Kick France 2013 – prvních šest etap v nohách

Celý článek Zatímco na cyklistické Tour de France adrenalin stříká všude kolem, průběh koloběžkové Kick France 2013, která je o jednu etapu blíže k cíli než profesionální cyklisté, je – jak se alespoň podle dostupných zpráv zdá – víceméně poklidný. Však také šest borců se svým doprovodem nejedou „o závod“, ale „o přežití“.Dnes před setměním dorazila šestice koloběžkářů – Češi Honza Vlášek, Vašek Liška, Jarda Odvárka, Michal Kulka, Fin Alpo Kussisto a Holanďan Rene Konig – do Montpellier, čímž po 11 hodinách a 178 kilometrech pokořili již šestou etapu Kick France 2013. Dlužno dodat, že den před tím urazili druhou nejdelší celého etapového závodu z Cagnes-sur-Mer do Marseille, která měřila 230 kilometrů!

Kick France 2013
foto Kick France 2013

Dnes ráno bylo „veselo“, v kempu naší výpravě v noci ukradli dva počítače a borci si stěžovali na menší střevní potíže. Jinak je ale nálada v týmu výborná, stejně jako fyzicky se koloběžkáři – až na nějaké ty puchýře – cítí dobře.

K dnešnímu dni tedy borci mají na kontě asi 950 kilometrů a asi čtyři defekty. Zbývá tedy ještě asi 2 500 kilometrů, rozdělených do patnácti etap, takže pořád ještě pěkný kus cesty…

Kick France 2013
foto Kick France 2013, Pavlína Soukupová

Ve čtvrtek čeká koloběžkáře těžká kopcovitá, 205,5 km dlouhá etapa, která je přivede do Albi, aby v pátek a v sobotu nastalo Pyrenejské peklo – dvě etapy v horách s délkou 195 a 169 kilometrů! Následující den je naštěstí odpočinkový, takže doufejme, že přispěje k regeneraci, protože ta bude potřeba jako sůl…


Sdílej:

3 komentáře

  1. Při četbě délek těch etap mě tak nějak rozbolely nohy, aniž bych se byť jen minimálně pohnula z místa. :-D Držím palce a trhněte si.

    Díky za zprávičku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *