Search
Close this search box.

Už zase jezdíme na koloběžkách!

Celý článekJak jsem se přesvědčil vloni, příliš velkého organizování a „tlačení“ na všech frontách nemusí nutně vést k úspěchu. Narážím tím na nikterak úspěšné brněnské kolobkojízdy, na které jsme si kromě toho také vzpomněli pozdě, skoro na konci loňské sezóny. Teď už je ale jaro 2012…

 

Pomaličku nám tedy začíná sezóna 2012 a kolobkáři, kteří měli svoje stroje zazimované, vylézají ze svých brlohů. Já se přiznám, na koloběžce jsem toho od konce minulé sezóny taky moc nenajezdil, nicméně testování stroje Kostka Hill Pro – a samozřejmě probouzející se jarní počasí – mě donutilo začít zase jezdit na dvou kolech spojených stupátkem bez sedla a pedálů. Nejprve jsme se byli projet se ženou, napsali o tom něco málo na Facebook Přibližovadel, pak jsem se zmínil, že jedu i „zejtra“ a hned jsme byli tři kumpáni.

Už zase jezdíme na koloběžkách!

Já se zmíněným Kostkovic modelem Hill Pro, Marek Marcol Leštach na stroji K-bike K6 s „mírně“ podhuštěným obutím a konečně Divnohnátý Sesmar s velmi netradičním obutím – nohou. Už jsme o tom na Přibližovadlech psali, a vy jste jistě poznali pětiprsťáky od Vibramu.

Sesmarovic pětiprsťáky VibramSesmarovic pětiprsťáky Vibram

Moje první otázka samozřejmě zněla: „A není ti v tom zima?“ Prý ne, a tak jsme vyrazili směr Modřice po jediné krněnské cyklostezce.
Samozřejmě proběhlo vzájemné zkoušení koloběžek. Sesmar poté, co si vyzkoušel K-bike K6 prohlásil, že to děravý stupátko pro jeho „boty“ není to pravé, u Kostky už kupodivu neříkal nic. Marcel i přes podhuštěné pláště po „rozchodu“ ještě chytil defekt, holt po zimě je bohužel na cestách kde co všechno…

Za mě to dalo příjemných necelých 30 km, přestože na zpáteční cestě vál nepříjemný studený protivítr. A resumé? Letos kašlu na to složitě organizovat kolobkojízdy. Sledujte naši Facebookovou stránku a bude-li se vám chtít, pojeďte s námi. Vítáme každého! Nezávodíme, jedeme na pohodu, zastavujeme na občerstvení, zkrátka relax…

Sdílej:

11 komentáře

 1. Dnes jsem taky poprvé vyrazil a to hned 2x. Poprvé na kolobce v tomhle roce a zároveň i v životě, protože jsem ji nikdy dřív neměl. Až teď (31 :-). První dojmy: bude to dřina :-D Prvních 8km průměrnou rychlostí 12km/h.

 2. Radek :
  Dnes jsem taky poprvé vyrazil a to hned 2x. Poprvé na kolobce v tomhle roce a zároveň i v životě, protože jsem ji nikdy dřív neměl. Až teď (31 . První dojmy: bude to dřina Prvních 8km průměrnou rychlostí 12km/h.

  Gratulace ke kolobce a prvním kilometrům a mnoho dalších bez nehody.
  Nakonec jsem taky neodolal a dal jsem si prvních 20km, počasí supr až na závěrečný protivítr :)

 3. Radek :

  Dnes jsem taky poprvé vyrazil a to hned 2x. Poprvé na kolobce v tomhle roce a zároveň i v životě, protože jsem ji nikdy dřív neměl. Až teď (31 :-) . První dojmy: bude to dřina :-D Prvních 8km průměrnou rychlostí 12km/h.

  Radka vítáme mezi nás!

 4. Letos jsem už natočil první stovku, je to pořád opojný pocit. Jo, a gratuluji Radkovi k brndové premiéře. Průměr 12 je docela dost, 2apůlkrát rychlejší než chodec (chůzi nemám rád).

 5. Zdravím z Vysočiny. I tady uže se dá jezdit. Teda dneska se to trochu pokazilo:-) .
  Ale 300km už letos padlo a snad to bude brzy lepší.
  Jinak gratuluji k tomu jak se v Brně „komunita“ kolobkářů rozrůstá.

 6. Taky už jsem letos začal jezdit(už 7-mou sezonu)… na cyklostezce(Černovice-Modřice-Bystrc-Bílovice) jsem jako doma. Tož až někdo uvidíte na těchto trasách fičet Kostka laser s maníkem za řidítky se sluchátky v uších – mávněte, zastavím a můžeme pokecat a dát třeba pivko…..aspoň mě tedy na „treningu“ náramě chutná. -))

 7. V souvislosti s koloběhem mám jeden zajímavý odkaz na závod dlouhý 1600km, který pořádá cyklistický maniak Jan Kopka : http://www.1000miles.cz/ . Potěšilo mě, že mezi přihlášenými jsem našel i dva „našince“, sice se nevlezli díky velkému zájmu do oficiálního startovního pole,ale i tak by mě zajímalo, na jakých strojích chtějí Václav Jun a Lukáš Partl celý závod absolvovat.. Každopádně společně s projektem http://www.kickfrance2013.com/ jde o podnik pro ty,kterým už běžné ježdění nestačí :-)

 8. Jestli je Vaclav Jun, ten Vaclav Jun z kolobezky-plzen.cz , tak ten ma Kostka Tour Speed. Az k nemu pujdu okukovat gauswheel, tak se poptam :-)

  Aleš :
  V souvislosti s koloběhem mám jeden zajímavý odkaz na závod dlouhý 1600km, který pořádá cyklistický maniak Jan Kopka : http://www.1000miles.cz/ . Potěšilo mě, že mezi přihlášenými jsem našel i dva „našince“, sice se nevlezli díky velkému zájmu do oficiálního startovního pole,ale i tak by mě zajímalo, na jakých strojích chtějí Václav Jun a Lukáš Partl celý závod absolvovat.. Každopádně společně s projektem http://www.kickfrance2013.com/ jde o podnik pro ty,kterým už běžné ježdění nestačí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *