Search
Close this search box.

Září ve znamení „socializace“ koloběžkářů a Bromptonistů

Celý článek Nechci přivolávat konec léta, nicméně čas neúprosně běží a zhruba za měsíc tu budeme mít září, jehož druhá půle kromě dalších koloběžkových závodů – viz náš Kalendář – již tradičně přinese dvě zajímavé akce, na kterých se můžete nejen pobavit, zasoutěžit si, ale také se třeba seznámit s podobně postiženými jedinci.Pro pravidelné čtenáře Přibližovadel asi nebude ani jedna z akcí novinkou – ano, v tomto článku bude řeč o Srazu koloběžkářů, který pravidelně pořádá firma Kostka-kolobka v kempu Brodský, a též o Festivalu Cyklospecialit a MČR a SR Brompton, jenž se bude konat poblíž moravské Lednice.

Sejdeme se u rybníka

18.–20. září 2015 se odehraje 2. Sraz koloběžkářů. Druhý? Vždyť jsme na Přibližovadlech publikovali už dvě reportáže z tohoto setkání, takže by mělo jít o třetí sraz. Vysvětlení je jednoduché: První sraz byl deklarován jako nultý–pilotní ročník, jehož cílem bylo otestovat, zdali se takováto akce, jak to jen říci… ujme. A ujala. Oba dva ročníky byly velmi úspěšné, pokaždé se zúčastnilo přes sto lidí, a není proto jediný důvod domnívat se, že by tomu tak nemělo být i letos.

Sraz koloběžkářů 2015

Nechci popisovat výbornou atmosféru předchozích setkání – přečtěte si raději loňskoupředloňskou reportáž, koukněte na fotografie a videa. Ve zkratce však malou charakteristiku akce „vypustím“:

Sraz bude už potřetí hostit kemp Brodský poblíž Červeného Kostelce na Náchodsku, který tvoří výborné zázemí nejen pro single koloběžkáře a koloběžkářky, nýbrž i pro celé party a rodiny. Na programu je několik zajímavých soutěží a her v areálu kempu. Co byste řekli například „závodu“ ve stání na koloběžce? Nesmí ale chybět tradiční společná vyjížďka – spanilá jízda – a samozřejmě zlatý hřeb setkání, skoky na koloběžce do rybníka Brodský.

Sraz koloběžkářů 2015
Zastávka na náměstí v Náchodě při loňské spanilé jízdě koloběžkářů

Připravte se však také na opékání špekáčků, večerní koncert s tancovačkou nebo tradiční ohňostroj. Všechny soutěže budou samozřejmě vyhodnoceny a výherci odměněni zajímavými cenami.

2. Sraz koloběžkářů v kempu Brodský sice pořádá Kostka-kolobka, nicméně jde o akci otevřenou majitelům strojů jakékoliv značky. Nezapomeňte proto sledovat webfacebookovou stránku organizátorů a včas se na tuto akci zaregistrovat.

Fotogalerie 1. srazu koloběžkářů v kempu Brodský 2014

Z východních Čech na jižní Moravu

Jestliže se druhý sraz koloběžkářů ve skutečnosti pořádá potřetí, pak Festival Cyklospecialit a MČR a SR Brompton se bude bez jakýchkoliv kouzel s čísly konat prostě už popáté. Týden po Kostkovic srazu, přesněji v sobotu 26. 9. 2015, můžete stejně tak popáté – ale klidně třeba teprve poprvé – vyrazit na známé místo, Janův hrad u Lednice.

Festival Cyklospecialit a MČR a SR Brompton 2015

Takříkajíc primární akcí bude na Janově hradu jako vždy Mistrovství Česka a Slovenska v závodu skládacích kol Brompton. Opět bych vás odkázal na naše minulé reportáže, protože Přibližovadla byla na všech předchozích ročnících. Jen ale pro rychlé připomenutí:

Závod Bromptonů je napůl sportovní a napůl společenská událost. Závodníci musí krátkou rovinatou trať absolvovat nikoli ve sportovním dresu, nýbrž v pokud možno společenském oděvu. Ostatně divácké hodnocení nejlepšího oblečení je nedílnou součástí tohoto setkání, stejně jako další soutěže spojené s legendárními britskými koly. Ano, klání ve skládání Bromptona na čas je naprostou samozřejmostí, to snad nemá cenu ani zmiňovat…

Festival Cyklospecialit a MČR a SR Brompton
Na předminulém ročníku bylo možné spatřit i Fantomase…

Ovšem pozor! Letošní ročník Festivalu Cyklospecialit přináší novinku, která bude zajímat také koloběžkáře. Hned po soutěžní jízdě Bromtonů se totiž po stejné trase (délka cca 10 km) pojede vložený volný závod koloběžek! Organizátoři koncipovali koloběžkové klání jako akci pro hobbíky, kteří nemají ambice stát na bedně mezi nejlepšími českými koloběžkáři, ale prostě si jen tak pro radost zazávodí. Proto také nejsou rozlišeny kategorie jezdců a jezdkyň, jediné omezení tvoří minimální věk 15 let. A povinná helma, což ostatně platí i pro závod Bromptonů.

Nemáte-li ještě vlastní koloběžku, budete si moci na místě stroj zapůjčit, nicméně počítejte s tím, že kapacita volných koloběžek je omezená. Proto, stejně jako v případě 2. Srazu koloběžkářů, sledujte webovéfacebookové stránky organizátora – předregistrace se v tomto případě otevírá již za týden, v sobotu 15. 8. 2015.

Fotogalerie minulého ročníku Festivalu Cyklospecialit a MČR a SR Brompton 2014

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *