Mistrovství světa Brompton 2012 je za námi. Jak dopadli naši?

Celý článekŽe se na skládacích kolech Brompton jezdí závody, a to nejen lokální mistrovství, ale také světový šampionát, to již naši čtenáři vědí. Před pár dny skončilo v okolí oxfordského paláce Blenheim tradiční mistrovství světa. Česká republika zde měla desetičlennou výpravu a ostudu rozhodně neudělala.

 

„Zájezd“ do Londýna a blízkého okolí (Blenheim Palace se nachází v legendárním Woodstocku, což je asi deset kilometrů od Oxfordu, jež leží vzdušnou čarou 50–70 km od Londýna) se konal pod vlajkou českého zastoupení Bromptonu a jeho majitel Ondřej Brunecký nám zároveň zprostředkoval zážitky z této akce. Čtěte, jak Mistrovství světa Brompton 2012 (BWC 2012) Ondřej a další účastníci hodnotí:

Mistrovství světa Brompton 2012 bylo z pohledu české výpravy zatím nejvydařenějším ročníkem. Deset účastníků, vynikající 38. místo Iva Petrouše, dívčí trio s krásným umístěním na 30. pozici v hodnocení týmů a přes 100 km v nohou na Bromptonech ve skvělé náladě legendárními i méně známými místy Londýna…
 

„Kdybych nevyjel z trati na trávu a nemusel dohánět ztracené vteřiny, dal bych to myslím do první dvacítky…“, okomentoval svůj skvělý výkon Ivo Petrouš, který získal zájezd na BWC 2012 jako hlavní cenu v nultém ročníku Mistrovství Brompton ČR.

„Jak o něco jde, tak jsem nervózní a třesou se mi ruce, jinak to dávám kolem osmi vteřin, což by bylo na bednu!“, zhodnotil svou šestou pozici v soutěži skládání Bromptonu Ondřej Brunecký. No šest let denodenního ježdění a skládání kola Brompton musí být přeci znát!

Poznámka redakce: Ondra měl sice čas 10,53 sekund, nicméně i to stačilo na skvělé šesté místo! Nechme jej ale pokračovat v hodnocení letošního mistrovství.

Z obecného diváckého pohledu to byl zatím nejsilnější ročník – zúčastnilo se cca 750 registrovaných závodníků z 34 zemí světa, což obnáší celkem zhruba 1 000 kol Brompton v jediný den na jediném místě… Atmosféra byla vynikající, počasí nadmíru neanglické – slunečné, a žádné kolo nebylo stejné jako jiné.

Vítěz Mistrovství světa Brompton – Michael Hutchinson – vylepšil svůj loňský čas o neuvěřitelnou minutu a ustanovil tak s časem 20:17 min. nový rekord trati dlouhé 13,5 km.

Novinkou tohoto ročníku byly dva nové závody – Brompton marathon – závod na cca 45 km a Brompton sprint na 300 m do kopce (čeští závodníci se ani jednoho z nich nezúčastnili). Bylo tedy na co se dívat. Program byl nabitý a za zhlédnutí stál třeba i vystavený, natěžko nabalený Brompton M6R, na kterém poslední tři roky dobíjí svět Heinz Stucke – cestovatel, jenž na kole navštívil všechny země světa! Neuvěřitelné a pro konstruktéry velmi poučné, v jakém stavu zvládl Brompton cca 100 000 km natěžko…


Pokud chcete na vlastní kůži zažít atmosféru závodu 2013 a poznat v skvělé partě lidí Londýn ze sedla Bromptonu, včas nás kontaktujte na e-mail brunecky@anglickalegenda.cz. Počet míst v závodu je omezený a registrace se plní do sedmi dnů od otevření. Kolo Brompton lze k akci i zapůjčit.

Výsledky BWC 2012

Oficiální výsledkovou listinu (resp. listiny všech závodů) najdete na tomto odkazu, my se omezíme jen na první tři místa hlavního závodu, která – a nejen je – ovládli domácí účastníci, plus samozřejmě pak na naše favority.

1. Michael Hutchinson, GB, 20:17 min.
2. Paul Flynn, GB, 20:28 min.
3. Gavin Morton, GB, 20:38 min.

38. Ivo Petrouš, kategorie Open, 23:31 min.
162. Radek Brunecký, kategorie Open, 26:31 min.
334. Radka Melichaříková, kategorie Open, Opava team, 29:58 min.
353. Radek Kopáček, kategorie Open, 30:25 min.
385. Věroslav Lipavský, kategorie Veterán, 31:05 min.
443. Pavla Starobová, kategorie Open, Opava team, 32:35 min.
522. Hana Jelínková, kategorie Open, Opava team, 35:20 min.

Dámy tvořící Opava team, tedy Radka Melichaříková, Pavla Starobová a Hana Jelínková se pak umístily na krásném 30. místě v soutěži týmů. A ještě jednou připomínáme 6. místo Ondřeje Bruneckého ve skládání Bromptonu.

Přibližovadla.cz všem našim (a samozřejmě i ostatním) účastníkům BWC 2012 srdečně gratulují!

Mistrovství ještě nekončí!

České zastoupení Bromptonu však svůj podíl na závodech těchto kol ještě zcela nesplnilo – přijměte proto pozvání na první ročník Mistrovství ČR Brompton, který je součástí Festivalu Cyklospecialit. Ten se, stejně jako nultá loňská premiéra uskuteční u Janova hradu v Lednicko-valtickém areálu na jižní Moravě, a to 29. září 2012.
Počtem účastníků sice české mistrovství nedosahuje anglického rozměru světového šampionátu, ale atmosférou, dresy a skvělou náladou nezaostává ani v nejmenším.

Vzhledem k tomu, že se jedná o prodloužený víkend, doporučujeme zarezervovat si ubytování a strávit v překrásném a cyklisty vyhledávaném Lednicko-valtickém areálu vícedenní cyklistický závěr léta.

Fotografie z BWC 2012 od Ondřeje Bruneckého

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *