Kick With Us aneb doprovoďte koloběžkáře na cestě peklem

Celý článek O sebevražedné misi Kick France 2013 jsme už na Přibližovadlech psali, s blížícím se termínem akce o ní asi budete moci číst častěji. První letošní vlaštovkou je „nadstavba“ Kick France 2013 s názvem Kick With Us. Nemusíte se bát, původní trasa platí, do US(A) se nejede. Kluci jenom zatoužili po doprovodu na jejich cestě za sebezničením.

[ad#sklik-468-x-60]

Pro ty, kteří o projektu Kick France 2013 ještě neslyšeli, jen krátké info: Letos slaví „Stará dáma“ – nejznámější a nejprestižnější, ale také jeden z nejtěžších cyklistických etapových závodů světa Tour de France – sto let svojí existence. Nějakým hnutím mysli se v mozcích českých koloběžkářů týmu Ultima zrodila myšlenka, poprvé na světě tento závod dát na koloběžkách. Vzorem jim byl Josef Zimovčák, který v roce 2005 ve svých osmačtyřiceti letech ujel Tour na vysokém kole.

Pokud vám to stále ještě nepřipadá „zvláštní“, pak byste měli vědět, že Tour de France se jede tři týdny, měří kolem 3,5 tisíce kilometrů, má 21 etap, které – s výjimkou časovek – měří od 150 do 240 km. Trať ale nevede po Azurovém pobřeží (kousek tedy ano), ale spíš pyrenejskými „kopečky“, u kterých 2 000 metrů nad mořem není žádná zvláštní míra…

Podrobné informace hledejte na webu Kick France 2013.

Kick France 2013 – Kick With Us

A teď vy!

Pořadatelé a aktéři tohoto poněkud šíleného projektu pravděpodobně dostali strach, že na cestě nebude dostatek diváků a amatérských cyklistů, kteří si trať Tour de France budou před závodním pelotonem také chtít projet, a proto nyní vyzývají všechny zájemce: „Kick With Us – Pojeďte si to užít s námi!“

Kluci jako upoutávku natočili dojemné video, které rozhodně musíte nejprve zhlédnout.

Nyní už ale vážně. Chcete-li – třebas jen jednu etapu – s našimi borci prubnout, máte díky Kick With Us šanci to zkusit. Ne, že si ale všichni vyberete tu poslední, čtyřicetikilometrovou projížďku z Versailles k Vítěznému oblouku na pařížském Champs Elysées!

Patrně je vám již nyní jasné, že Kick With Us rozhodně není pro rekreační koloběžkáře, kteří svůj stroj vytáhnou pětkrát za rok a objíždí na něm místní putyky. Tato akce se vážně týká jen sportovních koloběžkářů, už jen proto, že na vás nikdo za každou zatáčkou nebude čekat a doprovodná vozidla budou preferovat hlavně závodníky týmu Kick France 2013.

Každopádně veškeré podrobnosti najdete na webu Kick With Us, můžete si také stáhnout prezentační PDF dokument.

Sdílej:

7 komentáře

  1. No, bylo by to krásné, což o to… Nicméně pro (troufám si tvrdit) většinu z nás nereálné :)

    Napadla mě jiná věc: Co takhle to udělat „po česku“, tedy dát dohromady partu kolobkářů u nás, kteří by za ony tři dny dali kilometricky dohromady celou TdF? Určitě bychom dali dohromady alespoň 20 koloběžkářů, kteří by si mezi sebe těch 3500 km rozdělili. Ideálně aby měl každý nějaký GPS tracker, který se dnes dá nahodit do kteréhokoli smartphonu, čili by výsledkem byla pěkná mapa kolobkářských tras v ČR… :)

  2. Když si těch 3360 km rozdělí 20 koloběžkářů, vychází to na 168 km na hlavu, což se dá ujet za 4 průměrné výlety… Akorát by to chtělo vměstnat do jednoho týdne, ať je to zajímavější :)

  3. Chtěl bych zkusit alespoň na dvě etapy ve Francii. Ale má to pro mě mnoho otazníků (dovolená, rodina, aktuální kondice, …….)
    Pokud by se mi to nepodařilo, tak bych se rád přidal :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *