Search
Close this search box.

Tři jihomoravské akce babího léta, a… 5. Sraz koloběžkářů

Celý článek Se začátkem školního roku sice ještě nezačíná podzim, ale i kdyby ano, koloběžková sezóna pokračuje dále. Nejsem rosnička, nicméně cítím v kostech, že by letos mohlo být velmi příjemné babí léto. A to se dá udělat ještě příjemnějším ve spojení s některou ze zajímavých koloběžkových i jiných akcí.

 

Sraz koloběžkářů Broďák 2018

Pojďme hned k věci: V pátek 14. 9. 2018 začíná oficiálně 5. ročník Srazu koloběžkářů, pořádaný už šestým rokem (modří vědí :-)) společností Kostka – kolobka na tradičním místě v kempu Brodský poblíž Červeného Kostelce u Náchoda. Akce je to víkendová, takže trvá až do neděle, a soudě podle předchozích ročníků, nudit se zde rozhodně nebudete.

Loni bylo na Srazu koloběžkářů deštivo – i přes to se na Broďáku sešla více než stovka koloběžkářů
Loni bylo na Srazu koloběžkářů deštivo – i přes to se na Broďáku sešla více než stovka koloběžkářů

Nebudu takříkajíc nosit dříví do lesa – na žádném z předchozích Srazů koloběžkářů totiž přenosový vůz Přibližovadel nechyběl, takže se podívejte na naše reportáže, fotografie a videa – zde. Jen ale ještě musím dodat: Přestože sraz pořádá firma Kostka – kolobka, vítání jsou uživatelé jakékoliv značky koloběžky. Takže si v kalendáři vyznačte datum 14.–16. 9. 2018.

Oficiální informace o 5. Srazu koloběžkářů
Facebooková událost 5. Srazu koloběžkářů

Blanenská desítka 2018 a B21

S termínem Srazu koloběžkářů bohužel kolidují hned dvě akce – jedna v Blansku, druhá v Brně. Blanenská desítka, která se letos bude konat už popáté, proběhne v sobotu 15. září 2018 na obvyklém místě, poblíž areálu Sportovního ostrova Ludvíka Daňka. V Blansku :-)

Start hlavního závodu na 10 km – Blanenská desítka 2016
Start hlavního závodu na 10 km – Blanenská desítka 2016

Na své si přijdou nejen koloběžkáři všech věkových kategorií, ale také inlinisté nebo běžci. Ale to už pravidelní čtenáři Přibližovadel také vědí – naše reportáže z předchozích ročníků najdete zde.

Web Blanenské desítky
Facebooková událost Blanenské desítky

Zbudou-li vám po Blanenské desítce ještě síly – a my věříme, že ano –, můžete se na následující neděli 16. září 2018 přesunout do Brna. Tedy pokud vás baví kroužit po betonovém oválu velodromu – a to buďto 26 krát v závodu na 10 km, nebo si dát 55 kol v půlmaratonu.
Akce se jmenuje B21: Brněnský koloběžkový půlmaraton a svoje soutěže zde najdou také třeba i vaše ratolesti na odrážedlech.

Dokonce nemusíte mít ani vlastní koloběžku, tu si můžete zapůjčit. Ale pospěšte si s rezervací (viz odkazy níže) – strojů není nekonečný počet.

B21: Brněnský koloběžkový půlmaraton

A mimochodem, dny brněnského velodromu jsou podle všech informací již bohužel sečteny :-( Nechci dělat proroka, ale možná je to poslední šance, kdy se můžete na tomto, nebojím se říci kultovním brněnském sportovišti, na koloběžce svézt…

Web B21
Facebooková událost B21

Festival Cyklospecialit na novém místě

Jedinou nekoloběžkovou akcí letošního babího léta, na kterou vás chci pozvat, je taktéž tradiční radovánka – Festival Cyklospecialit a MČR a SR Brompton, jež se koná v sobotu 22. 9. 2018. Festival také znáte ze stránek Přibližovadel – primárně jde o Mistrovství České a Slovenské republiky na skládacích kolech Brompton, které je však doplněné řadou dalších „atrakcí“.

Ale pozor, letos se festival nově nekoná na obvyklém místě u Janova hradu poblíž Lednice! Zůstal sice v de facto stejné lokalitě, nicméně přesunul se o pár kilometrů blíž k rakouským hranicím, do Břeclavi.

Z Festivalu Cyklospecialit 2015
Z Festivalu Cyklospecialit 2015

Festival Cyklospecialit 2018 tedy bude mít nově zázemí v cyklistickém multiplexu (jak jej nazývají jeho provozovatelé) Cyklosféra v areálu Břeclavského zámku. Další potřebné informace – zejména pro ty, kteří se hodlají zúčastnit závodu Bromptonů – pak zjistíte na místě, případně z odkazů níže. Příjemnou zábavu!

Web Festivalu Cyklospecialit 2018
Facebooková událost Festivalu Cyklospecialit 2018


Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *