Silvestrovská recenze: Nejdůležitější koloběžkářovo příslušenství

Celý článek To se řekne koloběžka, ale u ní to nekončí. Potřebujete k ní spoustu dalších propriet navíc. Blatníky, stojánek, zvonek, tachometr, světlo a držák na bidon. A bidon. Pořádné boty, slušivý sportovní obleček a helmu – bez té na koloběžce ani dup. Pumpičku, lepení, duši, a nějaký ten multiklíč. Něco ale pořád chybí…

 

V úvodním výčtu nezbytných věcí, bez kterých koloběžkář dost dobře nemůže existovat, jsem samozřejmě nezmínil ani zdaleka všechny. Zapomněl jsem na cyklorukavičky, držák na smartfoun, reflexní trubičky do výpletu, náhradní spodní prádlo, lékárničku a… už dost!

Teď vážně: Jako v každé jiné „sportovní bublině“, jsou i mezi koloběžkáři lidé, kteří nevyjedou bez servisního vozu v závěsu, stejně jako ti druzí, jenž jezdí v civilu bez helmy, a když se jim na cestě něco pokazí, zavolají si „odtahovku“ čili manžela/manželku, přítele/přítelkyni, který(á) pro ně přijede autem na samotný kraj světa. A většina je někde mezi těmito dvěma extrémy. Ostatně už na konci roku 2011 jsem tomuto tématu věnoval článek Jste ověšovači nebo gramaři?, spojený s možností hlasovat v anketě (což můžete udělat stále).

Co ještě vám ve výbavě chybí?

Proč tento zdlouhavý úvod? Jak jste vybaveni, to je vaše věc. Ale že se na cestě může leccos nepříjemného přihodit, to je realita – i když ji nikomu nepřeju. Kdybych vzal v úvahu jen technické problémy, pak my koloběžkáři víme, že oproti bicyklům, jsme díky jednoduché konstrukci našich strojů mnoha závad ušetřeni, ale klasice – defektu čili píchnutí – se vyhnout dá jen pokud jezdíte na skládací hliníkovce s plnými polyuretanovými koly.

No co! Lepení mám (já mám i duši!), nářadí taky, pumpičku jakbysmet. Takže pokud disponujete alespoň elementární zručností – přičemž vědět, jak na to, taky není k zahození –, neměli byste mít problém. Zalepeno, případně duše vyměněná, kolo nafoukané, může se jet dál. I když… právě jste zjistili, že vám něco ve výbavě přece jenom chybí!

Vlhčené kapesníky BabyLove s výtažky aloe vera a heřmánku – a nadto ještě bez alkoholu
Vlhčené kapesníky BabyLove s výtažky aloe vera a heřmánku – a nadto ještě bez alkoholu

Bingo! Vlhčené kapesníky – to je, oč tu kráčí. Jeden z nejgeniálnějších vynálezů lidstva, řadící se hned za vynález kola a hamaky! Zapomeňte na jejich původní účel (i když ani toto použití se samozřejmě nevylučuje), nevšímejte si toho zavádějícího obrázku rozkošného dítka na obalu – tohle je univerzální čistič pro nejrůznější využití.

Kromě odstranění špíny z jakékoliv části vašeho těla, včetně jeho nasycení libou vůní (výborné například po pádu do louže močůvky) a doplnění ideální hydratace pokožky, lze totiž vlhčené kapesníky použít také na čištění koloběžky. A velmi účinně! Hravě odstraní jakýkoliv druh nečistoty včetně takzvaného šmíru (pouze zaschlé hroudy bahna po průjezdu kaolinovým lomem v dešti, je vhodné nejdříve nahrubo oškrábat dřevěnou nebo plastovou špachtlí). A pokud někdy vyjíždíte i na kole – dokáží vlhčené kapesníky hravě vyčistit i řetěz nebo převodníky. To zcela bez legrace.

Vlhčené kapesníky jsou zkrátka nejdůležitější součástí povinné výbavy každého koloběžkáře. Nejsou sice zakotvené v platném Zákonu č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, nicméně důrazně nikomu nedoporučuji bez nich vyjíždět!

Na fotografiích vidíte mnou doporučovaný a mnohaletým používáním ověřený typ v takříkajíc domácím, nebo chcete-li dílenském či garážovém balení. Vlhčené kapesníky všech značek jsou ale k mání i v kompaktnějším cestovním balení – a to by už skutečně ve vaší výbavě nemělo chybět!

Užijte si Silvestr 2019 a do nového roku 2020 vykročte s čistým srdcem, čistýma rukama, i čistým… však víte, na co je testovaný produkt určen primárně :-)

Bez vody údajně člověk vydrží až týden. Bez vlhčených kapesníků koloběžkář nepřežije jedinou jízdu!
Bez vody údajně člověk vydrží až týden. Bez vlhčených kapesníků koloběžkář nepřežije jedinou jízdu!

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *