Search
Close this search box.

Právě testujeme – sebe (jednokolka jako bonus)

Pokud jste nečetli test elektrojednokolky IPS, což samozřejmě doporučuji ihned napravit, můžeme vám nyní oficiálně oznámit to, co na konci testu bylo naznačeno – že aktuálně testujeme klasickou jednokolku. Zatím je to jeden z nejtěžších testů na Přibližovadlech – zvládnout takovou jednokolku totiž není žádná legrace. Takže tím testujeme i vlastní vůli a šikovnost.

Svou zvědavost nedokázala přemoci ani moje žena, která sice aktuálně spíše smrká nežli trénuje, nicméně prohlásila: „Já se to naučím taky!“

Jednokolka

Než se dostanu k publikování podrobností o samotném stroji, který je sám o sobě zajímavý, a také veselým příhodám z natáčení při učení se jezdit, přichystal jsem krátké video, abyste viděli, že se neflákám.

Nyní už mohu říci, že skutečně víceméně koordinovaně jezdím – což je velký rozdíl oproti urputné snaze udržet se v sedle, která sice na první pohled vypadá také jako ježdění, pocity ridera bych vám ale nepřál…

Sdílej:

9 komentáře

 1. Ten pohyb mi připomíná mix jízdy na kole a plavání :-) Ale je to fajn – jednokolka mě také láká.

 2. Tak už se přestaň vytahovat :D a napiš konečně tu recenzi. Že jízda na téhle věci není žádná sranda, to je celkem jasný. Jinak „Já se to naučím taky!“ ;-)

 3. Je to nějaký čas, co jsem o jednokolce uvažoval. Nikdy jsem se však nerozhoupal k tomu, abych si ji pořídil (možná v tom byl strach, že to nedám). Hodně mě bavilo číst články např. o přejezdu Austrálie nebo se dívat na triky mladých kluků ve skate parcích. Po tomto videu se snad hecnua zkusím to taky. Jen pro inspiraci dva odkazy http://www.alternativni-cyklistika.cz/cestovani/laosem-na-jednokolkach-rozhovor-s-florianem-schlumpfem/ nebo http://www.youtube.com/watch?v=xTlpCbmmh9g.

  P.

 4. Radek: Jj, to znám :) Ale ještě chvíli zůstanu na tom hřišti, přece jenom to bude chtít trochu víc trénovat ;)

 5. Koukám, že už Vám to docela jde.
  To bychom se pak mohli domluvit a dát si nějakých 50 km ne? :D Držím pěsti a přeji minimum zranění a maximum ujetých metrů na tomto skvělém vynálezu!
  PS: Vyřiďte Vaší ženě ať se při jízdě nedívá dolů, ale před sebe. To já jen tak, abych si rýpnul ;-) Ne, vážně, je to pak mnohem snazší…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *