Search
Close this search box.

Strida LT – první pohled

Celý článekZajímáte-li se o skládací kola, nutně jste museli narazit na značku Strida. Původně anglický výrobce, nyní tchajwanská firma, produkuje nezaměnitelné skládačky už hezkých pár desítek let. Nastal tedy čas kouknout se na ně i u nás. První dojmy proto následují.

[ad#sklik-468-x-60]

Všechny modely Stridy jsou charakteristické trojúhelníkovým, nutno dodat skládacím, rámem. To by samo o sobě nebylo nic zvláštního – trojúhelníkový tvar rámy jízdních kol provází snad od jejich zrodu. U Stridy je však rámový trojúhelník poněkud nezvykle otočený a konstrukce navíc výrazně zjednodušená. Nenajdete zde zadní vidlici, zadní kolo je upevněno v jednom z vrcholů trojúhelníka. Stejně tak přední vidlice je netypická – tvoří ji prodloužená strana rámového trojúhelníka.

Strida LT

Neobvyklých konstrukčních řešení je zde ale více. Stejně tak na tomto kole nenajdete klasickou sedlovku, sedlo je umístěné na posuvné konstrukci na zadní přeponě rámového trojúhelníka, řídítka jsou spolu s představcem pevnou (a složitelnou) součástí nejvyššího z vrcholů – čeho jiného než – trojúhelníka…

Strida LT

Zapomeňte také na klasický řetěz, zde přenáší energii z klik ozubený řemen. V případě modelu LT se ale budete muset spokojit se „singlspídem“ – jedním převodem, naopak vás jistě potěší mechanické kotoučové brzdy v letmo uložených loukoťových kolech. Prostě Strida…

Po prvních ujetých asi deseti kilometrech musím suše konstatovat, že se na tom opravdu dá přibližovat. Sice si musíte zvyknout na zírající veřejnost, protože tohle běžný smrtelník opravdu nevidí každý den. Jízda je ale – stejně jako samotná konstrukce – hodně specifická, to už však zabíhám do detailů. Očekávejte tedy za nějaký ten týden podrobnou recenzi a zachovejte nám přízeň!

Zapůjčil

4freetime elektrokola, Brno

Sdílej:

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *