West Carpathian Challenge – nový extrémní závod na webu Športové koloběžky

Pravidelní čtenáři Přibližovadel vědí, že máme „družbu“ se slovenským webem Športové koloběžky, takže bylo na čase zase po čase (haha) přijít s nějakým článkem. Přiznám se, že mi o něm Dušan Demovič psal už na konci srpna – a já mu slíbil vydat upoutávku co nejdřív –, ale pořád se dělo něco jiného, a já jsem na tento článek málem zapomněl. Svoji chybu napravuji nyní, a vy se těšte na reportáž/deník vítězky kategorie koloběžek, Michaely Rosové v novém extrémním závodu West Carpathian Challenge.

 

Pokud jste o West Carpathian Challenge, závodu s podtitulem a bikepacking adventure nebo jinak Slovenská bikepackingová výzva stredného rozsahu, ještě neslyšeli, pak to bude asi proto, že letos na začátku srpna se konal první ročník. Velmi zjednodušeně je to závod podobný známým „Mílím“ čili závodu 1000 Miles Adventure, nicméně najdete zde několik zásadních rozdílů. 

West Carpathian Challenge je kratší – má délku 550 km, nicméně nijak se nežinýruje s převýšením, které činí 14 500 metrů (ne, že by se tedy 1000 mil jelo po rovině :-)). Závod má pevně danou trasu, kterou se ale jeho účastníci dozvěděli teprve 10 dní před startem. Ten se odehrál v kempu Račkova dolina v Pribylině, cíl pak byl v Lozornu, vesnici kousek před Bratislavou.

Mapka trasy s grafem převýšení | Zdroj West Carpathian Challenge
Mapka trasy s grafem převýšení | Zdroj West Carpathian Challenge

V podtitulu závodu West Carpathian Challenge se sice píše o bikepackingu, nicméně zúčastnit se mohou také běžci, chodci, a samozřejmě i koloběžkáři. V prvním ročníku byli ve startovním poli tři odvážlivci na koloběžkách – dva muži a jedna žena. Michaela Rosová na své koloběžce Doxtor F112 (kola 27,5/24″), jak už jsem napsal, porazila oba své soupeře. Druhého Vojtěcha Řeháčka – který to jel, považte, na Yedoo Friday (!) – nechala s časem 107:37:00 h o jeden a půl dne za sebou (–34 hodin), třetí Maroš Lenčéš, kterého můžete znát z Přibližovadel jako stavitele karbonových koloběžek, nedojel. Jak mi napsal, špatně si propočítal potenciální dobu jízdy/závodu a vzal si v práci málo dovolené. Ale „Na ľahko by som to stihol“, jak vzápětí dodal :-)

Michela Rosová v závodu West Carpathian Challenge 2021 | Zdroj foto Športové koloběžky
Michela Rosová v závodu West Carpathian Challenge 2021 | Zdroj foto Športové koloběžky

Deník vítězky

No a dál už se já odmlčím a nechám hovořit samotnou vítězku kategorie koloběžek prvního ročníku závodu West Carpathian Challenge, Michaelu Rosovou. Její reportáž nebo možná spíše její závodní deník je pěkně dlouhý, bude tedy chtít velkou dávku kávy. Ale dozvíte se v něm vše do nejmenšího detailu. Budete vědět nejen jak se vítězce jelo, kde všude přespávala, ale také jak byla spokojená s koloběžkou a jejími komponentami, co všechno vezla s sebou, kolik kilogramů kvůli závodu – před startem – zhubla… :-) 

To vše v pěkné slovenštině najdete v původním článku zde

Michela Rosová v závodu West Carpathian Challenge 2021 | Zdroj foto Športové koloběžky
Michela Rosová v závodu West Carpathian Challenge 2021 | Zdroj foto Športové koloběžky


Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *