Search
Close this search box.

Rollo liga Moravská Třebová v mokru a zimě. „Nereportáž“ s fotografiemi. A k tomu anketa pro závodníky…

Celý článek Do Moravské Třebové jsem měl – už jen proto, že šlo o první letošní závod RL – velkou snahu jet, bohužel však okolnosti hrály proti tomu, a tak mohu zážitky z tohoto závodního víkendu předat jen zprostředkovaně. Myslím ale, že by o ně naši čtenáři neměli přijít, pojďme tedy na to. Stalo se o víkendu 17.–18. 5. 2014…

 

Znovu podotýkám, nebyl jsem tam, informace čerpám zejména z webu Českého svazu koloběhu. Na druhou stranu, Brno není tak daleko od Třebové, aby mi nebylo jasno, že jasno tam nebude. A nebylo… Sobotní dlouhý závod na 30 km startoval na luxusním asfaltu letiště ve Starém Městě v dešti a při teplotě pod deset stupňů Celsia. I přesto stála na startovní lajně stovka závodníků a závodnic všech věkových kategorií. To v Rollo lize zvykem nebývá – je vidět, že začala kvalifikace na srpnové Mistrovství světa v Plzni…

Honza „Fido“ Horák na své nové Kostce 26+26″ drtí svoje soupeře | Foto Iveta Komárová

Dále už cituji z reportáže na webu ČSK:

Kopcovitý závod se pokusil v prvním kole rozhodnout Láďa Provod z PSP KK, což by se mu bývalo možná podařilo, kdyby ho ke konci kola nestihl defekt. Toho využila dvojice Pelc, Kulka, a vybojovala tak double pro Ultimu v seniorské kategorii. Kategorii masters opanoval domácí Lojza Onderka, veterány Dalibor Cisár, který je však ze Slovenska a tak titul připadl opět Ultimě, a totiž Honzovi Horákovi. V ženách si neomylně počínala Pája Soukupová (taktéž Ultima).

Mládežnické kategorie si mezi sebou podělily již tradičně týmy z Lipníka nad Bečvou, i když v juniorech putoval první titul pro nový Náchodský klub koloběhu.

Nedělní kriterium se jelo na tradičním okruhu u zimního stadionu a letos poprvé s měřením čipy. Kvůli bezpečnosti bylo pole nutné rozdělit na tři balíky, což však závodům na kvalitě neubralo, právě naopak.

V seniorském balíku šla od startu do trháku trojice Kulka–Pelc–Kadlec. Rozhodnutí padlo až v cílové rovině, kde cílovou pásku proťal na prvním místě poprvé ve své krátké kariéře Michal Kulka. Toho následoval týmový kolega Tomáš Pelc a pro Marka Kadlece z PSP KK tak zůstal bronz.

Láďovi Provodovi v masterech půlku závodu zdatně sekundoval Lojza Onderka, ale nakonec i jeho gumička praskla. U veteránů tahal za kratší konec Fido, kterého v posledním kole udolal opět Dalibor Cisár. V ženách opět jednoznačně kralovala Pája Soukupová.

Letmým pohledem do výsledků zjistíme, že junioři a juniorky z Lipníka již pomalu ale jistě začínají nakukovat do dospěláckých kategorií a míchat celkovým pořadím. Těm vpředu dorůstá konkurence. Navíc se objevují nová jména, která složila v Třebové maturitu a v dalších závodech, například hned příští víkend na Šumavě, od nich můžeme čekat nečekané. Sečteno podtrženo, krásné závody v nepříliš krásném počasí.

Rollo liga Moravská Třebová 17.––18. 5. 2014
Vítězové nedělního kriteria: 1. Michal Kulka, 2. Tomáš Pelc, 3. Marek Kadlec | Foto Martin Komár

Já jen dodávám, že je třeba smeknout hučku nad výkonností Tomáše Pelce a Michala Kulky. Kdo čekal, že se (nejen) tito dva jezdci odvaří na Etapáku, šeredně se mýlil. Uvidíme, jak bude Rollo liga pokračovat a jak se bude všem dařit dál. Letos to bude lítý boj na ostří nože.

Výsledky dlouhého závodu ke stažení zde (XLS)
Výsledky kritéria ke stažení zde (XLS)
Děkuji Ivetě a Martinu Komárovým za svolení publikovat jejich fotografie

Kam to bude přátelé?

Nejenže letos slaví Rollo liga své 40. výročí (sic!), rovné čtvrtstoletí připadne za týden také legendárnímu Tour de Šumava. V sobotu 31. května a v neděli 1. června se tedy potkáme na Šindlově u Vimperka – už leštím objektivy a ladím diktafon. Jestli opět přijede stovka účastníků, tak to se asi chalupa Vaška Březiny bude otřásat v základech.

A tak mě napadá… Už dlouho jsme na Přibližovadlech neměli anketu, tak bych se vás rád zeptal – a ne, že by to nezajímalo i pořadatele koloběžkových závodů – na jaké akce se letos chystáte? Vybírám tedy z našeho Kalendáře koloběžkových akcí a závodů a vy, prosím, hlasujte.

Anketa

Hlasování bylo ukončeno

anketa


Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *