Search
Close this search box.

Rollo liga 2014, 3. kolo – Louny a Těškov. Reportáž a fotogalerie

Celý článek Třetí kolo Rollo ligy 21. a 22. 6. bylo poněkud „rozptýleno“. Sobotní závod se jel v Lounech, nedělní až v Těškově poblíž Rokycan. Když k tomu přičteme ještě páteční Noční závod v Tachově, tak musím říct, že jsem se už dlouho tak neprojel. Autem, bohužel… Nicméně závody byly vynikající, čtěte dále!Bleskové Louny

Závod v Lounech se už tradičně jede společně s Evropským pohárem handbikerů – tedy každá kategorie samozřejmě jede svůj závod – ne, že by se koloběžky na trati míchaly s „ručními koly“. V každém případě si závodníci mohou užít luxusu uzavřené městské trati, na které vzhledem k její „propustnosti“ mohla startovat celá 104hlavá grupa koloběžkářů zároveň. Jak tedy vidíte, letošní trend ve stylu „co závod, to sto lidí“, byl úspěšně naplněn i v Lounech – a byla to skvělá podívaná!

Rollo liga 2014 –– Louny a Těškov 21.––22. 6.
Ultima v akci. V popředí Honza Vlášek, za ním Láďa Bartůněk

Trať byla vzhledem ke stavebním pracem ve městě oproti loňsku mírně upravena, lehké zkrácení jí však neuškodilo. Jeden cca dvoukilometrový okruh se jel osmkrát – respektive tento počet kol dali jen ti nejlepší, po jejichž průjezdu cílem závod končil i pro všechny ostatní závodníky. Absolutní vítěz Marek Kadlec jezdil jedno kolo průměrně za 03:43 minuty, celkový čas 28:04,09 minut dává průměrnou rychlost téměř 32 km/h! Lounská trať ale nevyniká velkým převýšením – o tom svědčí Markova maximálka jen 47,4 km/h.

Tracklog GPS Marka Kadlece ze závodu v Lounech
Rollo liga 2014 –– Louny a Těškov 21.––22. 6.
Čelo závodu ležící spící… Vpředu Marek Kadlec, za ním Michal Kulka v klesání od kruháče v Lounech

Velmi rychlý závod se neobešel ani bez menší kolize. Vaška Juna (Bez pedálů) v pátém kole při průjezdu zákeřnou zatáčkou před cílovou bránou předběhlo zadní kolo a poroučel se k zemi. Za ním jedoucí týmový kolega Martin Komár jej těsně minul, zatáčku projel rovně a s koloběžkou nad hlavou proběhl živým plotem. S úsměvem se vrátil na trať, aby závod dokončil v první třetině startovního pole. Více si o Vaškově kolizi přečtěte v jeho článku.

Jak jsem již uvedl, závod opanoval Marek Kadlec (PSP KK Plzeň), se ztrátou ani ne půl sekundy za ním skončil Tomáš Pelc (Ultima Praha), následovaný týmovým kolegou Jardou Odvárkou. V ženách bez ohledu na kategorie jako jediná ujela osm kol Pája Soukupová (Ultima Praha), za ní skončila Michaela Malečková, těsně stíhaná Adélou Sumcovou (Lipenští draci).

Stáhněte si výsledky závodu Rollo ligy 2014 v Lounech
Celkové výsledky
Výsledky podle kategorií
Rollo liga 2014 –– Louny a Těškov 21.––22. 6.
Ručníček se hodí… Na bedně seniorky v Lounech: 1. Pája Soukupová (Ultima Praha), 2. Michaela Malečková, 3. Adéla Sumcová (Lipenští draci)
Těškov zachraňuje situaci

Jak možná víte, původně se měl nedělní závod konat v Kadani. Když ale pořadatelé viděli letošní stohlavou účast na závodech Rollo ligy, zcela správně Kadaňské klání zrušili – na poměrně úzké cyklostezce by se při hromadném startu trať velmi brzy totálně ucpala, a ani start po částech nepřipadal z organizačních i časových důvodů v úvahu. Díky týmu PSP KK Plzeň a jeho výborné spolupráci s dobrovolnými hasiči z Těškova se tak místo závodu sice od sobotních Loun docela výrazně posunulo, ale mohl se konat kvalitní závod. A taky, že se konal!

Rollo liga 2014 –– Louny a Těškov 21.––22. 6.
„Nultý“ průjezd nafukovací bránou Kostka s časomírou po startu Těškovského závodu. Vojta Hrůza stylově na Kostce jako první

Zatímco loni bylo v Těškově šedesát závodníků a závodnic všech kategorií – a i to se považovalo za nadprůměr – letos se na startu sešlo 108 koloběžek! Těškovská trať je však skvěle připravena organizátory a kromě horšího asfaltu okresních silnic mohla závodníky trápit maximálně tak vlastní výkonnost. A že jí bylo potřeba – šestikilometrový okruh je těžký, ale spravedlivý – dá závodníkům zabrat v úvodním stoupáku, ale nechá je také svézt z dlouhého klesání, aby je v závěru poněkud mystifikoval dojmem rovinky, která ve skutečnosti představuje slušný táhlý kopec do cíle.

Tracklog GPS Karla Cvalína ze závodu v Těškově

V absolutním pořadí se, jak je letos zvykem, rvalo trio Kadlec – Pelc – Kulka, mezi které se ale vklínil ještě Jarda Odvárka a loňský vítěz Těškova (a celé Rollo ligy) Láďa Provod. Ve finále odsunul vítězný „Pelcík“ na druhé místo Marka Kadlece, třetí skončil Jarda Odvárka, za ním Láďa Provod – který se tím zároveň stal vítězem kategorie Masters – a Michal Kulka se musel spokojit s pátým místem celkově (čili jako čtvrtý ve své třídě Seniorů). Ženy opět trumfla Pája Soukupová, v absolutním pořadí stíhaná Šárkou Waldhauserovou, která si tím vysloužila zlato v kategorii Ženy – Masters, třetí do cíle dorazila Adéla Sumcová.

Rollo liga 2014 –– Louny a Těškov 21.––22. 6.
Míla Čtvrtník zavítal z „exilu“ na Moravě do rodného kraje, aby si zajel Těškovský závod. Samozřejmě na svém speciálu s koly 26+26 palců

Mimochodem, i v Těškově měli nejlepší koloběžkáři průměrnou rychlost blízkou 30 km/h. Letošní závody jsou tedy nejen mnohem více obsazované, ale také stále rychlejší. Například v Těškově by loňský vítěz Láďa Provod letos se stejným časem skončil zhruba na šestém místě…

Je vidět, že borci a borkyně jsou před letošním Mistrovstvím světa v Plzni patřičně nažhaveni, tak jen doufejme, že jim vydrží forma. Těžko říci, zdali se na letošních výkonech podílí také stroje s koly 28+28 (26) palců, které jsou ve startovním pelotonu Rollo ligy (i jiných koloběžkových závodů) stále rozšířenější. Závodníci svorně tvrdí, že nárůst rychlosti znatelný je – byť velmi záleží také na charakteru závodu – takže uvidíme, jaký bude další vývoj.

Podrobné výsledky závodu Rollo ligy 2014 v Těškově si stáhněte zde
Rollo liga 2014 –– Louny a Těškov 21.––22. 6.
Čemu se asi Benny tak diví?

Fotogalerie 3. kola Rollo ligy 2014 – Louny a Těškov 21. a 22. 6.

Rollo liga 2014 –– Louny a Těškov 21.––22. 6.
Je vidět, že Fido už pár šampaňských bouchnul – alespoň v Těškově o tom přesvědčil všechny diváky v předních řadách

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *