Search
Close this search box.

Koloběžkování a jednokolkování na tento víkend

Celý článek Počasí „našim aktivitám“ zrovna nakloněno není, na nemalém území Česka řádí velká voda, kde nejsou povodně, tam je aspoň mokro a nevlídno. Ne, že bych byl pesimista, ale tohle není dobrý začátek sezóny. Nicméně život běžný i koloběžný, a pro tento týden i jednokolkový, jde dál. Těšte se na zajímavé akce.Pět kilometrů s Markem Kadlecem

V pátek 7. června pozdě odpoledne proběhne v Městě Touškov u Plzně v rámci cyklistického seriálu Giant liga – GP Město Touškov Koloběžkové kritérium na 5 km/5 kol.

Závod je otevřený, na start jsou zváni všichni koloběžkáři starší 15 let. Nemáte-li vlastní stroj, koloběžku si budete moci na závod i půjčit u KOLOBĚHsportu.

Přijďte porovnat své koloběžkové umění a výkonnost na netradičně krátké trati s vycházející hvězdou české reprezentace Markem Kadlecem, aktuálně druhým mužem Evropského poháru. Ale nebude závodit jen Marek, ale i Míra Kasík, více než šedesátiletý závodník, který ovšem dokáže prohnat o mnoho let mladší soupeře.

Marek Kadlec, PSP KK Plzeň
Marek Kadlec, PSP KK Plzeň

Bližší informace, včetně pokynů pro přihlášku, najdete na webu plzeňského koloběžkového klubu PSP KK.

Dvacet čtyři hodin v Ústí

Byť Ústí nad Labem je v jedné z nejhorších povodňových zón, měla by se zde v sobotu 8. června konat tradiční koloběžková čtyřiadvacetihodinovka. Už 17. ročník pořádá Ústecký klub koloběhu, Facebookovou stránku této akce najdete zde.

Ústecká 24hodinovka
Ústecká 24hodinovka | Foto ekovelo.cz
Pro příznivce jednoho kola

Pro změnu na Vysočině, v Pelhřimově, se bude od pátečního večera 7. června, ale hlavně v sobotu 8. 6., konat v rámci Festivalu rekordů také Trial Arena pro kola a jednokolky. K vidění zde budou mimo další borce také výkony našeho nejlepšího jednokolkaře Adama Gerži či Maďara Marka Fabiana. Určitě bude na co koukat, chystají se exhibice, budou se dít pokusy o rekordy, doufejme, že se počasí umoudří. Já se tam chystám s jednokolkou foťákem taky, tudíž byste neměli přijít o report.

Trial Aréna Pelhřimov 2013
Trial Aréna Pelhřimov 2013
Kostka okolo Plzně až v srpnu

A ještě jedna informace z Plzeňska, tentokrát však méně pozitivní: Závod Kostka Cup 2013 – Okoloplzně v rámci Cyklomaraton Tour 2013, který se měl konat v neděli 9. června, organizátoři z důvodů povodní zrušili, respektive přesunuli na 25. 8. V našem kalendáři koloběžkových akcí a závodů je již termín opraven.

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *