Search
Close this search box.

Trhni si (nohou) Brno! Začátky jsou krušné

Buď nám to někdo, kdo má styky až úplně nahoře, nepřál, nebo se prostě pánbožko rozhodl, že je potřeba poslat pár hektolitrů nebeské vody na zem a vůbec nebral ohled na to, že jsme měli naplánovanou první brněnskou koloběžkojízdu. Nicméně na FacebookuTwitteru jsem až do poslední chvíle tvrdil, že to půjde. Takže přijeli čtyři lidi…

No nevadí, každý není takový tvrďák jako my s Miloušem a Jindrou (aby se k nám za pár minut přidal ještě Radek).

První brněnská kolobkojízda

Tak jsme si v klídku vyjeli na modřickou cyklostezku, že dáme U Trabanta pivo a řeč. Jenže U Trabanta bylo zavřeno, tak jsme se vrátili do bufáče za Ikeou, dali onu řeč, někdo Birell, někdo Kofolu (u řízení koloběžky se nepije, to dá rozum), zkusili Radkovi dofouknout jeho poloprázdné zadní kolo podivnou pumpičkou z obsahu Miloušova batohu (což se nepodařilo), a jeli zase po svých. V každém případě příjemných pár (my, co jsme z okraje Brna, tak pár desítek) kilometrů, vlhký vzduch provětral naše plíce, mladistvá i starší pleť byla povděčna za trochu hydratace a vlhké boty? Ty zase uschnou.

První brněnská kolobkojízdaPrvní brněnská kolobkojízda
Na srazu jsme si trochu i zablbli a mokro nám vůbec nevadilo. Foto Jindřich Špaček

Takže vy, kteří jste to včera vzdali: za čtrnáct dní do toho jdeme znovu. Doufáme, že tentokrát už nás bude víc! Sledujte náš web či Facebook nebo Twitter – budeme vás včas informovat.

Sdílej:

7 komentáře

 1. Holt tě nemám na Facebooku :o) Byl jsem oblečen, kolobka naleštěna, helma na hlavě, ale pak jsem si přečetl to, co jsi šedým textem dopsal pod aktualitku a přitom kouknul z okna na to vertikální moře, které se v Brně spustilo…

 2. …tož su asi slepé… Na Moravák jsem dojel o dvě hodiny později, potkávaje spoustu různých koloběžkářů (nejčastěji K-Bike a Mibo), kteří nejspíš taky šmejdili, zda se sraz nakonec nekonal… :o)

 3. Ahoj, škoda – počasí – říkal jsem si, že se to ruší. Kolobku jsem měl v autě pečlivě omytou a byl jsem i duševně připraven. Příště objednejte aspoň oblačno a jsem tam.
  Nechci vrtat, ale možná místo srazu….nebylo by lepší rovnou někde na cyklostezce?

 4. Petr N :

  Ahoj, škoda – počasí – říkal jsem si, že se to ruší. Kolobku jsem měl v autě pečlivě omytou a byl jsem i duševně připraven. Příště objednejte aspoň oblačno a jsem tam.
  Nechci vrtat, ale možná místo srazu….nebylo by lepší rovnou někde na cyklostezce?

  Poroučeti větru a dešti chtěli už naši fotrové a dědové a stejně to nějak nevyšlo:)
  Nicméně místo srazu je dobrý důvod k diskusi. Co na to ostatní kolobkáři? Jo a ještě: 28. 9., kdy by se měla konat další koloběžkojízda, je státní svátek. Jeli byste v tento den nebo raději třeba o den dříve či později? Pište sem!

 5. A nešlo by to i některou sobotu? Ráda bych se srazu zůčastnila,ale v týdnu to fakt nestíhám :( nejsem z Brna :(

 6. No, pro mne by byl ideální pátek 23., ale středa taky není problém. Navíc bude i slabší provoz na silnicích, pokud bychom podnikali spanilou jízdu… Ta 16. hodina je v pohodě – pokud by chtělo nějak moc svítit, nebude už v tuto dobu takové horko. Mno a místo bych asi taky nechal původní, protože o jiném placu, kde by se nás pár vešlo a nebylo to nutně na chodníku, nemám představu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *