Web Kostka v novém roce v novém kabátu… obsah nevyjímaje

V prvním pohledu na předprodukční model Kostka Racer Pro 28 jsem se mimo jiné zmínil o novém webu Kostka.bike – všimli jste si? Ať už ano, nebo ne, tak o něm stejně psát nechci :-) I když v ústech, přesněji na klávesnici, ho v tomto článku budu mít taky. Novým webem našeho největšího výrobce koloběžek, který dostal do nového roku nový kabát a obsah, myslím hlavní webovou prezentaci – www.kostkakolobezky.cz.

 

Internetová nekonečnost

Webové stránky mají – oproti tiskovým materiálům – kromě jiného jednu nezanedbatelnou výhodu, jsou (nebo mohou být) doslova nekonečné. Na jeden web zkrátka dostanete mnohem více informací nežli třeba v papírovém katalogu. Ale to každý jistě ví. Já to zmiňuji proto, že ve firmě Kostka – kolobka de facto spojili dva weby do jednoho. K původnímu webu Kostkakolobezky.cz, což dnes už byl v podstatě e-shop s koloběžkami Kostka a příslušenstvím, přidali v úvodu zmíněný, poměrně nový, abych tak řekl informační a edukační web Kostka.bike. Je to samozřejmě logický krok. Proč mít dva weby na dvou adresách, když ona „nekonečnost“ internetového prostoru umožňuje mít všechno pod jednou střechou. 

Jen ale poznámka či doplnění: Stránka Kostka.bike zůstává i nadále ve své původní separátní podobě. Důvodem je orientace také na zahraniční zájemce o koloběžky – tento web je totiž kromě češtiny i v angličtině, němčině a francouzštině.

Úvodní stránka webu Kostkakolobezky.cz na počítači a na mobilu
Úvodní stránka webu Kostkakolobezky.cz na počítači a na mobilu

Mým cílem není nový kostkovic web do detailu popsat – podívejte se na něj sami a utvořte si vlastní názor. Za sebe jen pár vět: Spojení e-shopu a informačně-edukativního webu se povedlo velmi dobře. Nové stránky jsou i přes velké množství informací přehledné, myslím, že to, co hledáte, najdete bez potíží. To není u všech firemních webů samozřejmostí.

V e-shopové části mě potěšilo přidání srovnávače, kdy si můžete dát vedle sebe několik modelů a pohodlně porovnávat jejich parametry. Při počtu kostkovic koloběžek je to funkce více než žádoucí. Srovnávač popravdě zatím trpí nějakými těmi porodními bolestmi, ale věřím, že drobné neduhy vývojáři brzy vyladí. Osobně bych také přidal ještě vyhledávací filtr podle velikosti kol, ale možná, že běžný zákazník takto nepřemýšlí. Nevím… co vy si o tom myslíte?

Jednotlivé modely koloběžek Kostka můžete vzájemně porovnávat v novém srovnávači
Jednotlivé modely koloběžek Kostka můžete vzájemně porovnávat v novém srovnávači

Zájemcům o koloběžkovou techniku doporučuji ke zhlédnutí mimo jiné sekci Výroba, kde najdete též krátká videa, ukazující špičkové technologie hanušovické továrny Kostka – kolobka.

Každopádně nový kostkovic web celkově hodnotím jako velmi příjemnou záležitost. Zejména začátečníci nebo spíše lidé, kteří o své první koloběžce teprve přemýšlí, zde najdou podle mého soudu vyčerpávající informace pro to… aby si ji koupili :-) A co nenajdete na webu Kostky, najdete zde na Přibližovadlech. I když tady si ji zase nekoupíte ;-)

Nový web Kostka najdete na známé adrese
www.kostkakolobezky.cz

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *