Search
Close this search box.

Opožděná fotoreportáž. Jednokolkový Try One Weekend – jaro 2016

Celý článek Jsem král všech flákačů, to si chtě nechtě musím přiznat. Obvykle vydávám reportáže z akcí s týdenním (mno…, někdy i 14 denním) zpožděním. Dubnový jednokolkový Try One Weekend mi ale dal zabrat nebývalou měrou. Ano, konal se před dvěma měsíci. Sypu si tuny popela na hlavu, omlouvám se, stydím se. Čtěte a koukejte na fotky.Pokud čtete Přibližovadla pravidelně, tak víte, že Try One Weekend je unikátní víkendové soustředění lidí, kteří propadli kouzlu blbnutí na jednom kole. Letos se 15.–17. dubna konal Try One Weekend již potřetí. Stejně jako předchozí dvě akce, probíhalo i toto jarní setkání v režii brněnského jednokolkového guru Adama Gerži v pobočce SVČ Lužánky – v kohoutovickém Legatu – domovské základně unicyklové školy Try One.

Try One Weekend – jaro 2016
Kiki, Anička a Márk Fabián

Jakkoliv byly předchozí dva Try One víkendy skvěle obsazené co do počtu a takříkajíc národnostního složení účastníků, letošní jarní akce vše překonala. Nechme hovořit čísla:
O třetím dubnovém víkendu přijelo do brněnského Legata celkem 48 jednokolkařů, přičemž přesně čtvrtinu z nich tvořily zástupkyně něžného pohlaví. To je krásy vůkol! Čeští unicyklisté a jednokolkařky dorazili ze všech koutů naší krásné zemičky, Try One Weekend je však přísně mezinárodní akcí, takže „Visegrádskou čtyřku“ – Česko, Polsko, Maďarsko a Slovensko –, doplnili ještě Němci a Rakušané (přesněji Rakušanky). Šestičlenná polská výprava letos překonala maďarskou čtyřku, ostatní „přespolní“ přijeli po dvojicích. Super!

Try One Weekend – jaro 2016

Atmosféra, jakou si přejete zažít

A teď už opravdu jen pár slov. Try One Weekend je famózní jednokolková akce, kde se tato mezinárodní sebranka – v nejlepším slova smyslu samozřejmě – potkává u nejrůznějších workshopů, soutěží či jen tak při přátelském pokecu. Jezdí se flat v hale, trial na zahradě Legata, terénní závod probíhá v kohoutovickém pralese. V rámci oběda se sjíždí schody k místní nálevně a večer probíhá tradiční galashow účastníků se stejně tradičním hostem, biketrialistou Vaškem Kolářem. Prostě bomba!

Abych se po dvou měsících opět nedojal, dál už nechám hovořit fotky. Moje jsou v galerii níže, výběr snímků Veroniky Pavlů najdete na Facebooku Try One, celou její „vysypanou paměťovou kartu“ pak na Zoneramě.

Try One Weekend – jaro 2016
Verča jednokolkařka, krotitelka koní a fotografistka

Try One Weekend – jaro 2016 Nikony Petra Lindnera

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *