Search
Close this search box.

Rollo liga 2013, 2. kolo – Tour de Šumava. Reportáž, fotogalerie a video

[indizar:0,]

Celý článek Zatímco se oblasti postižené nedávnou povodní ještě vzpamatovávaly z nejhoršího, na šumavském Šindlově mezi Vimperkem a Kvildou o minulém víkendu svítilo – až na drobné výjimky – sluníčko ostošest. 24. (ano, čtyřiadvacátý) ročník Tour de Šumava s nebývale velkou účastí se vydařil náramně.Kapitoly článku

[chapters]


[firstchapter:Reportáž]

Na sobotní dlouhý závod se na Šumavu sjelo 51 závodníků a závodnic, v neděli bylo na startu časovky pouze o dva „kusy“ méně. Účast tedy byla hojná a není divu, že se zde objevilo hned několik nových tváří. Rollo liga to potřebuje, takže jen houšť!

Rollo liga 2013 – Tour de ŠŠumava 15. a 16. 6.
Spokojený ředitel závodu David Seeman

Sobotní obloha naznačovala příjemné slunečné počasí a u toho také zůstalo. Dlouhý závod na 27 kilometrů se jel z Šindlova přes Borovou Ladu, Kvildu a Pláně zpět na Šindlov. Pouze žáci a kadeti měli jako obvykle trasu zkrácenou – startovali až na Kvildě. Jelo se na neuzavřené trati za běžného silničního provozu, dlužno však dodat, že v tuto roční dobu moc aut na trase závodu nepotkáte.

Po závodu jsem požádal Petra Peštu, který dojel na páté pozici, zdali by zhodnotil jeho průběh. Petr k tomu říká:

„Do Borové Lady (cca 4–5 km od startu. Pozn. redakce) dojela poměrně velká skupinka, myslím, že nás bylo kolem dvanácti až čtrnácti. Jak trasa stoupala, tak se to začalo dělit, vpředu nás zůstalo pět. Střídali jsme se na špici – když tam byl Láďa Provod, tak se tempo výrazně zrychlovalo, pak se to rozbilo, první jsem odpadl já, chvilku po mně Cvalín, pak Marek Kadlec. Před Kvildou jsme se sjeli a vpředu jsme viděli, jak pokračuje duo Láďa Provod a Tomáš Pelc. Láďa potom po několika vzájemných soubojích, počítám až ve sjezdu vyhrál. No a my jsme si to taky rozdali až po sjezdu od Babůrka a Marek měl nejvíc sil, pak Karel, a já. Celkově byla atmosféra výborná a závod perfektní.“

Můžeš popsat profil trati?

„Šumava má poměrně zajímavý profil. Po startovacím kopci se jede přibližně 6 km klesavá rovina nebo sjezd, a pak se zhruba 11 km stoupá a ten závěr z nejvyššího bodu, který je kolem 1 100 metrů nad mořem u Přilby (asi 4,5 km za Kvildou) se znovu sjíždí posledních 6 km s malým houpákem do cíle. Je to poměrně těžká trať. Já jsem měl na pátém místě průměr 27 km/h, počítám, že Provod musel mít kolem 28 km/h.“

Neděle ve znamení časovky

Nedělní ráno bylo lehce uplakané, s přestávkami pršelo i v noci, takže na start časovky jednotlivců na okraji Vimperka se jelo v poněkud odolnějším oděvu. Bundy však většina závodníků hned odložila, protože veškeré dění na obloze sluníčko ještě před startem opět přebilo.

Časovka měřila 7,8 km, první „delší polovina“ – asi čtyři kilometry – vedly stále do kopce. Petr Pešta to komentuje stručně a jasně:

„Časovka byla poměrně jednodušší, každý si jel po svém. Závodilo se od prvního místa po desáté. Každý byl ale po předchozím dni unavený, bylo třeba si hlídat rytmus a zkusit ze sebe vydat, co se dá. Trať je tvrdá – od Vimperka je to bez ustání nahoru a pořád se to utahuje. Jezdí se to špatně.“

A Petr Pešta ví, co říká – v časovce byl celkově čtvrtý, ve své kategorii pak na třetím místě na „bedně“.

Malá poznámka k videu: Pokud se vám od času 3:00 min zdá něco divného, tak se nemýlíte. Náš „kamerajezdec“ Vojta Hrůza si totiž nohou nechtěně rozepnul rychloupínák zadního kola a na závěrečné lehce terénní vložce po zvětralém asfaltu mu málem upadlo zadní kolo. Bylo jej tedy třeba uvést do správné polohy. A v cíli svůj červený Kickbike rudý vzteky hodil do příkopu, to je na videu vidět také. I to se může stát na koloběžkových závodech…

Šumava s táborákem, příště na sever

Tour de Šumava se tímto může vesele těšit na jubilejní 25. ročník. Ten letošní čtyřiadvacátý z minulého víkendu byl super! Musím říci, že atmosféra byla skvělá, večerní sobotní posezení u ohně tomu jen dodalo správný punc.

Co bude dál? Rollo liga 2013 se příští víkend – před poměrně dlouhou prázdninovou pauzou – přesouvá „trochu“ severněji do Loun a Děčína. Už jsme vás informovali v této krátké upoutávce. S kým se opět uvidíme „na severu“?

Kapitoly článku

[chapters]


Rollo liga 2013 – Tour de ŠŠumava 15. a 16. 6.
Vzorové zabalení ve sjezdu

[chapter:Zkrácené (a neoficiální) výsledky 2. kola Rollo ligy 2013 – Tour de Šumava]

Dlouhý závod – sobota 15. června

Rollo liga 2013 – Tour de ŠŠumava 15. a 16. 6.
Lojza Onderka projíždí Kvildou na svém „prodlouženém“ Kickbiku

Celkově
1. Ladislav Provod (čas 0.55:04 hod)
2. Tomáš Pelc (0.55:15 hod)
3. Marek Kadlec (0.56:27 hod)

Muži – senioři
1. Tomáš Pelc
2. Marek Kadlec
3. Karel Cvalín

Muži – masters
1. Ladislav Provod
2. Alois Onderka
3. Miloslav Bárta

Muži – veteráni
1. Milan Jelínek
2. Jan Horák
3. Karel Dvořák

Kadeti
1. Jan Jurášek
2. Ondřej Hlosta
3. Jaroslav Anton

Ženy – celkově
1. Pavlína Soukupová (čas 1.06:39 hod)
2. Šárka Waldhauserová (1.09:51 hod)
3. Alena Kupilíková (1.10:54 hod)

Ženy – masters
1. Šárka Waldhauserová
2. Kristýna Mášová

Ženy – seniorky
1. Pavlína Soukupová
2. Alena Kupilíková
3. Michaela Malečková

Ženy – veteránky
1. Ivana Dvořáková
2. Naděžda Kadlecová

Juniorky
1. Alena Legátová

Kadetky
1. Kristýna Pechová

Žákyně
1. Bára Kislingerová

Časovka jednotlivců – neděle 16. června

Rollo liga 2013 – Tour de ŠŠumava 15. a 16. 6.
Aleš Rozbroj přestoupil do kategorie 12″ koloběžek a hned stál na bedně

Muži celkově
1. Ladislav Provod (čas 18:36,3 min)
2. Tomáš Pelc (18:57,9 min)
3. Marek Kadlec (19:07,5 min)

Muži – senioři
1. Tomáš Pelc
2. Marek Kadlec
3. Petr Pešta

Muži – masters
1. Ladislav Provod
2. Alois Onderka
3. Pavel Legát

Muži – veteráni
1. Milan Jelínek
2. Martin Kadlec st.
3. Jan Horák

Junioři
1. Lukáš Provod

Kadeti
1. Jan Jurášek
2. Jaroslav Anton
3. Ondřej Hlosta

Žáci
1. Michal Provod

Ženy – celkově
1. Pavlína Soukupová (čas 22:58,9 min)
2. Šárka Waldhauserová (23:38,9 min)
3. Alena Kupilíková (24:24,9 min)

Ženy – masters
1. Šárka Waldhauserová
2. Dagmar Kadlecová
3. Kristína Mášová

Ženy – seniorky
1. Pavlína Soukupová
2. Alena Kupilíková
3. Michaela Malečková

Ženy – veteránky
1. Ivana Dvořáková
2. Naděžda Kadlecová

Juniorky
1. Alena Legátová

Kadetky
1. Kristýna Pechová

Podrobné výsledky budou zveřejněny na webu Českého svazu koloběhu.

Kapitoly článku

[chapters]


Rollo liga 2013 – Tour de ŠŠumava 15. a 16. 6.
Pavlíně Soukupové dělal na časovce doprovod neznámý motorkář

[chapter:Fotogalerie]

Kapitoly článku

[chapters]


Sdílej:

20 komentáře

 1. Hezký videa, nádherná fotka Pepeho s Márou v tý nejhorší zatáčce. To je styl! Vyvažování s tělem mimo koloběžku. Bomba.

 2. Jako pocta vítězům dobrý, ale není podstatou se vždy srovnávat s těmi nejlepšími. My na chvostě razíme heslo: „každý si svého soupeře najde“. Je to taková sounáležitost, něco jako puťák po putykách, či krásách vlasti akorát se v průběhu vyjížďky většinou nestaví, ale v průběhu klidně klábosí i společně popíjí, kde to jen jde!

 3. Tím popíjením Fido myslíš ionťák z bidonu? Souhlasím. Stejně jako třeba v pražském maratonu nesoupeří 10 000 běžících lidí o bednu, ale proto, aby to dokázali. Proto, aby mohli říct, že byli u toho. Jednou to tak bude i v koloběhu. Já tomu věřím. Jsem optimista. :-)

 4. Vašku, myslím,že pro mnohé z nás co jsme u toho to tak už je. Každý si toho soupeře hledáme kolem sebe. No a když jsou všichni náhodou daleko, pak soupeříme sami se sebou :-) Ta bedna pro vítěze je jen dalekým a nesplnitelným sněm… Teď jen, aby nás bylo více

 5. Taky věřím, že nás časem bude mnohem víc. Koloběžkaři se množí, ale zatím mají zbytečný strach, že nebudou stíhat. Rychlost okolo 28km/h jezdí jen úzká špička.

 6. Možná se zeptám blbě ale předpokládám, že liga je organizovaná a tudíž pravděpodobně není možno jako nováček prostě přijet a zkusit si zazávodit, co?

 7. To Radek : Modrou 26-ku rád kdykoli komukoli zapůjčím v Plzni a okolí, ať už na výlet nebo třeba na víkend na závody. Jinak není problém nechat vyrobit :)
  To Mirek : Šumava – na poslední chvíli volno v práci, takže koloběžky do kufru a jede se. Manželka měla za život na kolobce najeto 50km, já za sebou jede liga závod. Přes její protesty jsme na místě zaplatili startovné za oba a bylo. Výborná atmosféra, moc fajn lidi a partnerka se mi proměnila během hodiny a půl v zanícenou koloběžkářku :)
  Jen ty výsledky – jsou vůbec někde k nahlédnutí? Museli jsme hned po závodě domů, takže ani netušíme, jak jsme vlastně dopadli :(

 8. Tak pokud pojedeš do Lipníka tak bych též rád vyzkoušel modréhý zázrak na 26tkách :) jak je na tom váhově?

 9. Díky za odkaz. Bohužel o víkendech pracuju, takže Lipník asi nevyjde, ale klidně kolobku po někom pošlu. Váha je asi 6,5kg. Samotný rám má 2,75, takže při troše tunningu by to pod 6kg šlo.
  A když se chci ujistit, že práce na rámu stála za to, pustím si třeba první video v této reportáži od 02:24 :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *