Přejezd ČR na koloběžkách – z Hodonína do Aše – první kilometry

Celý článek Čtenářům, kteří náš web nebo obecně dění na české koloběžkové scéně sledují pravidelně, nemohlo ujít, že dnes z jihomoravského Hodonína, coby jednoho z nejvýchodněji položených měst Česka, startoval přejezd ČR na koloběžkách, jehož cíl je v 511 kilometrů vzdáleném Aši. Jak probíhaly první kilometry této akce?

[ad#sklik-468-x-60]

Setkat se s koloběžkovými a běžeckými celebritami, tedy s Vaškem Junem, Milošem Škorpilem a Petrem Fischerem, a doprovodit je alespoň symbolicky na pár kilometrech jejich předlouhé trasy, a také se při té příležitosti seznámit s Markem Kostkou (jeho ženu nevyjímaje), na jehož strojích borci jeli (tedy vlastně ještě jedou), neodolalo pět brněnských a tři místní či přespolní koloběžkáři. Něžné pohlaví zastupovala pouze Dana z vilémovické půjčovny koloběžek.

Přejezd ČR na koloběžkách – z Hodonína do Aše
Tři hrdinové přejezdu ČR na koloběžkách: Zleva Václav Jun, Petr Fischer a Miloš Škorpil

Pro upřesnění, z Brna vyrazili vlastně jen čtyři koloběžkáři, protože já jsem trochu kazil partu svým přenosovým vozem, skládacím kolem Brompton. O něco více nežli šestnáctipalcová kola Bromptona ale mezi koloběžky zapadla, takže se toho zase tolik nestalo. Zato jsem ale natočil krátké video z prvních dvaceti kilometrů od Hodonína.

Start přejezdu se vydařil, ráno sice v Hodoníně spadlo pár kapek, nicméně ukázalo se, že jde o planý poplach, protože sluníčko déšť zahnalo. Vítr, který se po rovinatých pláních jižní Moravy prohání skoro permanentně, si sice nedal pauzu ani dnes, ale nebylo to nic kritického. Na druhou stranu, u první stovky kilometrů, si už borci na Twitteru na protivítr trochu postěžovali.

Pokračování na síti

A když jsme u toho Twitteru, jak jsme již avizovali, další průběh akce můžete sledovat na této sociální síti. Zde je adresa: https://twitter.com/bezpedalu

Ty, kteří Twitter nepoužívají, jen upozorňuji, že proto, abyste se mohli podívat na zprávy našich dálkových cestovatelů, nemusíte zřizovat žádný účet – prostě klepnete na výše uvedený odkaz.

Na úplný závěr ještě koukněte na pár fotografií.


Přejezd ČR na koloběžkách z Hodonína do Aše – první kilometry – fotogalerie

Sdílej:

5 komentáře

  1. S velkým zájmem sleduji tuto obdivuhodnou akci, ale teď se nemůžu ubránit zklamání. Trojice se rozdělila. Petr Fischer si potřeboval odpočinout a jeho kolegové mu ujeli. Možná jsem to celé jen špatně pochopil, on je to závod?

  2. Dík za bezva reportáž a za bezva obrázky. Ten přejezd ČR je obdivuhodný. A těm borcům tak trochu závidím…

  3. Obdivuhodny pocin a vykon. Trosku ma sklamal sposob informovania. Hoci informacii bolo vsade vela, tak to boli informacie asi len z jedneho zdroja. Suhlasim so Zdenkom. Mal som dost zmiesane pocity z toho, ze sa trojica neskor rozdelila a dvojica vpredu dokonca zmenila plany. Az neskor som sa dozvedel, ze pan Fisher mal zdravotne potiaze. Pravdepodobne ho sprevadzal aj pan Kostka. Cital som kdesi na webe uz ucelenu reportaz, ale niektore odpovede som nedostal. Trochu rozpacity sposob informovania.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *