Koloběžka Mibo RaceK – první pohled

Celý článekU hádanky na pátek jsem byl příliš měkký – jak na našem webu, tak na Facebooku byla okamžitě odhalena koloběžka, kterou právě testujeme. Než ale najezdím svoji dávku testovacích kilometrů, dovolte mi malé preview – ať vás trochu předpřipravím na recenzi, kterou nemohu slíbit dříve než za deset až čtrnáct dní.

 

Navíc půjde málem o průmyslovou špionáž – oficiálně totiž nový RaceK bude představen veřejnosti až v listopadu na veletrhu Bike Brno. Nicméně od firmy Mibo mám posvěcení, takže pojďme na krátké představení.

O RacKovi jsem před časem nadšeně psal ještě na Lindnerovi.cz, shodou okolností právě v článku, týkajícím se koloběžek na Bike Brno 2009, od té doby jsem ale neměl tu čest pořádně jej proklepnout. Když jsem začal před pár týdny domlouvat s firmou Mibo zápůjčku, netušil jsem ještě, že jde již o druhou modifikaci RacKa.

Mibo RaceK

Netřeba se obávat zásadních změn. Stále jde o závodní model typický standardním osazením berany s cyklokrosovými pomocnými brzdovými páčkami poblíž představce. Hlavní změnu představuje nahrazení zadního 18palcového kola větší, lépe valivější dvacítkou. Druhou novinkou jsou pak změny v komponentovém osazení, což je hlavně vidět u kol.

Náboje a ráfky poskládané z různých značek nahradil tuzemský Remerx, a to poměrně velkoryse. Detaily si nechám pro podrobnou recenzi, nicméně už teď byste měli vědět, že můžete počítat s hliníkem, resp. jeho slitinami jak u ráfků, tak u nábojů, ale stejně i u plochých drátů výpletu.

K dnešnímu dni jsem na RacKovi najezdil necelých sto kilometrů a mám s touto koloběžkou zatím jeden jediný problém. Nevím, jestli se její název vyslovuje „Racek“ nebo „Rejs ká“, jak by to mohlo být podle koncové verzálky. No nic, ještě ze optám a dám vám vědět. Ale to až v podrobné recenzi.

Sdílej:

Jeden komentář

  1. Dobrý den, pane Lindnere. Racka jsem v Rožnově jenom viděl, ale působí na mně velice dobře. A na to, jak je vytunovanej, tak není až tak finančně náročný. Zdraví Vl. Pt.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *