Search
Close this search box.

Vídeň – Bratislava po Dunajské cyklostezce. Závod, ve kterém vyhrává i poslední. Již koncem dubna!

Celý článek Rakousko ani Slovensko nejsou země, které by mohly konkurovat Česku v popularitě koloběžkového sportu nebo koloběžkování obecně. Proč ale právě v těchto koloběžkově chudých zemích neuspořádat závod? Zvláště, když po Dunajské cyklostezce se tak pěkně jede. Premiéra byla loni, letos tedy repete.

 

Loni vedla trasa tohoto závodu z Bratislavy do Vídně, letos pořadatelé směr obrátili. Dunaj jak známo teče z Vídně do Bratislavy, takže letos to bude více z kopce. A podle pořadatelů i po větru. Trasa je tedy až na směr jízdy stejná, čili necelých 70 km krajinou podél druhé nejdelší evropské řeky.

Mimochodem: Při loňském prvním ročníku byla startovní listina tohoto závodu, konaném na „nekoloběžkovém území“ národnostně pestrá. Akce se zúčastnilo 39 jezdců (z toho 16 žen), nejvíce sice vlály pomyslné vlajky České republiky, nicméně po osmi účastnících bylo zastoupeno Rakousko a Slovensko, jeli také dva Poláci a jedna Chilanka (byť už delší dobu domestikovaná v Česku :-) ).

Abych ale nezapomněl – letošní termín je 27. 4. 2019 čili od této soboty za tři týdny. Nejvyšší čas začít trénovat rovinky!

Mapa závodu Vídeň – Bratislava 2019
Mapa závodu Vídeň – Bratislava 2019

Dvěma státy pro každého

Zúčastnit se může každý koloběžkář bez ohledu na pohlaví, národnost či náboženské vyznání. Jediným omezením je věk od 15 let (jezdci od 15 do 18 let se mohou zúčastnit pouze za doprovodu zákonného zástupce).

Vyhrát může skoro každý, protože… se vyhlašují první tři místa pro muže a totéž pro ženy. Dále dva nejlepší muži a dvě ženy v rychlostní prémii, která je na 22,8km trati. Ale to není všechno. Jeden muž a jedna žena – ti, kteří budou v cíli uprostřed startovního pole – získají prémii středu. No a konečně je tu ještě cena červené lucerny, kterou získá poslední muž a žena, pokud tedy dojede do cíle nejpozději v 16.00 hodin.

Sponzoři slibují hodnotné ceny. První jezdci obou pohlaví získávají rám koloběžky Mibo Revoo, další ceny zajistil výrobce outdoorového a sportovního oblečení Faramungo.

Cena pro nejrychlejšího muže a ženu – rám koloběžky Mibo Revoo
Cena pro nejrychlejšího muže a ženu – rám koloběžky Mibo Revoo

A stejně jako loni… dojedete také ke dvěma občerstvovacím stanicím, rovnoměrně rozmístěných po celkové délce trasy, takže hlady a žízní vás organizátoři zhynout nenechají. Nicméně případný další support čili podpora – která je v tomto závodu povolená –, je už zcela ve vaší režii.

Tak co? Jdete do toho?

Veškeré podrobné informace najdete v propozicích k závodu zde slovensky nebo německy.

Facebooková stránka závodu zde.

Fotografie z loňského 1. ročníku 

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *