Red Cat aneb Batfootbike. Další z koloběžek od Matta, kterou musíte vidět

Celý článek Uplynuly tři měsíce od doby, kdy jsme vám na Přibližovadlech ukázali koloběžky vlastní konstrukce z dílny Martina Ambrozka alias Matta (čtěte a koukejte zde). Stroje, které bych rozhodně nenazval tuctové. Martin je ve svojí dílně pravděpodobně více jak doma, protože nedávno vznikl další originál. Seznamte se: Red Cat od Matta.

 

Co je Batmobile, to jistě víte. A zkusili jste si někdy v podobném designu představit i koloběžku? Nevím, jestli měl podobnou myšlenku i Martin Ambrozek, nicméně já se nemohu ubránit pocitu, že ano. Jeho Red Cat je prostě Batfootbike v červené. Asi tak…

Red Cat | Foto Martin Ambrozek
Red Cat | Foto Martin Ambrozek

Martin mně ke svému nejnovějšímu stroji napsal:

„Myšlenky a vize musely z hlavy ven, a zrodila se další kolobrnda – s pracovním názvem Red Cat. S přihlédnutím na tvar předního krku jsem měl pochybnosti jak se na tom bude vlastně stát a jezdit, takže až do skončení stavby jsem nevěděl, jestli bude vůbec funkční. No, vyšlo to skvěle, koleno i další části těla jsou v bezpečí :-)


Díky nízké 5cm světlosti je jízda pohodlná, koloběžka je tím předurčena spíš jen na cyklostezky a silnice. Nášlap klasika – délka 34 cm, kola 26/20“, rozvor 110 cm a celková délka 166 cm. Celková výška nad představcem 85 cm.“

Red Cat | Foto Martin Ambrozek
Red Cat | Foto Martin Ambrozek

„Celá stavba šla překvapivě skvěle bez nějakých zbytečných problémů. Až jsem se divil – vždycky se totiž nějaký problém objeví. Ale byla to skvělá zábava. Škoda jen, že není moc velký výběr barevných pneumatik na trhu. Původně jsem chtěl bílé pneu. Přední ještě jakž takž, ale zadní silniční ani omylem. No co už, třeba jsem špatně hledal.


Přeji Vám i všem krásný začátek sezóny, koloběhu zdar!
Martin Ambrozek“

Red Cat | Foto Martin Ambrozek
Red Cat | Foto Martin Ambrozek

Martin alias Matt nám představil už sedm svých modelů – v prvním článku šest, nyní jeden stroj. Nedalo mi nezeptat se jej:

„Už těch koloběžek máte vyrobených docela dost, takže mě zajímá, kdo na nich jezdí? Respektive předpokládám, že to neděláte na kšeft, ale spíš pro rodinu, pro známé, kamarády. Alespoň podle názvů strojů to tak vypadá. Nebo se pletu?“

Nepletl jsem se, Martin odpověděl takto:
„Ano, máte naprostou pravdu, zatím všechny byly udělány přesně cíleně pro jednotlivce. Moc fandím výrobcům koloběžek, ať je to kdo je to, ale jelikož nejsem zastánce pásové výroby a tuningu ve stylu ‚máte jedinečnou koloběžku‘ jen tím, že má jinou barvu, řídítka a podobně, říkal jsem si, že koloběžka se dá odlišit i radikálním způsobem. Je potom samozřejmě otázkou, aby se na tom taky dalo jezdit :-) Takže jsem zkusil vyrobit pro sebe první custom stroj, a pak už to šlo tak nějak samo. Prostě kolobka na míru se vším všudy, a s potřebami přímo pro toho, kdo na ní bude jezdit. Trochu sci-fi :-)

Ještě taková douška: Každou, kterou udělám, bych si nejraději nechal, ale není na to místo :-)

A ještě: Snažím se, aby každá byla naprosto jedinečná. Ať tvarem nebo barvou, prostě jediný kus na světě :-)“

Red Cat | Foto Martin Ambrozek
Red Cat | Foto Martin Ambrozek
Red Cat | Foto Martin Ambrozek
Red Cat | Foto Martin Ambrozek

Sdílej:

5 komentáře

  1. To je opravdu krásný stroj, Matte. A těch bílých pneumatik vůbec nelitujte, Červená kočka je krásná právě takhle. Tak jí přeji šťastné kilometry a Vy si pořádně trhněte!

  2. Díky moc, no rád bych si trhnul ale už dva měsíce mám zlomený prsty na noze takže zatím bohužel nic, ale už se to blíží !!! Je fakt že nic se nemá přehánět, možná až by ty bílé gumy byly namontovány, nebylo by to ono. Hezký den

  3. To je mi líto, přeji Vám, ať zlomenina dobře srůstá. A taky ať můžete tvořit, jak je jen možno a mít radost z toho. Držím palce!

  4. Parádní, klobouk dolů.?Byl bych pro pneu s bílým bokem. Ale i v „základu“ vypadá kočka suprovně! M.

  5. Bílej bok mě sakryš nenapadl, super, dokonce jsem našel, predelam to. Dokonce jsem našel celobily pláště ale s tím bílým bokem budou hezčí, dík za tip, to je tak když se člověk zasekne na jednom nápadu :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *