? Takhle smutně mi dlouho nebylo.

  6. Byl skvělej! Mnohem líp zabezpečenej než koloběhran, lepší trať. Krásnej svátek koloběhu. A mohli a jeli všichni. Včetně těch co jezděj „na pohodu“.

  7. Tak za rok zas, snad to příště vyjde. Kousnul se mi třmen na pravím zadním kole. Kotouč rozpálený jak pětník a destičky zapečený. Domů jsem to sice nějakým způsobem dokodrcal, ale i když jsem sehnal náhradní auto, tak bych to do Pardubic nestihnul.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *