Úzké slicky pro 16palcová kola? No problem!

Celý článek Čím menší kola, tím horší nabídka plášťů – tuhle nepříjemnou úměru koloběžkáři důvěrně znají. Nejhůře jsou na tom pláště pro 12″ kola, ale ani v „šestnáctkách“ není výběr zrovna velký. Pokud jste chtěli jezdit rychleji a ještě snížit nášlap, byl doposud k mání jen Schwalbe Marathon Racer. Časy se ale mění…

 

Schwalbe Marathon Racer není vůbec špatná volba, ostatně přečtěte si postřehy Luboše Konopáska, který má tyto pláště obuté na svém Friendu. Jenže ani tento plášť není úzkým slickem bez vzorku, který by poskytoval ještě menší valivý odpor. Jenže slicky – například typu Schwalbe Kojak – doposud na českém trhu chyběly. Ano, minulý čas je správně, protože brněnská firma 4freetime nyní nově nabízí pláště tohoto typu – Kenda Ksmart 16″.

Kenda Ksmart 16×1,35
Kenda Ksmart 16×1,35″

Základní technické parametry plášťů Kenda Ksmart: 16×1,35″ (32–305), drátová patka, 60 TPI. Foukají se na 50–86 PSI, čili 3,5–5,9 bar. Jak vidíte sami na fotografiích, vzorkem opravdu neoplývají, jsou to prostě slicky.

Já jsem krátce jezdil na koloběžce Sixteen, obuté do těchto plášťů, a musím říci, že na jízdě je to – oproti standardnímu obutí – poznat opravdu citelně. Koloběžka tím dostává pěknou „forsáž“.

Kenda Ksmart 16×1,35

Zajímalo mě také, jak se s těmito nízkými plášti sníží nášlap. „Sixtýna“ klesne přesně o jeden centimetr. Z původní světlosti 50 mm se tak stane 40 mm, což je samozřejmě pro jezdce příjemnější hodnota, a zároveň nejde o extrém, kdy by už mohlo hrozit škrtání „podvozkem“ na každé sebemenší nerovnosti. Takže pohoda… Ale pozor, třeba u výše zmíněného Frienda se základní světlostí 44 mm, bych už s přezutím na Kendy Ksmart silně váhal. Ale třeba Kostky Street či Rubik nebo nové Yedoo Friday budou naprosto v pohodě (u „Jedůčka“ by to ale chtělo vzhledem k dlouhému nášlapu vyzkoušet).

Kenda Ksmart 16×1,35

Kenda Ksmart 16×1,35

Jak už jsem uvedl, šestnáctipalcové slicky Kenda Ksmart lze pořídit u firmy 4freetime – objednávejte na webu. A cena? 590 Kč za kus.

Kenda Ksmart 16×1,35

Sdílej:

7 komentáře

 1. Mno, za dráťák takováhle palba? A od takový „neznačky“? A jsou alespoň rovný bez boulí? Kdysi jsem obdobné zkoušel a netroufnul jsem si je obout, natož komukoli naznačit, že se vyrábějí.

 2. Na svém Kickbiku z roku 2000 jezdím 16″ Kojaka už cca 5 let a koupil jsem ho v ČR, je pravda že to objednání trvalo poněkud déle, takže jsem vzal zrovna dva, ale sehnat se dal.

 3. pro #2 a #3
  Kojak se vyrábí:
  16″: 32 – 349 drátový
  17″: 32 – 369 skládací
  18″: 32 – 355 skládací
  Normální 16″ má rozměr 305. Třeba u 24″ je 507, ale taky 540.

 4. Na svého Frienda již brzy nazuji Primo Comet 16×1,35. Jsou podobné jako výše zmíněné Kendy. Minulý týden dorazily z USA :). Včera přišly užší duše. Pravdou je, že Friend půjde hodně dolů. Oproti Marathonům ještě cca o 7 mm,což dělá ku spodní hraně nějakých 33-34 mm?! :) Nové kolobce bych to asi neudělal, nicméně můj Friend už má svoje odjeto..Vyzkouším a uvidíme,

 5. JJ, nabídka pláštů je mizerná. Já jsem potřeboval zvýšit nášlap na Mibo Mastr, což jsem vyřešil tlustšími plášti. 16×2.0 je však k dostání jenom a pouze Schwalbe Big Apple…ale v zásadě si nestěžuji, protože tyhle pláště jsou fajn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *