Search
Close this search box.

Mokrý, ale výborný. 4. Sraz koloběžkářů „Broďák 2017“ v reportáži a fotografiích

Celý článek Reportáž ze 4. Srazu koloběžkářů – Broďák 2017 vydávám bohužel až 14 dní po akci. Omlouvám se, ale postihla mě zákeřná nemoc, která jako mor kosí všechny chlapy – rýmečka a kašlíček. Paradoxně to ale přišlo až týden po srazu, který byl tentokrát hodně chladný a hodně mokrý. Takže jsem se nachladil až v Brně…
Tradiční místo Srazu koloběžkářů, kemp Brodský poblíž Červeného Kostelce, hostil letos od 15. do 17. září v pořadí již páté setkání, pořádané firmou Kostka – kolobka. Proč je v názvu srazu číslovka o jedna menší, to už jsem vysvětloval v minulých reportážích, ale dobře, zopakuji to: časově první sraz byl totiž označován jako nultý, pilotní, zkušební, testovací. A test evidentně vyšel na výbornou, jinak bychom se nyní nebavili o pátém ročníku.

170 statečných

Kromě 2. Srazu koloběžkářů (čili ve třetím ročníku…), kdy panovalo nádherné babí léto, měly tyto akce „štěstí“ na spíše sychravé počasí. Ale ani jednou vysloveně nepršelo. Tedy s výjimkou před 14 dny proběhlého pátého opakování. Ano, bylo fakt nepříjemné chladno a jak už to bývá, na začátku spanilé jízdy – kdy nemůžete zalézt do stanu nebo do chatky – začal docela slušný déšť, který vytrval až do večera.

4. Sraz koloběžkářů „Broďák 2017“

I přes nijak lákavé počasí přijelo na sraz podle organizátorů kolem 170 koloběžkářů! To je o něco méně nežli v loňském roce, kdy se počet přehoupl přes dvě stovky. Nicméně těch, kteří při pohledu na předpověď počasí vyměkli a zůstali doma, zase tolik nebylo. Což je super!

Od soutěží až po Metalindu

Program srazu víceméně kopíroval předchozí ročníky. V pátek příjezd a ubytování, sobota dopoledne tradiční soutěže, po obědě pak ona spanilá jízda do Babiččina údolí v Ratibořicích. Letos však byla přestávka u Ludrova mlýna – právě kvůli dešti – kratší. Všichni raději stoupli na stupátka a jeli dál jen proto, aby se zahřáli a samozřejmě byli dříve v kempu.

Někteří koloběžkáři ale nepovažovali za nutné, či spíš za vhodné, se po příjezdu do kempu převlékat do suchého. Ano, byli to účastníci skoků do vody na koloběžce. Těm nevadil ani déšť, který v tom čase jakoby naschvál ještě nabral na intenzitě. Tradiční počet něco více než desítky skokanů můžu doplnila také odvážná žena, takže soutěž byla genderově vyvážená. Kdyby snad chtěla Evropská unie něco namítat.

4. sraz koloběžkářů – „Broďák 2017“

Další program opět probíhal podle známého schématu: vyhlášení výsledků soutěží, předání cen a tombola, v níž hlavní výhrou byl poukaz na nákup koloběžky v hodnotě 8 000 Kč. Symbolickou slavnostní tečku učinil výpravný ohňostroj, aby se už na pódium chystala slovenská skupina Metalinda. Ne, tohle nebyl žádný revival grupy známé z osmdesátých let minulého století, nýbrž opravdová a nefalšovaná Metalinda (i když z původní sestavy v ní už hraje jen kytarista Peter Sámel). Známé hity jako Jan Ámos džínový, Slnko nevychádzaj, Láska holých prenáša a spousta dalších, pak roztancovaly účastníky srazu do dlouhé noci. Nejotrlejší ještě jeli v neděli dopoledne na druhou vyjížďku, kemp se ale spíše pomalu vypráznil.

4. sraz koloběžkářů – „Broďák 2017“

Vstříc šestce

Bylo to chladné, bylo to mokré, ale bylo to stejně výborné, jako v minulých ročnících. Nemůžu mluvit za všechny účastníky, ale věřím, že s tímto hodnocením se ztotožní určitě většina z nich. Takže tuto malou reportáž musím zakončit úplně stejně jako ty předchozí: už teď se těšíme na další ročník!


4. Sraz koloběžkářů – Broďák 2017

Reportáže z minulých ročníků

Srazili se u Broďáku. Report, foto a video z Nultého srazu koloběžkářů 2013

Když se srazí koloběžkáři – 1. sraz koloběžkářů v kempu Brodský – reportáž foto a video

2. Sraz koloběžkářů na Broďáku – reportáž, fotogalerie a videa

Rekordní 3. Sraz koloběžkářů v reportáži, fotografiích a videu


Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *