Registrace na Etapák otevřena! 270 km na koloběžce za 4 dny – kdo z vás na to má?

Celý článek Plzeňský, přesněji spíše západočeský tým Bez pedálů není – jak je našim pravidelným čtenářům známo – jen sportovní mančaft, jehož borci vědí, jaké je to stát na bedně, Bez pedálů jsou také organizátoři koloběžkových akcí. To ale jistě víte také. Pro letošní rok se dočkáme pár novinek, jednou z nich je Etapák. Čtěte dále…Tedy pro přesnost – s těmi západními Čechy týmu Bez pedálů to není tak horké. Tahle koloběžková sestavička sice loni vznikla v Plzni a díky nepřehlédnutelnému Zdeňku Černému i v Tachově, nicméně hoši postupně draftovali závodníky ze severních i východních Čech, jen Moravu zatím nechali bez povšimnutí (zde mají region pod palcem dva Lipnické klany). Nic to však nemění na tom, že Etapák se pojede v západních Čechách a účastníky dokonce zavede až do sousedního Bavorska. Proč? Jsou tam poklidné, málo využívané cesty a cyklostezky jako stvořené pro pořádání koloběžkového závodu, jaký Česko ještě nezažilo…

Etapák

Třicet lidí, z toho tři Finové

„Bezpedálové“ tento závod prezentují takto: „Jedinečný, nejdelší, a dost možná i nejtěžší závod koloběžkové historie! Obstojíš v konkurenci nejlepších vytrvalců? Tak pojď do toho!“

Suchými čísly jde o 270 km rozdělených do čtyř etap v okolí Chebu, Mariánských Lázní a Tachova, plus ve druhé nejdelší a pravděpodobně také nejtěžší 89kilometrové etapě zmíněná zajížďka do Německa. Abych nezapomněl, na samý začátek ještě účastníky čeká úvodní 3,8kilometrová časovka.

Etapák – mapa

To vše se bude odehrávat od 7. do 11. května tohoto roku. Vzhledem k tomu, že 8. 5. je státní svátek, neměl by tento termín činit zásadní potíže ani „pravidelně zaměstnaným“ koloběžkářům. Ale pozor! Startovní listina je z technických a organizačních důvodů omezena na 30 závodníků! Dnes vlastně už maximálně sedmadvacet, protože na Etapák už trénují tři Finové: Hannu Vierikko, Alpo KussistoKai Immonen. Stačí vám pro nalákání k registraci tato tři zvučná jména?

Etapák race opened!

Je jisté, že Etapák je závod hodně odlišný od běžných akcí Bez pedálů nebo třeba závodů Rollo ligy. Osobně jsem si ale téměř jistý, že o místa na startu bude možná ještě tlačenice, takže neváhejte a registrujte se ihned. Další potřebné informace najdete na webu Etapak.cz.


Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *