Search
Close this search box.

Koloběžkové akce a závody v dubnu (trochu i v květnu)

První dubnový týden je za námi a to mimo jiné znamená, že se pomalu, ale jistě rozjíždí závodní koloběžková sezóna. A hned tu máme tři akce – začínáme tuto sobotu na západě Čech.

Guru všech běžců Miloš Škorpil a jeho Běžecká škola pořádají tuto sobotu 12. dubna ve Františkových Lázních druhý ročník Závodu kolem světa. Letos to vypadá, že by na rozdíl od loňské premiéry mělo panovat jarní počasí, takže je na co se těšit dvojnásobně. Nalaďte se reportáží z minulého klání.

O týden později 19. dubna přivítají východočeské Pardubice Vinařský půlmaraton, v rámci kterého se pojede také koloběžkový závod. A teď pozor! Už nyní je jasné, že půjde o jednu z nejobsazenějších koloběžkových akcí v celé sezóně – k dnešnímu dni je přihlášeno 103 (!) závodníků, rekrutujících se od tuzemské koloběžkové elity až po běžné hobíky.

Pardubický vinařský půlmaraton na koloběžkách
Martin Komár a Luděk „Víťa“ Nezval v loňském ročníku Pardubického vinařského půlmaratonu | Foto Jiří Sejkora

Aniž bych chtěl snižovat význam předchozího Závodu kolem světa ve Františkových Lázních, je zřejmé, že Pardubický vinařský půlmaraton bude prvním skutečným rozjezdem letošní závodní sezóny, na kterém se všichni nejlepší budou chtít před svými soupeři ukázat, jak trénovali v loňské zimě-nezimě.

Zatímco v Pardubicích se bude zcela jistě závodit „na krev“, další dubnovou sobotu 26. 4. přivítá pražská Stromovka 3. Velký koloběžkový závod se Čtyřlístkem. To je akce, na které naopak největší šampióny s velkou pravděpodobností nenajdete, zato ale můžete „vyvenčit“ celou rodinu – zábava by se zde měla najít pro všechny.

Květen nebudete stíhat…

Pro měsíc květen je v našem velkém Kalendáři koloběžkových akcí a závodů hned osm položek, čili bude veselo! Tedy začátek je spíše pěkně drsný – 7. května startuje v Brodu nad Tichou první ročník Etapáku – 270kilometrového pětidenního závodu západními Čechami, jedna etapa i Bavorskem.

Etapák má už dnes na startovce špičkové závodníky nejen z Česka, ale i Holanďany a Finy, včetně samotného Hannu Vierikko (duchovní otec koloběžek Kickbike). A vy byste měli vědět, že ještě stále je několik míst volných – jdete do toho?


Sdílej:

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *