Search
Close this search box.

Jednokolkový Try One Weekend – jaro 2017. Minireportáž a fotogalerie

Celý článek Mezinárodní víkendové setkání jednokolkařů, zástupkyně něžného pohlaví na jednom kole nevyjímaje, se konalo minulý týden již počtvrté na tradičním místě – v brněnské Mekce unicyklingu, v kohoutovickém Legatu. Já jsem byl tentokrát přítomen jen necelou sobotu, základní info a pár fotografií přesto přináším.Letošní jarní Try One Weekend byl ve znamení nádherného slunečného počasí, ale také rekordní účasti. Zatímco na předchozích akcích se počet účastníků pohyboval kolem čtyřiceti, 31. března až 2. dubna se v kohoutovickém Legatu a jeho okolí pohybovalo 61 lidiček na jednokolkách!

Try One Weekend | Jaro 2017
Trialový workshop pod vedením Mistra světa Márka Fabiána (v pozadí)

Už od samého počátku má toto setkání, spojené s workshopy a vyjížďkami, mezinárodní rozměr. Čísla jarního Try One Weekendu 2017 hovoří takto: 44 unicyklistů z Česka, 5 Němců a stejný počet Poláků, 3 Rakušané a 3 Slováci, plus jeden Maďar, kterým nebyl nikdo jiný nežli Mistr světa v trialu, Márk Fabián. A kdybychom u čísel ještě chvíli zůstali, pak je třeba uvést, že nejstaršímu účastníku bylo 69 let (!), nejmladšímu pak 6–7 roků. Pěkná statistika!

Nejlepší učí ostatní

Jako na každém Try One Weekendu, probíhaly i na přelomu března a dubna v rámci této akce nejrůznější workshopy. „Haloví jezdci“ si užili flatové workshopy, trialisty pak školil na zahradě Legata Márk Fabián. Můžete mít lepšího učitele?
Samozřejmě došlo i na MUNI vyjížďku do kopců kohoutovického pralesa, kterou jako vždy vedl člen Try One týmu Marek Tomeček, jež má místní lesní stezky projeté možná už podrobněji nežli já sám zde domestikovaný.

Try One Weekend | Jaro 2017
Vystoupení jednokolkařek školy Try One na galavečeru

Vrcholem sobotního dne byl jako vždy galavečer, který opět připravili účastníci Try One Weekendu v rámci akce „sami sobě“. Na jednokolkách se ukázala jak elita, tak i junioři (vesměs tedy juniorky či kadetky), zpestřením pak bylo vystoupení krasojezdců z TJ Sokol Horní Heršpice. Ano, na takových těch divných kolech s furtšlapem, nahoru obrácenými berany a zvláštně prohnutým sedlem.

Jak jsem napsal v úvodu, tentokrát jsem nebyl s účastníky Try One Weekendu po celou dobu, jsem ale přesvědčen, že si jej všichni užili měrou vrchovatou. Tahle parta „divných“ lidí na jednokolkách je prostě super, k tomu se nic jiného nedá říci…

Díky za organizaci náleží guru Try One, Ademu Geržovi – a jeho týmu – Verči, Martině, Patricii, Markovi, Radkovi, Datlovi a Zachymu. Byli jste skvělí!


Fotogalerie Try One Weekend – jaro 2017

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *