Search
Close this search box.

2. Sraz koloběžkářů na Broďáku – reportáž, fotogalerie a videa

Celý článek O víkendu 18.–20. září 2015 pořádala firma Kostka-kolobka na tradičním místě, v kempu Brodský poblíž Červeného Kostelce na Náchodsku, již třetí Sraz koloběžkářů. Přibližovadla byla stejně tak potřetí přítomna, tudíž vám nyní mohou přinést report o tom, jak podzimní slunečný víkend plný koloběžek probíhal.Zpráva o stavu počasí nad Broďákem

Rybník Brodský a kemp stejného názvu se nachází v nadmořské výšce něco málo přes 400 m n. m., což podle geomorfologického názvosloví představuje tzv. nízkou vysočinu. Jinak řečeno, bývá tam chladněji nežli v níže položených oblastech – o tom jsme se přesvědčili na předchozích dvou ročnících Srazu koloběžkářů. Ovšem tento rok… nádherné babí léto! Spousta slunce, příjemná teplota a o to lepší nálada na samotné akci. Například na společnou vyjížďku – spanilou jízdu – jelo mnoho účastníků jen v krátkém rukávu, což asi hovoří za vše.

2. Sraz koloběžkářů – kemp Brodský, 18.––20. 9. 2015

Sto šedesát kolobrnd

Naše malá výprava tentokrát dorazila na Broďák už v pátek (byť stany jsme po menším „zakufrování“ stavěli až za tmy), a to proto, abychom si sobotní program užili od samého rána. Sobotní dopoledne na Broďáku je vždy ve znamení rozličných soutěží. Probíhaly jízdy zručnosti, závody v co nejdelším dojezdu na pět odrazů (mimochodem vítěz ujel přes 70 metrů do mírného stoupání!), soutěž štafet a další. Nejrůznějších klání si užili jak děti, tak i dospělí, věkové kategorie byly samozřejmě rozděleny. Zejména ti nejmladší se pak mohli vyřádit také v malém lanovém centru přímo v kempu, a samozřejmě nechyběla ani tradiční projížďka na čtyřkolce tažené psím spřežením – musherů bylo na Broďáku tradičně požehnaně, však jim právě v tuto dobu začíná hlavní sezóna.

2. Sraz koloběžkářů – kemp Brodský, 18.––20. 9. 2015

Po vydatném obědě – mimochodem, v kempu na Broďáku skvěle vaří – začal moderátor akce svolávat účastníky ke spanilé jízdě. Když už jsme u toho: registrováno bylo kolem 160 lidí. Jestli přijeli všichni, to nevím, zdali někdo přibyl, také netuším, neboť sčítání celkového počtu osazenstva neproběhlo. Nicméně „pocitově“ se mi zdálo, že účast byla větší než loni, takže bych se onoho oficiálního čísla 160 koloběžkářů vůbec nebál.

Přejdeme-li ke strojům, tak pochopitelně dominovaly Kostky všech typů, nechyběly ale ani K-biky, (můj) Friend, pár koloběžek Mibo a spatřeny byly Sixtýna, Morxes i Kickbiky. A nějaké ty samodomo koloběžky též. Jak říká organizátor Marek Kostka – Sraz koloběžkářů není určen jen majitelům Kostek, vítán je každý.

2. Sraz koloběžkářů – kemp Brodský, 18.––20. 9. 2015

Spanile za Babičkou

Společná vyjížďka tentokrát probíhala podle scénáře, který se od předchozích dvou ročníků poněkud lišil. Jednak chyběla dětská trasa, což se sice zprvu vůbec nelíbilo našim dvěma benjamínkům, nicméně nakonec si dali říci a 25 kilometrů „do kopce z kopce“ dali jako nic. Druhou změnu představovala samotná trasa, jež letos nevedla na náchodský zámek, nýbrž mířila k mlýnu do Babiččina údolí v Ratibořicích. A musím říci, že to byla mnohem lepší vyjížďka než v minulých dvou letech!

Trasa totiž nevedla pouze po silnici, ale střídaly se lesní a polní cesty se šotolinovými či asfaltovými cyklostezkami; nějaký ten silniční úsek bylo nutné překonat také, ale v mnohem menší míře. Vyjížďka tak byla pestrá a hlavně mnohem bezpečnější pro tak velkou „grupu“ koloběžkářů, ve které nechyběla spousta dětí. Užili jsme si rovinky, ale i pěkné kopečky a pochopitelně také výživné sjezdy. Ještě jednou chválím za výborný výběr.

Žbluňk!

Po spanilé jízdě následovalo nezbytné občerstvení (pivo v kempu není tak skvělé jako jídlo, ale když je žízeň…) a ihned poté zlatý hřeb akce – skoky do vody na koloběžce. Po letošním žhavém létě v Brodském rybníku popravdě moc vody nezbylo, takže skokani si příliš velký vodní sloupec pod sebou neužili, i tak se ale skoky tradičně vydařily, zejména početné obecenstvo bylo výkony polonahých (i různě „okostýmovaných“) odvážlivců nadšeno.

Už v průběhu skoků do vody na koloběžce sluníčko začalo pomalu mizet za horizont Brodského rybníka, což znamenalo přípravy na večerní program. Ten vypadal ve zkratce asi takto: tři(!) živé kapely, z nichž šumperský Omicron byl super – zejména starý fláky od AC/DC dávali fakt bohovsky –, nezbytné vyhlášení vítězů soutěží, tombola o poukaz v hodnotě 6 000 Kč na nákup koloběžky Kostka, opékání buřtů a monstrózní ohňostroj, za který by se nemuselo stydět ani větší město při silvestrovských oslavách. To, že „volná zábava“ probíhala do brzkých ranních hodin, není asi třeba příliš zdůrazňovat…

Nicméně na nedělní dopoledne byla pro nejsilnější jedince přichystána ještě jedna kratší spanilá jízda – a ne, že by na ni jela jen hrstka lidí – účast byla velmi pěkná. Naše výprava už ale v tu dobu balila stany, do Brna je to vlakem s bagáží částečně na koloběžkách a více na zádech přece jenom trochu „z ruky“.

2. Sraz koloběžkářů – kemp Brodský, 18.––20. 9. 2015

Tedy ne, že bychom si stěžovali. Broďák je krásná lokalita, kam stojí za to dojet odkudkoliv. Druhého Srazu koloběžkářů se zúčastnili například i koloběžkáři z Ústí nad Labem, Prahy nebo Plzně. Jen slovenštinu jsem nezaslechl, čímž ale netvrdím, že mezi námi nemohli být také nějací bratia.

Kostka Rubik 4 – světová premiéra na Broďáku

2. Sraz koloběžkářů – kemp Brodský, 18.––20. 9. 2015 Na 2. Srazu koloběžkářů v kempu Brodský byla koloběžkové veřejnosti poprvé prezentována nová skládací koloběžka Kostka Rubik 4., přinášíme vám proto krátké seznámení.

Nový stroj vychází ze „Streetky“ (viz naše recenze), jedná se tedy o malou koloběžku se dvěma 16palcovými koly. Rám se při skládání „neláme“, tak jako to má například Mibo Tiny či Mastr nebo Kickbike CliX, ale otáčí se o 180 stupňů, čímž se dostává přední kolo nad stupátko. Díky otočení přední vidlice, opět o půlkruh, je tak balíček velmi kompaktní.

„Vidle“, stejně jako otočení rámu, je aretována, tudíž vše drží hezky česky pohromadě i ve složeném stavu. Řídítka jsou taktéž složena: díky známému systému kostkovic skládacího představce. Takto lze pohodlně vozit koloběžku po zadním kole s přední částí v ruce.

Pokud byste chtěli ještě menší „balení“, můžete vyndat zadní kolo, což je urychleno šikovnou vychytávkou pro rozpojení zadní brzdy. Mimochodem, všimněte si také nových blatníků – vypadají velmi dobře, a hlavně odolně. Více fotografií najdete v galerii na konci článku, recenzi nové skládačky Kostka Rubik 4 pro vás chystáme.

Na shledanou příští rok

Jestliže jsme u prvních dvou ročníků Srazu koloběžkářů na Broďáku nešetřili chválou, nemůžeme učinit jinak ani v případě oficiálně druhého Srazu (proč 2. sraz, ale třetí ročník, to se dozvíte třeba zde). Opět to byla skvělá akce s výbornou atmosférou, letos navíc, jak už jsem psal, také s krásným počasím, dobrou partou a se zajímavým programem. Už nyní se těšíme na příští ročník…


2. Sraz koloběžkářů na Broďáku 2015 ve fotografiích

Reportáže z minulých ročníků

Srazili se u Broďáku. Report, foto a video z Nultého srazu koloběžkářů 2013

Když se srazí koloběžkáři – 1. sraz koloběžkářů v kempu Brodský – reportáž foto a video


Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *