Search
Close this search box.

Brněnský koloběžkový den 2021 v minireportáži a dvou fotogaleriích

Ódu na luxusní počasí letošního babího léta, zpříjemňující koloběžkářské akce, jsem pěl už před čtrnáctí dny v reportáží ze Srazu koloběžkářů na Broďáku. A pokračovat budu i nyní – protože Brněnský koloběžkový den 2021, který se konal poslední zářijovou neděli, lepší počasí mít ani nemohl. Můžete sice namítnout, že akce, která se koná na minimálně zčásti zastřešeném velodromu, není na počasí zase tak závislá, a budete mít jistě pravdu. Na druhou stranu však příjemné sluníčko a teplíčko dodávají tělu i duši mnohem lepší náladu. A s lepší náladou se líp závodí i kouká na závody :-)

 

Psaný report z letošního Brněnského koloběžkového dne tentokrát zkrátím jen na ta nejdůležitější fakta. Počasí už znáte, takže dál. Co se týče účasti, zdála se mi řekneme komornější než loni, drtivá většina závodníků byli „červení“ – borci a borkyně místního pořádajícího týmu BKG (Brněnské kolobkové gang) se základnou v jediné brněnské koloběžkové speciálce Kolobky.cz. Ale vzhledem k tomu, že některé medaile si odnesli účastníci z týmů Třista60, BoKolobka Ostrava, TJ Jiskra Otrokovice nebo Rollo Club Zlín, jen brňáci zde nebyli.

Brněnský koloběžkový den 2021
Bolek Žemlík (15) si jede pro zlatou v půlmaratonu

Když jsem zmínil Rollo Club Zlín, pak jeho jediným zástupcem byl na Brněnském koloběžkovém dni 2021 Petr Vavruša. Ano ten Petr Vavruša, který si jakožto konstruktér a výrobce legendárního K-biku samozřejmě přijel dát 2. Mistrovství 12″ koloběžek. V něm si sice v konkurenci o generaci mladších závodníků dojel pouze pro bramborovou medaili, zato si však odnesl 1. místo v kategorii… legendy :-)

Autor článku s Petrem Vavrušou | Foto Jitka Marešová
Autor článku s Petrem Vavrušou | Foto Jitka Marešová

Každopádně Brněnský koloběžkový den si, aspoň myslím, všichni užili skvěle. Užili si ho taky cyklisté, viděli jsme mimo jiné neuvěřitelnou jízdu repliky dřevěné drezíny čili odrážedla – vlastně přímého předchůdce koloběžek (viz. fotogalerie), krásné velocipedy čili vysoká kola, i neuvěřitelné krasojezdkyně. U stánku měli výborné palačinky i klobásy, každý si mohl vyzkoušet některé z přibližovadel Milana Zehnala a jeho Cyklokuriozit – a jak už jsem napsal, sluníčko svítilo jako o život :-)

Podrobné výsledky všech závodů
Brněnského koloběžkového dne najdete zde

Brněnský koloběžkový den 2021 ve fotografiích Petra Lindnera

Ještě jsem nenapsal, proč je letos text reportáže tak strohý. Protože jsem letos s sebou měl malou krásnou pomocnici s fotoaparátem, která udělala spoustu výborných fotek. A jak každý ví, obrázek vydá za tisíc slov, tak se raději kochejte fotkami nežli čtením rádoby vtipného textu.

Člověk pomalu ale jistě stárne, je třeba si začít vychovávat nástupce :-)
Člověk pomalu ale jistě stárne, je třeba si začít vychovávat nástupce :-)


Brněnský koloběžkový den 2021 ve fotografiích Jitky Marešové

Sdílej:

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *