Silvestrovské koloběhání 2012 v Brně

Celý článek Kdyby mi někdo před 31. prosincem 2012 řekl, že v Brně se na Silvestra sejdou k poslední projížďce koloběžkáři, vysmál bych se mu. Vždyť v létě byl problém, aby se nás domluvilo a vyjelo víc než pár, a to tak, že skoro doslova. Nicméně zázraky se dějí, neuvěřitelné se stalo skutečností, bylo nás jedenáct!

 

Ještě asi týden před Silvestrem to vypadalo, že bude třeba obout pláště s hřeby a něco podobného i na nohy, nicméně počasí nám hrálo do karet – 31. 12. 2012 byly cesty téměř suché a teplota příjemně těsně nad nulou. Co víc si přát v prosinci?

Zpunktovalo se to – jak jinak – na Facebooku. Slovo dalo slovo, hlavní štáb dlel na stránce Koloběžky CZ, stránka Přibližovadla.cz přizvukovala. 30. prosince bylo v kolonce Zúčastní se rovných deset jmen, čemuž – přiznávám se upřímně – jsem nevěřil ani náhodou. I moje žena se culila a říkala něco ve smyslu „To chci vidět…“ I přesto jsem se na Silvestra po obědě vydal k brněnskému Anthroposu.

Silvestrovské koloběhání 2012 v Brně
Ano, počítáte správně, zde je nás ještě dvanáct

Na srazu se nás sešlo dvanáct. Asi proto, aby největší bakalář a primátor Krna a milovník jedenáctek Onderka měl radost, jeden účastník se odpojil a na Prigl, alias brněnskou přehradu, vzdálenou cca 6–7 km, nás tedy vyrazilo jedenáct. Z toho čtyři dámy… Neuvěřitelné!

Obtížnost: 0

Vy, kteří to v těchto končinách znáte, víte, že cyklostezka proti proudu řeky Svratky je tím nejpohodovějším, co se dalo vymyslet. Hladký a místy i nový asfalt, občas se střídající s šotolinou, převýšení pár metrů, takže vlastně rovinka. Jediný kopeček představuje Přístavní ulice v Bystrci, ale to už jste de facto v cíli, takže se to jede dobře na psychiku. Na startu se sešly výhradně stroje české provenience – převládaly Kostky a K-biky, barvy rožnovského Miba hájila jedna Crazy (jak jsme později zjistili, nejspíš předprodukční vzorek s netypickým rámem).

Silvestrovské koloběhání 2012 v Brně
V přístavišti na Priglu na Silvestra místo lodí parkovaly koloběžky

Ano, vidíte dobře, na předchozí fotografii je mimo jiné skutečně Kostka Rebel, kterého jsem poprvé na této vyjížďce vyvenčil. Bohužel to nedopadlo nejlíp, podrobnosti si ale nechám až do recenze. Rebela nicméně v přístavišti všichni odborně otestovali, takže recenze bude tentokrát podpořená nejen druhým, ale také třetím, čtvrtým, pátým, … pohledem. Ale vážně: V „otočce“ jsme skutečně vyzkoušeli nejen Rebela, ale i další stroje. Za perličku považuji „kostrounovic obrněnce“ – Kostku Hill okovanou zespoda nerezovým plechem.

Silvestrovské koloběhání 2012 v Brně
Závěrečné focení u kotvy požehnané před dvěma lety papežem Benediktem XVI. Všimněte si, že až na výjimky (dámy si nejspíš nechtěly rozcuchat nové účesy) jsme měli předpisově helmy…

Za rok se vrátím…

V Brně se každoročně jezdí na Nový rok v režii Favoritu Brno cyklistická vyjížďka (a takový malý závod) z náměstí Svobody na Prigl – letos prý cyklistů bylo přes dvě stě. Takže doufám, že my koloběžkáři, jsme touto – dnes už loňskou – projížďkou založili zase naši tradici: Na Silvestra ve 13:00 hod od Anthroposu na Prigl a zpět. Tak zase za rok a v ještě hojnějším počtu!

Fotogalerii snímků z této akce od Rtepa Ransjema najdete na Facebooku nebo na Picase.

Sdílej:

13 komentáře

 1. Tak tohle přesně mě napadlo taky. Škoda že to bylo jen na Facebooku :-( Sice neříkám, že bych do Brna zrovna na Silvestra narychlo jel, ale býjvalé město studií se občas navštívit musí a když by byla záminkou kolobkovyjížďka, tím lépe – i když to tam mám 150 kiláků. :-) Za ne-Facebookisty se příště přimlouvám o avízo i na Přibližovadlech :-)

 2. Toš se klucí nezlobte :) My jsme si taky chtěli dát přes Vánoce trochu voraz a Facebook je na tyhle věci přece jenom operativnější… Příště se zkusíme polepšit :)
  2Vašek: Máš dobrej postřeh! ;)

 3. Ještě mě napadlo – byli všichni účastníci z Brna a okolí, nebo přijeli i vyloženě přespolní?

 4. Většina byla z Brna a dvoučlená výprava na k7 je z Moravskýho Krasu, takže kousek od BRNA:o) nikdo vyloženě přespolní si na tak náročnou trasu netroufl :o)

 5. Ještě, že mám Mastera doma a navíc jsem ani nebyl v Brně.
  Jinak bych se akorát zase namíchnul, že jsem se ještě neupsal facebooku!!

  Gratuluju, super akce!

 6. Ahoj, jen dotaz na tu HILLku, kde se pořizujou ty 20×20? Kostkovi mají jen HILL PRO na kolech 20×20, a nebo TRIP SPEED pokud se nepletu v názvu, ale u té se mi nelíbí ten železnej bazmek místo blatníku.

 7. Pro Thomase: Hill 20+20 se dá pořídit na : Racer champion (odliknout pak: titulní strana) a pak se tam ty brndy objeví…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *