Search
Close this search box.

Rack Sack – zadní brašna na skládací kola Brompton

Celý článek Brašnám na Bromptony se na Přibližovadlech věnujeme pravidelně – tato skládací kola s jejich využitím počítají naprosto samozřejmě, tak proč toho nevyužít. Skládačky s malými koly obecně více vsází na přední brašny, Brompton ale „umí“ využít také prostor nad zadním kolem. A to velmi smysluplně a s invencí!

 

Na úvod jen malá technická poznámka: Rack Sack – zadní brašna na skládací kola Brompton – se dá využít s jednou podmínkou. Musíte mít model osazený zadním nosičem. Jde tedy o kolo, které má na konci označení písmeno R (Rack – nosič). Nebo vlastně může jít i o Brompton původně „beznosičový“, na nějž jste si nosič namontovali dodatečně, protože i to samozřejmě je možné. Sada nosiče se zadním blatníkem pro majitele modelů L stojí 2 530 Kč.

Rack Sack – zadní brašna na skládací kola Brompton

Brašna Rack Sack rozhodně není žádný drobeček. Brompton sice udává objem 16 litrů, já jsem naměřil s rozměry 20–23 × 23–28 × 40 cm (rozmezí je uvedeno kvůli nepravidelnému tvaru brašny) spíše litrů dvacet. Ne, že byste v Rack Sacku odvezli víkendový nákup pro čtyřčlennou rodinu, například pro vyřizování běžných „pochůzek“ je ale jeho objem naprosto dostatečný až naddimenzovaný. Brašnu samozřejmě ocení také třeba dálkoví cestovatelé a další uživatelé…

O tom, jak se Rack Sack na Bromptona připevňuje a také jak se výrobce vypořádal s otázkou „Co s ní při skládání kola?“, jsme natočili krátké video. Určitě se na něj podívejte. Kromě jiného totiž zjistíte, že na Přibližovadlech už skončila éra němého filmu.


Závěr videa je bohužel nutné doplnit poněkud nepříjemnou informací. Tím, jak sedlovku zasunete jen částečně, totiž nezaaretujete složené kolo, takže když ho pak chcete za sedlo zvednout, Brompton se vám „rozpadne“. Z téhle šlamastyky je jediná pomoc – držet druhou rukou zároveň ráfek zadního kola a rám. To však není ideální, protože se u toho obvykle zašpiníte.

Drobnosti, které potěší

Brašna Rack Sack, vyrobená ze známé umělé tkaniny Cordura, je nejen patřičně odolná vůči necitlivému zacházení, ale také vydrží nějakou tu spršku. Horní víko se zapíná na zip renomované značky YKK. Zip je jednak krytý po celé délce légou, potěší ale také úprava pro použití malého visacího zámku k zabezpečení obsahu před nenechavci.

Rack Sack – zadní brašna na skládací kola Brompton

Použití zámku je sice spíše placebo, než aby mělo skutečnou funkci, nicméně možnost jakési ochrany zde je a můžeme za ni být vděčni.

Výborně je naopak zajištěná pasivní bezpečnost. Podél celého bočního obvodu brašny je výrazný reflexní pásek, logo Brompton vzadu je ze stejného bezpečnostního materiálu. Pod ním najdete nenápadné poutko, jež není určeno na nic jiného než na blikačku.

Rack Sack – zadní brašna na skládací kola Brompton

Rack Sack – zadní brašna na Brompton – patří mezi tradičně „vychytané“ příslušenství pro tato skládací kola. Pokud vám už kapacita přední brašny nepostačuje nebo prostě z jakéhokoliv důvodu preferujete přepravu nákladu vzadu, měli byste mít Rack Sack „v merku“, případně rovnou na svém Bromptonu…


Cena

ke dni 4. prosince 2012
2 160 Kč

Zdroj

Anglická legenda
Cyklospeciality
Hybešova 42
602 00 Brno
e-mail: obchod@cyklospeciality.cz

Domovský web Bromptonu

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *