Search
Close this search box.

Sraz koloběžkářů a Mistrovství ČR Brompton – v září bude veselo

Celý článek Jak se můžete přesvědčit v našem kalendáři koloběžkových akcí a závodů, prázdniny jsou – i přes to, že sezóna je v plném proudu – na sportovní, zábavné či zábavně-sportovní akce poměrně chudé. Je to ale logické, většina obyvatelstva je v Chorvatsku (čti na dovolené), takže si to užijeme až v září…Byť se to zdá ještě daleko, ve skutečnosti nás dělí pouhých šest týdnů od první akce – Nultého srazu koloběžkářů, a o týden více od již třetího Festivalu Cyklospecialit, tradičně nedílně propojeného s Mistrovstvím ČR Brompton. Tak se pojďme na obě akce podívat podrobněji podle termínu.

Koloběžky u rybníka

Nultý sraz všech koloběžkářů, pořádaný firmou Kostka-kolobka, se bude konat předposlední zářijový víkend, tedy 21. a 22. září v kempu Brodský u Červeného Kostelce ve východních Čechách, kousek od Náchoda.

Nultý sraz všech koloběžkářů 2013

Sraz sice pořádá Kostka-kolobka, nicméně nemá to být nic, co by připomínalo firemní PR akci. Kostkovic naopak zvou koloběžkáře bez rozdílu značky a – cituji – „bez rozdílu věku, pohlaví a náboženského vyznání.“

Pořadatel slibuje spoustu zábavy, ale také třeba spanilou jízdu koloběžkářů. Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi, pro které budou připraveny různé „atrakce“, ubytování je samozřejmě přímo v kempu. Abych zbytečně neduplikoval informace poskytnuté pořadatelem, mrkněte na tuto stránku – najdete zde všechny podrobnosti k srazu koloběžkářů.

Jen připomínám – s přihláškou neotálejte. Rezervace do 5. září je levnější, registrovaní účastníci s registrací do 10. září pak navíc obdrží tričko, pamětní odznak a samolepku.

A mistrem ČR Brompton se stává…

O Festivalu Cyklospecialit a Mistrovství ČR Brompton už na Přibližovadlech píšeme od jeho založení, čili letos třetím rokem. A stejně jako loni i předloni se bude tato akce konat poslední zářijovou sobotu 28. 9. u Janova hradu poblíž Lednice – tedy na jednom z nejkrásnějších míst jižní Moravy.

Festival Cyklospecialit a Mistrovství ČR Brompton 2013

Stejně jako v případě srazu koloběžkářů, ani na Festival Cyklospecialit a Mistrovství ČR Brompton nemusíte přijet na „předepsané značce“ přibližovadla. Jedinou výjimku samozřejmě tvoří závod Bromptonů, na kterém jaksi na ničem jiném než na legendární britské skládačce startovat nemůžete.

Že nevíte, o čem je Festival Cyklospecialit a Mistrovství ČR Brompton? Přečtěte si třeba naši loňskou reportáž a rozhovor s vítězem Mistrovství ČR Brompton. A mrkněte na fotogalerii z minulého ročníku – myslím, že po jejím zhlédnutí nemůžete účast na této akci odmítnout.

Osobně jsem docela zvědav, zdali se při Mistrovství ČR Brompton někomu podaří pokořit dosavadní nadvládu Iva Petrouše. A jak tak koukám na fotogalerii, připomnělo mi to, že budu muset začít trénovat na závod ve skládání tohoto kola. Můj loňský výkon rovných 11 sekund nebyl nic moc… Tak jo, kde mám svého Bromptona?

Festival Cyklospecialit a MČR Brompton 2012 ve fotografiích

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *