Search
Close this search box.

Kolem světa i jinam – kalendář koloběžkových akcí seriálu Bez pedálů (a nejen jeho…)

Celý článek „Jo, Západočeši, ti se maj, je to kraj koloběžkám zaslíbený!“ mohl by svorně konstatovat zbytek republiky, ale jak říká klasik „…můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co proti tomu můžeme dělat.“ Ostatně proč bychom ale dělali něco proti tomu – lepší bude přidat se – program totiž slibuje výjimečné zážitky.

[ad#sklik-468-x-60]

O iniciativě Plzeňáků Vaška Juna, Zdeňka Beneše a Zdeňka Černého z Tachova, nazvané BEZ PEDÁLŮ, jsme už na Přibližovadlech psali několikrát. Jméno Václava Juna padlo navíc zrovna nedávno v souvislosti s „předvolební jízdou“ z Aše do Prahy s Milošem Škorpilem, který – a teď se tvařte překvapeně – je také na seznamu Náš tým webu BEZ PEDÁLŮ.

To samo o sobě naznačuje, že akce budou zajímavé a místy i lehce adrenalinové. Benny – Zdeněk Beneš – k tomu říká: „Vašek s Milošem mají nejvíc nápadů a my se Zdeňkem je brzdíme, aby to bylo pro normální lidi…“

Nemějte však obavy – většina akcí BEZ PEDÁLŮ se nikterak nepodobají lednové projížďce z Aše do Prahy ani Kick France 2013 pro změnu druhé koloběžkové bandy sebemrskačů kolem Ultimy. Jak Benny dodává: „Bez pedálů, to jsou víc zážitky než závody…“

Na čtenářích tedy je, aby to správně posoudili a pro jistotu si to jeli vyzkoušet na vlastní kůži. Následuje tedy slíbený kalendář seriálu BEZ PEDÁLŮ.

Bez pedálů


Pozn.: Akce označené bílým logem nepořádá iniciativa Bez pedálů, ale jedná se o spřátelené podniky.

Bez pedálů

Závod „Kolem světa“

Františkovy Lázně, 20. 4. 2013

Bez pedálů

Šumavský sjezd

Kvilda, 4. 5. 2013

Bez pedálů

Orientační závod

Plzeň, 25. 5. 2013

Bez pedálů

Noční závod – Slavnost slunovratu

Tachov, 28. 6. 2013

Bez pedálů

Pětihodinovka

Ostrov nad Ohří, srpen 2013

Bez pedálů

Kolobkakros

Plzeň-Letkov, listopad 2013


Bez pedálů

Závod „Kolem světa“

Františkovy Lázně, 20. 4. 2013

První závod seriálu BEZ PEDÁLŮ nese název Kolem světa. Ve skutečnosti se bude jednat o 10–15km závod po parcích Františkových Lázní a zavede závodníky například do „Milána“, na „Jadran“ a dokonce až k pobřeží „Ameriky“. Věříme, že po projetí cílem se budete chtít vydat na trať ještě jednou turistickým tempem.

Závod připravuje Miloš Škorpil a jeho Běžecká škola


Bez pedálů

Nonstop přejezd ČR z Hodonína do Aše

26. 4. 2013

Na tuhle akci se chystá Václav Jun spolu s ultramaratoncem Milošem Škorpilem, který tuto trasu přeběhl po svých nonstop za 72 hodin. Na koloběžce by to nemělo trvat déle než víkend.

Vyrážíme v pátek 26. 4. 2013 z Hodonína spolu s doprovodným vozidlem firmy KOSTKA-kolobka a do Aše bychom měli po cca 500 km dojet v neděli 28. 4. 2013. Samozřejmě také za doprovodu dalších nadšených koloběžkářů, kteří s námi mohou urazit vzdálenost podle svých sil, mohou se přidat nebo odpojit kdekoli cestou. Přesný popis trasy spolu s časovým plánem včas zveřejníme.

Sponzorem akce je KOLOBĚHsport Plzeň, KOSTKA Kolobka s.r.o.Běžecká škola Miloše Škorpila


Bez pedálů

Šumavský sjezd

Kvilda, 4. 5. 2013

14 km dlouhý závod s klesajícím profilem od Bučiny přes Kvildu až do Borové Lady. Se závodem bude spojený i doprovodný program, který zaměstná i závodníky s dětmi, pro které bude i těchto 14 km hračkou. Propozice již brzy najdete na stránkách seriálu BEZ PEDÁLŮ.

Závod ve spolupráci s Pořadateli BEZ PEDÁLŮ připravuje půjčovna koloběžek Kvilda


Bez pedálů

Orientační závod

Plzeň, 25. 5. 2013

Závod seriálu BEZ PEDÁLŮ, který bude probíhat na území města. Známé bude pouze místo startu, cíl a místa, která mají závodníci za úkol navštívit. Jako v každém závodě seriálu BP nepůjde jen o závodění, ale především o zážitky. Že budou stát za to, vám můžeme slíbit už nyní.


Bez pedálů

Týmová 24hodinovka – IV. ročník

Plzeň, 14. 6. 2013 (předběžný termín)

Závod organizuje Jakub Mareš a skautský oddíl Žlutá střelka. Bližší informace ještě nejsou známy. Můžete se zatím namlsat reportáží z loňského ročníku.


Bez pedálů

Poutní maraton

Cheb, 22. 6. 2013

Již pátý ročník Poutního maratonu na podporu činnosti Farní charity v Chebu vás zavede až do německého Waldsassenu. Klasickou maratonskou vzdálenost 42,195 km můžete absolvovat jako chodci, běžci, cyklisté, nebo koloběžkáři. V minulém roce se na start postavilo šest koloběžkářů. Poutní maraton není závodem a představí vám kouzelná místa v okolí Chebu.


Bez pedálů

Noční závod – Slavnost slunovratu

Tachov, 28. 6. 2013

Závod seriálu Bez pedálů, který vás zavede do Tachova. Název „Noční závod“ není jen symbolický. Start závodu proběhne ve večerních hodinách a trať povede po zabezpečené cestě. Nepochybujeme, že se atmosféra účastníkům bude líbit a že si svoji účast rádi prodlouží i večerním (nebo spíš nočním) pobytem. I když půjde o závod v noci, nemusíte se obávat přijet i s vašimi dětmi.


Bez pedálů

Krakonošova 24hodinovka

Aš, 28. 6. 2013

Přesvědčete se, že dokážete překonat sami sebe. Zkuste zjistit, jestli na to máte. Na nové in-linové dráze Háj u Aše, kde budete mít zajištěný kompletní servis pro váš sportovní výkon po celých 24 hodin, dostanete příležitost. Dráha s hladkým asfaltovým povrchem má délku 1 500 m s mírným převýšením a tunelem. Akci pořádá Petr Fischer a jeho FIŠI tým. Více dozvíte v propozicích závodu.


Bez pedálů

O Krále a královnu Českého lesa

Tachov, 17. 8. 2013 (předběžný termín)

Druhý ročník závodu v rámci Bike Maratonu Českého lesa odstartuje v Tachově. V prvním ročníku se zúčastnilo 16 koloběžkářů. Jak závod probíhal, se můžete dočíst v reportáži z 1. ročníku. Propozice přineseme včas.


Bez pedálů

Pětihodinovka
Ostrov nad Ohří, srpen (termín v jednání)

Bez pedálů

Plzeňský KOLOBĚHran – III. ročník

Plzeň, 5. 10. 2013

Rostoucí popularita tohoto 7kilometrového závodu, který je pořádán jako doprovodný závod běžeckého půlmaratonu, vyláká každého nadšence koloběžek do ulic bez ohledu na výkonnost. Vědomí, že jen několik minut po startu vyběhne na tutéž trať cca 500 běžců, zvedne hladinu adrenalinu. Přesvědčete se v reportáži z II. ročníku, kdy se na start postavilo 54 borců s koloběžkou.


Bez pedálů

Kolobkakros – II. ročník

Plzeň-Letkov, listopad (předběžný termín)

Bláto nebo zima nás nezastaví. Závod na autokrosové trati si prostě užijeme! O tom, že je to pravda, se dočtete v reportáži z prvního ročníku.


Sdílej:

8 komentáře

  1. A co se zkusit zapojit a NĚCO zorganizovat? Přibližovadla.cz nabízí mediální podporu…

  2. Koloběžkový seriál Bez pedálů je sice v plenkách, ale snad jsme na předešlých závodech ukázali, že to umíme. Přijeďte odkudkoli, ať to stojí za to. A když se Vám u nás na západě bude líbit…Sejdeme se příště třeba ve vašem kraji. :-)

  3. Na Moravě by se taky něco našlo. Na konci dubna se jede třídnní Tour Morava : Moravská Třebová-Brno-Lipník-Moravská Třebová a pak závody Rollo ligy, na konci května Moravská Třebová a po prázdninách v Lipníku Radary.

  4. To bohužel ne na této akci jsem nebyl. Ty jsi tedy také předpokládám od MT? dík za odkaz ten sleduji pravidelně :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *