Search
Close this search box.

Sraz koloběžkářů | Broďák 2021 – T-minus 10 dní… a jedeme!

Ne, že by to bylo důležité, ale abych řekl pravdu, začínám trochu ztrácet přehled, kolikátý že to vlastně letos bude Sraz koloběžkářů, konaný od svého počátku na stejném místě – v kempu Brodský u stejnojmenného rybníka, kterém ale nikdo neřekne jinak, nežli Broďák. Oficiálně je to osmý sraz, tak ho tak budu i brát (i když vím, že nultý ročník do toho vnesl malý matematický nesoulad). Každopádně co je však důležitější – termín Srazu koloběžkářů se nezadržitelně blíží – uskuteční se už ve 2. zářijovém víkendu, tedy 10.–12. 9. 2021.

 

Trochu sebevědomě si říkám, že každý čtenář Přibližovadel musí mít o Srazu koloběžkářů jasné ponětí – vždyť jsem o nich psal už tolikrát… Ano, rozumím vám, vy jste tady dnes poprvé. Tak vás tady vítám! A něco tedy k srazu prozradím. Zbytek se dozvíte v reportážích z minulých srazů.

Sraz koloběžkářů na Broďáku je akce, která za těch několik let dospěla k číslu přesahujícímu dvě stovky – čili více než 200 koloběžkářů na jednom místě. To je krásné číslo, navíc pokud přihlédneme k tomu, jakou jsou koloběžky minoritou! Koloběžkáři se sjedou z celé republiky do kempu Brodský poblíž Červeného Kostelce na Náchodsku, takže řekněme v Podkrkonoší (přesně tady).

Sraz koloběžkářů | Broďák 2021


Pátky jsou většinou ubytovací a seznamovací, program začíná v sobotu od rána… a končí často v neděli nad ránem :-) Součástí programu je kromě soutěží v kempu také takzvaná spanilá jízda – v posledních letech do Babiččina údolí v Ratibořicích. Však to znáte – Božena Němcová, Viktorka u splavu a Sultán s Tyrlem :-) No a největší atrakce – skoky do vody na koloběžce. Skoky jsou ale odvislé od stavu vody v Brodském rybníku, nicméně loni pořadatelé kvůli nízké hladině vymysleli tzv. vjezdy do vody, což bylo taktéž super!

Vjezdy do vody v minulém ročníku často předčily dřívější skoky
Vjezdy do vody v minulém ročníku často předčily dřívější skoky

Podrobné informace o Srazu koloběžkářů | Broďák 2021 najdete buďto na webu pořadatele, tedy firmy Kostka – kolobka, nebo jako facebookovou událost. Takže naleštit svoje stroje a budeme se těšit!


Fakticky

Co:
Sraz koloběžkářů | Broďák 2021

Kde:
Kemp Brodský (Souběžná 186, 549 41 Červený Kostelec-Horní Kostelec)

Kdy:
10.–12. 9. 2021

Online registrace:
Zde


 

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *