Search
Close this search box.

Podzimní jednokolkový Try One Weekend – minireportáž, fotogalerie a video

Celý článek Po letošní úspěšné dubnové premiéře Try One Weekendu se o víkendu na přelomu října a listopadu – 30. 10–1. 11. 2015 – tato jednokolková akce konala již podruhé. Brno-Kohoutovice, respektive SVČ Legato opět zažilo „nájezd“ jednokolkařů a jednokolkařek nejen z ČR, ale i ze Slovenska, Rakouska, Německa a Maďarska.Tentokrát jsem si řekl, že budu šetřit slovy a raději vás nechám pokochat se fotografiemi a videem, nicméně základní informace uvést musím. Try One Weekend je ojedinělá akce v ČR pro jednokolkaře a unicyklistky bez rozdílu věku, výkonnosti či zaměření. Je lhostejné, zdali se specializujete na flat, trial či downhill nebo prostě jen tak popojíždíte, protože jste rádi, když se na stroji s jedním kolem aspoň chvíli udržíte.

Na podzimní Try One Weekend se do Brna sjelo 46 (čili o 13 více než na jarní premiéru) vyznavačů jednoho kola ze všech koutů ČR, dorazili ale také dva Slováci, dva Maďaři v čele s jednokolkovým velmistrem Markem Fabianem, sedm (!) Rakušanů a jeden zástupce z Německa. Ani na druhém Try One Weekendu nemohl chybět dálkoplaz Tomáš Horák se svým zeleným 36palcovým expedičním strojem. Zkrátka sestava k pohledání…

Try One Weekend – podzim 2015

Program byl obdobný jako na jarní akci. Konaly se halové i venkovní workshopy, downhill kohoutovickým pralesem i MUNI race – terénní závod na trati vhodné i pro mírně pokročilé jezdce. Ti nejlepší vyzkoušeli svoje síly v závodu Eliminator při umělém světle, aby v sobotu večer opět proběhla exhibiční Galashow, kde svůj um ukázali nejlepší jednokolkaři Adam Ade Gerža, Honza Řeháček, Tadeáš Datel Plch a Maďar Mark Fabian. Těm sekundoval dvojnásobný mistr světa v biketrialu Vašek Kolář.

Ale abych nezapomněl na předskokanky – trio nejmenších jednokolkařek ze školy Try One – Anička, BětkaLucka předvedly krásné vystoupení ve vlastní dramaturgii. Nezapomenutelný zážitek bylo ovšem také parodické moderování Galashow Mílou „Milodarem Bavičem“, který dělal tlumočníka do angličtiny.

Try One Weekend – podzim 2015
Jeho veličenstvo Mark Fabian na sobotní Galashow :-)

Podzimní Try One Weekend byl, stejně jako dubnová premiéra, mimořádně povedeným jednokolkovým – nebojím se použít to slovo – srazem. Je to jedinečná akce, na kterou jinde v Česku nenarazíte, a proto o to větší dík patří organizátorům v čele s Adamem Geržou, duchovním otcem Try One Weekendu, a jeho týmu: Veronice Pavlů, Marku Tomečkovi, Jirkovi Potáčkovi, Albertovi KrejčímuRadku Šmejdířovi. A nesmím zapomenout ani školníka Tadeáše Datla Plcha. Special thanks: Lara Beins, Mark FabianNikola Jelen Beránková.

Try One Weekend by se jen těžko konal bez podpory Střediska volného času Legato Brno-Kohoutovice a také sponzorů: Blackcomb.cz, Bombus Natural Energy, Dickies, Jednokolka.cz, Socks In BoxTrial Riders.

Přibližovadlům.cz bylo ctí, že mohly být mediálním partnerem této skvělé akce, a předpokládám, že stejně na tom jsou také Peter Swingo (galerii jeho fotografií zkoukněte zde) a David Sklenář!


Fotogalerie Try One Weekendu – podzim 2015

Hustokrutopřísné video Davida Sklenáře

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *