Na návštěvě: Koloběžky Nistler – suterénní koloběžkový svět

Zapomeňte na sterilní sportovní obchody s prefabrikovanými regály a nablýskanými stojany. Na okraji Prahy – mezi Modřanskou roklí a Údolím Kunratického potoka – najdete koloběžkové království, které jinde budete jen těžko hledat. A přitom se skrývá úplně nenápadně… v suterénu paneláku poblíž meteorologické věže ČHMÚ či v sousedství baseballového a softballového areálu TJ Tempo Praha. Z centra Prahy je to kus cesty, ale zajet se tam vyplatí – je to zážitek. O čem je řeč? O firmě Koloběžky Nistler. Přijměte pozvání na návštěvu.

 

Místo kočárkárny koloběžkárna

My starší a pokročilí si pamatujeme, jak se po sametové revoluci v roce 1989 nejeden suterénní prostor českých sídlišť proměnil ve večerky, půjčovny videokazet, nejrůznější provozovny drobných živnostníků a další. Nevím, jak to po revoluci vypadalo na pražské adrese Smotlachova 582/2, ale minimálně deset let zabírá skoro celý prostor pod bytovými jednotkami tohoto paneláku firma Koloběžky Nistler, kterou můžete znát také pod názvem Koloběžky pro dospělé. Zkrátka Ilona a Pepa Nistlerovi.

Koloběžky Nistler nemají samostatný vchod, takže zazvoníte u vchodu do baráku, a budete jako v luxusní restauraci uvedeni na místo samotnou majitelkou či majitelem firmy :-) A ocitnete se v jiném světě. Všude kolem jen koloběžky, koloběžky a koloběžky. Malé, střední, velké, nové, starší, prachstaré… atmosféra tohoto místa se mně dost těžko popisuje – snad vám napoví fotografie.

Nistlerovic koloběžkové království 
Nistlerovic koloběžkové království

Koloběžky Nistler = Friend

Koloběžky Nistler jsou samozřejmě také v onlajnu a není náhoda, že na zbrusu novém webu tohoto rodinného koloběžkářství vás hned na začátku uvítá Friend – tedy koloběžka Friend – tento skvělý stroj, který můžete znát také z našich článků. Koloběžky Nistler jsou totiž tvůrci Frienda, kterého exkluzivně vyrábí… obvykle ani ne v sériové verzi, jako spíše v custom provedení na zakázku dle přání klienta. Více čtěte zde. 

Zkušení koloběžkáři a pravidelní čtenáři našeho webu vědí, že Friend je přímým příbuzným koloběžek K-bike (v K-biku se také vyrábí díly na Frienda), takže není náhoda podruhé, že ve firmě Koloběžky Nistler můžete koupit také tyto stroje. Je to – kromě samotného výrobce – jediné místo, kde můžete legendární Kábajky pořídit. Super!

Jak v e-shopu, tak i ve svém suterénním koloběžkovém království, jsou v Nistlerovic firmě k mání samozřejmě také další osvědčené značky koloběžek, nejen tedy malé modely z čtvercových jeklů.

Část koloběžkového muzea
Část koloběžkového muzea

Z půjčovny přes servis a brašnářství až do muzea

Když byla výše řeč o Friendu a Kábajcích, pak vězte, že tyto stroje si můžete v Nistlerovic koloběžkárně také vyzkoušet čili zapůjčit. V půjčovně ale mají Ilona a Pepa Nistlerovi také další modely koloběžek, takříkajíc napříč velikostmi a tuzemským trhem – různé modely Kostek, Miba, Yedúčka, Morxesy… Že vám zapůjčení notně usnadní výběr koloběžky před zakoupením? Na to vemte jed! Takže šup do půjčovny Koloběžky Nistler.

No a jsme-li takříkajíc u služeb, pak Koloběžky Nistler nabízí kromě samotného prodeje také servis. Seřízení a opravy brzd, centrování kol, opravy hlavového složení, montáž blatníků, a tak dále a tak dále. A přijde-li na věc, Pepa Nistler vám udělá klidně i celou rekonstrukci vašeho stroje. Nevěříte? Tak se podívejte do koloběžkového muzea, kvůli kterému stojí za to do této firmy přijet jen tak, na čumendu. Spousta starých strojů se zde leskne novým lakem po celkové rekonstrukci. Ale co vám budu povídat – podívejte se na fotky.

Tady se pod rukama Ilony rodí všechny ty skvělé brašny (a další)
Tady se pod rukama Ilony rodí všechny ty skvělé brašny (a další)

Abyste si nemysleli, že zlaté ruce má jen mužská část Nistlerovic koloběžkárny, pak je nutné dodat, že doménou Ilony je šití brašen na koloběžky (a nejen na ně). A jde jí to skvěle – viz například naše recenze dvojbrašny na Wolfra či Trexxe. Pod rukama Ilony a pod jehlou jejího šicího stroje však vznikají rozličné brašny na rozličné koloběžky. Stačí říct. Co se nedá koupit v krámě, to se dá ušít. A ve výborné kvalitě :-)

Prostě srdcaři!

Pokud bych měl návštěvu ve firma Koloběžky Nistler jednoduše shrnout, pak musím napsat, že Ilona a Pepa jsou zkrátka srdcaři. Nějaký ten rok už je znám, a abych řekl pravdu, občas z nich mám pocit, že to snad ani nedělají pro peníze :-) Nicméně kdybych měl uvést příklad tzv. individuálního zákaznického přístupu (fuj, to je ale škaredé slovní spojení!), pak jeho učebnicový vzor se nachází právě v tomto pražském suterénním koloběžkovém světě. Nevěřím, že existuje zákazník, který by odsud odešel nespokojený. A tak to má být. Znovu opakuji – stavte se u nich, přesvědčíte se sami.

Tuto výlohu hledejte. S Batmanem, nástupcem rodu… :-)
Tuto výlohu hledejte. S Batmanem, nástupcem rodu… :-)

Fakta na závěr

Koloběžky Nistler
Smotlachova 582/2
Praha, 142 00

Tel.: 607 617 876, 602 496 929

E-mail: kolobezky-nistler@seznam.cz
Web: Koloběžky Nistler
Facebook: Koloběžky Nistler

Pepa, Ilona (a autor článku)
Pepa, Ilona (a autor článku)

Sdílej:

Jeden komentář

  1. Už přes rok s Nistlerovic 16kovou dvojbrašničkou na zadním kole. Výborná. Jinak samozřejmě Footzilla – tajný sen, porcelánový Friend neuvěřitelný, a nový web povedený. Úžasní, renesanční lidé. Díky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *