222 koloběžkářů sraženo u Broďáku! Reportáž a fotogalerie z 5. Srazu koloběžkářů

Celý článek Oficiálně pátý, reálně šestý sraz koloběžkářů (už vážně nebudu tento početní rozpor vysvětlovat :-) ), pořádaný firmou Kostka – kolobka, proběhl tradičně v září – přesněji minulý víkend – na stejně tradičním místě, v kempu Brodský poblíž Červeného Kostelce u Náchoda. A letos zaznamenal rekordní účast – 222 koloběžkářů!

 

Pokud se někdo koloběžkami nepolíbený pohyboval o víkendu 14.–16. září 2018 poblíž Broďáku – a v sobotu také třeba na cestách do Babiččina údolí u Ratibořic, kde bylo „mezipřistání“ spanilé jízdy –, musel být poněkud šokován množstvím lidiček pohybujících se na dvou kolech spojených stupátkem.

Když byly v roce 2016 na 3. srazu překonané dvě stovky koloběžkářů, všichni si mysleli, že jde o rekord, který hned tak pokořen nebude. Rekordy jsou ale od toho, aby byly stále vylepšovány, takže zatímco loni přijelo na Broďák „jen“ asi 170 trhačů asfaltu, letos organizátoři vyslovili číslo 220. A vzhledem k tomu, že náš redakční tým Přibližovadel, čítající dva kousky investigativních reportérů, nebyl registrován, dalo to celkem rovných 222 koloběžkářů…

222 koloběžkářů… | Foto Kostka - kolobka
222 koloběžkářů… | Foto Kostka – kolobka

Vanessa Mae na Broďáku

Program akce sliboval de facto stejné povyražení jako v předchozích ročnících. Pátek příjezd, družba, sobota soutěže v kempu, po obědě spanilá jízda čili hromadná vyjížďka, po návratu na základnu skoky do vody na koloběžce, večer koncert a ohňostroj. Ale… letos tomu bylo trochu jinak.

Jednak ti účastníci, kteří přijeli až v sobotu dopoledne mohou hořce litovat svojí absence na pátečním programu. Jako překvapení nejprve vystoupila na venkovním pódiu „Náchodská Vanessa Mae“ – mladá houslistka Niky, která okouzlila zejména přítomné muže :-)

Po koncertu mohli koloběžkáři se zatajeným dechem poslouchat přednášku jednorukého šílence Richarda Štěpánka, jež – kromě jiného – například letos absolvoval extrémní závod 1 000 miles adventure. Jak jinak než… na koloběžce. Ať mi prosím Richard promine to slovo šílenec, ale nic jiného mě v jeho případě nenapadá. Pojem blázen by nezněl správně – Richard to má totiž v hlavě srovnané naprosto dokonale.

Richard Štěpánek povídá o závodu 1 000 miles adventure na koloběžce
Richard Štěpánek povídá o závodu 1 000 miles adventure na koloběžce
Skoky na suchu

Malou,dlužno dodat, že nepříliš přivítanou, nicméně respektovanou změnou sobotního programu, bylo zrušení největší atrakce srazu, skoků do vody na koloběžce. Letošní horké léto vysušilo rybník Brodský tak, že zde mnoho vody pro doskok s koloběžkou nezbylo. Pořadatelé vyhodnotili závody ve skocích jako nebezpečné a v zájmu zdraví účastníků je zrušili. Nevadí, třeba zase příště.

Závody štafet byly ale jako vždy také parádní
Závody štafet byly ale jako vždy také parádní

O to více se vydařil závěr soboty, který zakončila taktéž kultura, tentokrát v podání koncertů dvou šumperských kapel – skupin Trocha kliduFleksible. Musím suše konstatovat, že autorská tvorba mladých muzikantů z Trochy klidu je fakt výborná! Jsem si jist, že je uslyšíte častěji. Nejen na Srazu koloběžkářů. Z čehož také plyne můj pocit, že v podhůří Jeseníků polovina obyvatelstva vyrábí koloběžky v továrně Kostka – kolobka, a druhá půlka neví roupama co dělat, a tak provozuje muziku :-)

Vstříc pokoření rekordu

Další z výborných Srazů koloběžkářů na Broďáku je tedy za námi. Počasí na rozdíl od mokrého loňského roku tentokrát vyšlo skvěle, možná i to bylo příčinou rekordní účasti. Díky patří jak pořadatelům, tak všem koloběžkářům, kteří na Broďák přijeli ze všech koutů Česka. Takže příští rok znovu. A v ještě větším počtu!

5. Sraz koloběžkářů - Broďák 2018
5. Sraz koloběžkářů – Broďák 2018


5. Sraz koloběžkářů – Broďák 2018


Přečtěte si také reportáže z minulých ročníků Srazu koloběžkářů – zde

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *