Search
Close this search box.

Užitečná drobnost. Kostka Uni holder – držák příslušenství na představec

Celý článek Kostkovic řídítková brašna FBH 26 je skvělá věc. Má ale jednu nevýhodu – zabírá velkou část šířky řídítek. Takže na obvyklé příslušenství, jako je typicky cyklocomputer nebo přední světlo, nezbývá mnoho místa. U Kostků ale mají na tento problém jednoduché, elegantní a levné řešení – držák Uni holder.

 

Nemusíte patřit zrovna mezi takzvané „ověšovače“, kteří jsou schopní mít na řídítkách dva zvonky, zpětná zrcátka, cyklokompjůtr plus navigaci, a já nevím, co ještě. Ani „normální“ koloběžkář se však nevyhne občasnému použití světla (zvláště za tmy, že ano… :-) ), a to počitadlo kilometrů také není nic nadstandardního. Jste-li majiteli koloběžky Kostka Tour a oblíbili jste si výbornou řídítkovou brašnu FBH 26 (psali jsme o ní zdetady), moc místa na toto nezbytné příslušenství na řídítkách nezbývá. Nevadí – pořiďte si držák Kostka Uni holder.

Kostka Uni holder

Dejte to dopředu

Na úvod důležitá informace: Uni holder je určený pouze pro montáž na představce Kostka SK2822, které mají ve spodní části vyfrézované osazení a otvor se závitem. Toto omezení je nicméně vyváženo bleskurychlou montáží, kdy stačí držák vložit do osazení a přitáhnout jedním šroubem. Ano, pouhým jedním šroubem. Nemusíte ale mít obavy – technicky se jedná o spolehlivé řešení – držák se nebude ani protáčet, ani za jízdy neupadne. Jen doporučuji při montáži šroub lehce zakápnout lepidlem na šrouby, nic tím nezkazíte.

Kostka Uni holder – Foto Kostka - kolobka
Kostka Uni holder – Foto Kostka – kolobka

Samotný držák je lidově řečeno jen kus ohnuté pásoviny s kolmo navařeným 8 cm dlouhým kusem trubky vpředu. Trubka má průměr 22 mm – čili standardní průměr řídítek. V „těle“ držáku jsou dva otvory se závitem, které jsou určené pro montáž držáku na bidon. Na trubičku pak můžete umístit například z jedné strany cyklocomputer, z druhé přední světlo. A to je celé…

V praxi

Zvláště s plným bidonem se držák za jízdy lehce chvěje, není to ale nic, co by omezovalo funkčnost. Co se týče bidonu, pak ve spojení s předním světlem je vhodné používat spíše nižší cykloláhev – aby nestínila reflektor světla.

Držák příslušenství Kostka Uni holder je zkrátka drobností za pár peněz, která udělá výbornou službu. Takové doplňky mám rád.


Cena

ke dni 3. 5. 2018: 149 Kč

Zdroj

KOSTKA – kolobka, s.r.o.
Potůčník 449
788 33 Hanušovice

tel.: +420 583 231 025
e-mail: dotazy@kolobka.cz


Fotogalerie Kostka Uni holder

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *