Tradiční kolo-běžkové akce v září, na které se vyplatí vyrazit

Celý článek Září mám moc rád. Jednak se po dvou měsících částečně zbavím potomků, kteří už naštěstí musí do školy (rodiče rozumí, ostatní snad pochopí :-) ), druhak už pár let po sobě nastává moc pěkné babí léto, a… jsou pořádané zajímavé akce pro koloběžkáře i jiné přibližovadelníky. Čtěte upoutávku…
Blanenská desítka

Pokud čtete Přibližovadla.cz pravidelně, tak víte, že Blanenská desítka je: Za prvé tak trochu monstrakce, za druhé je určená pro běžce, inlajnisty a koloběžkáře, za třetí se jej mohou zúčastnit závodníci de facto jakéhokoliv věku, a za čtvrté jde o závod po téměř naprosté rovině a skoro rovné trati bez zatáček. Čtěte starší články zde na Přibližovadlech.

Blanenská desítka 2016
Michal Kulka (Ultima Praha) právě protrhl cílovou pásku Blanenské desítky 2016

Blanenská desítka není úplně typický koloběžkový závod jak je v Česku známe, nicméně pokud se třeba jen chcete podívat jak jezdí tuzemská – čti světová – koloběžková elita, i to vám bude dopřáno. Ve startovní listině, která k dnešnímu dni čítá 246 koloběžkářů (!), jsem našel taková esa, jako jsou několikanásobní mistři v koloběžkách všeho možného – Michal Kulka a Tomáš Pelc –, mladé a neklidné borce z týmu Bez pedálů, Honzu Pavla a Vojtu Hrůzu, a třeba také početně zastoupené týmy Lipenských draků, ostravské BO Kolobky nebo téměř místní brněnský gang BKG, přihlášený snad v plném počtu.

Strohá fakta: Příští sobotu 9. září 2017 v Blansku na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka. Web Blanenské desítky: www.blanenskadesitka.cz, facebooková stránka pak zde.

Blanenská desítka 2016
Nejrychlejší žena Blanenské desítky 2016 – Šárka Waldhauserová (BoKolobka)
Srazili se na Broďáku

Čtvrtý, ve skutečnosti však pátý (modří vědí – viz naše články) Sraz koloběžkářů, který tradičně pořádá společnost Kostka-kolobka v kempu u rybníka Brodský poblíž Červeného Kostelce na Náchodsku, se koná o víkendu následujícím po Blanenské desítce – tedy 15.–17. září 2017. Loni byly překonané dvě stovky účastníků této skvělé akce, kolik se nás sejde letos?

Program je super a není třeba jej měnit – proto je v podstatě stejný jako v minulých ročnících. Pátek – „sjíždění se“, ubytování, seznamování. Sobota: nejrůznější soutěže, spanilá jízda po okolí, zlatý hřeb dne – skoky do vody na koloběžce, a poté večerní program, trvající obvykle do hluboké noci…

3. Sraz koloběžkářů – kemp Brodský 16.–18. 9. 2016
Bylo nás… v loňském roce mnoho

Neděle na Srazu koloběžkářů bývá „vlažnější“, nicméně i přesto můžete vyrazit na vyjížďku nebo se pokochat dovedností musherů, kteří k této akci neodmyslitelně patří.

A tradiční upozornění: akci sice pořádá Kostka-kolobka, majitelům strojů jiných značek však samozřejmě nebude vstup zapovězen, naopak – budou vítáni stejně jako všichni ostatní. Už se těším a jdu sledovat předpověď počasí!

3. Sraz koloběžkářů – kemp Brodský 16.–18. 9. 2016
Pan Úchyl se rozjíždí ke svému skoku do vody

Veškeré informace o Srazu koloběžkářů 2017 – včetně registrace na tuto akci – najdete na webu Kostka-kolobka, sledovat můžete také facebokovou stránku srazu zde.

B21: Brněnský koloběžkový půlmaraton

Menší časoprostorová kolize nastává v neděli 17. září 2017, protože zároveň se Srazem koloběžkářů na Broďáku, se na brněnském velodromu koná zajímavá akce – B21: Brněnský koloběžkový půlmaraton. Už jste někdy jezdili na opravdovém velodromu s klopenými zatáčkami? A jezdili jste na něm někdy na koloběžce? Jestli ne, pak si kroužení po brněnském betonovém oválu můžete vyzkoušet právě třetí zářijovou neděli, kdy se tato akce koná v rámci 7. ročníku brněnského RekordOválu.

Brněnský koloběžkový půlmaraton 2017
B21: Brněnský koloběžkový půlmaraton 2017

Pořadatelé lákají na závod dospělých na 10 nebo 21 km, věková hranice však není omezená. Bude vložený také závod mrňat na odrážedlech všeho druhu na 1 nebo 3 kola, čili na 400, případně 1 200 metrů. Nemáte-li vlastní stroj, bude vám zapůjčen. Registrujte se zde, akci sledujte také na Facebooku.

B21: Brněnský koloběžkový půlmaraton
B21: Brněnský koloběžkový půlmaraton
Na bicyklech s malými koly k Janovu hradu

Marně přemýšlím, kolikátý ročník bude letošní Festival Cyklospecialit a MČR Brompton u Janova hradu v Lednicko-valtickém areálu na Jižní Moravě. Počítejte se mnou – informace najdete samozřejmě na našem webu zde. Ano, je to už šestý ročník, a nebýt loňské pauzy vinou místních „terénních úprav“, mohl být i sedmý. Co myslíte, zvítězí v sobotu 23. 9. 2017 – kdy se tato akce koná – v Mistrovství České a Slovenské republiky Bromptonů opět nepřemožitelný Ivo Petrouš, mistr světa ve skládání Bromptona, „v jízdě“ pak nevyjímaje?

U Janova hradu se setkává technika s krásou…
U Janova hradu se setkává technika s krásou…

Co nás čeká? Opět tradiční program. U Janova hradu se samozřejmě sejdeme hlavně kvůli Mistrovství ČR a SK Brompton – o tom už řeč byla. Zmínka byla také o soutěži ve skládání tohoto kola, a ani o tuhle atraktivní disciplínu pochopitelně nebudete ochuzeni. Nedílnou součástí je pak soutěž o nejlepší kostým závodníků na Bromptonech. Ten jako obvykle vyhodnotí diváci svým hlasováním-stužkováním závodníků a závodnic.

Jaký bude letos nejlepší kostým?
Jaký bude letos nejlepší kostým?

Čeká vás také stánek Cyklospecialit.cz s vybraným sortimentem, soutěže pro děti, nějaké to občerstvení a další „taškařice“ pro pobavení bicyklistické i jiné veřejnosti. No a kdo má zájem o historii, měl by vědět, že samotný Janův hrad je umělou zříceninou, kterou nechal už polozřícenou postavit Jan I. z Lichtenštejna. Možná ještě zajímavější je to, že Janův hrad projektoval vynálezce tužky Josef Hardtmuth, který mimo jiné navrhl také jediný český minaret v zámeckém parku v nedaleké Lednici.

Tolik historické okénko. Do závodu Bromptonů se registrujte na webu Anglickalegenda.cz a akci sledujte na facebookové stránce.

Resumé

Poslední informace – zapište si do svých kalendářů tato data:

Blanenská desítka – 9. 9. 2017 – Blansko, Sportovní ostrov Ludvíka Daňka

Sraz koloběžkářů – 15.–17. 9. 2017 – Kemp Brodský u Červeného Kostelce

B21: Brněnský koloběžkový půlmaraton – 17. 9. 2017 – Brno, velodrom

Festival Cyklospecialit a MČR Brompton – 23. 9. 2017 – Janův hrad

Ať se vám v září daří! :-)


Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *