Search
Close this search box.

Koloběžky news 06/09

Celý článekNáš web občas trochu smrdí nudou. Ale my jsme nikdy neříkali, že by to snad měl být deník či jiné periodikum. Zároveň se ale musím přiznat ke své nekonečné lenosti, ze které mě probudí jen třeba Boďas, prohlásivší v diskuzi k nejčtenějšímu článku na lindnerovi.cz, že to tu nějak umřelo. Neumřelo, v zákulisí se dějí věci!

Boďasovi to samozřejmě nemám za zlé – jak on může vědět, že třeba zrovna teď v naší testovací laboratoři pobývají hned dvě koloběžky od Kostky – když jsme to nikde neuvedli? A je to venku! Ostatně když už jsem odhalil toto velké tajemství, aspoň mě to donutí pustit se v dohledné době do recenzí.

Malý špionážní pohled do zákulisí

Takže, pravda je taková, že skutečně nyní doma garážujeme (a když zrovna neprší, tak na nich i jezdíme) koloběžky Kostka Laser Star 20 a Laser Star 26. Řekl jsem si, že jako správný novinář nemůžu psát pořád jen o K-bike, protože to tak trochu zavání public relations. Oslovil jsem tedy firmu Kostka, dohodli jsme se, a nebude-li počasí proti (jakože zatím je), do 14 dní, nejpozději tří týdnů bych na tomto webu rád uveřejnil dvojrecenzi zmíněných kolobrnd.

Ale K6 žije!

Zejména díky sedačce pro našeho benjamínka ale nezahálí ani K6. Jak jsem už prozradil v diskuzi pod článkem Koloběžkové pneustory, neojíždíme už závoďácké Rubeny, které jsem dal Aničce na kolo, nýbrž pláště zvučného jména Schwalbe City Jet.

Pláště Schwalbe City Jet

K dnešnímu dni máme na Schwalbe City Jet najeto zhruba 150 km a optimismus stále vládne. Nechám tomu ještě aspoň stovku, spíše dvě až tři, a poreferuji podrobněji. Rozhodně se zdá, že tyhle pláště budou držáky!

A nakonec skutečná drobnůstka. Jak tak sem tam rozprodávám rodinný majetek na Aukru, občas tam i něco koupím. Třeba co byste řekli na rohy na řidítka, svojí velikostí doslova určené na kolobku?

Velká část malé plochy miniparůžku má zdrsněný povrch pro jistější úchop

Když jsem je kupoval, věřil jsem jim jen napůl. Přece jenom s délkou 70 mm (od středu trubky řidítek po konec miniparůžku) už papírově neslibovaly bůhvíjaký komfort.

Minirohy Zoom
Těch odřených zátek řidítek si nevšímejte – ty já vozím z vrozené spořivosti. S miniparůžky Zoom samozřejmě dostanete zátky nové

Bůhvíjaký komfort ani v reálu neposkytují, nicméně svoji službu – možnost změnit úchop řidítek – docela dobře plní. Dlaň ruky máte zkrátka položenou ještě v oblasti trubky řidítek a dva prsty pak mohou svírat samotný miniparůžek. Ale hlavně! Na kolobce tenhle doplněk úplně výborně vypadá! A je to značka Zoom, stejně jako představec, takže tuning je prostě dokonalý.

Pokud byste náhodou měli zájem o stejné výrůstky na konci vašich řidítek, hledejte na Aukru prodejce s nickem kolapolsko. K dnešnímu dni jsou ještě minimálně jedny k mání. A pokud je koupíte, přijdou vám – dle nicku prodejce – za stovku PPLkem z Polska…

Lindnerovi.cz
Původní článek včetně diskuze na Lindnerovi.cz

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *