Podzimní novinky: Svatební koloběžky od Kostky a „železo“ od Yedoo

Celý článek Novinky v koloběžkovém světě se, stejně jako například v cyklobranži, zpravidla oznamují na jaře, před začátkem sezóny, výjimky však potvrzují pravidlo. Důkazem budiž aktuální čtyři koloběžky limitované edice od Kostky – z nichž dvě jsou vlastně úplně nové –, a tři nové ocelové modely Yedoo. Pojďme na to mrknout!

 

Svatba u Kostků

Není nijak neobvyklé, když se koloběžkáři žení a vdávají na koloběžkách. Tedy přesněji řečeno odjíždí na nich z obřadu. Bylo by až nepochopitelné, kdyby totéž neudělal výrobce koloběžek, že ano? Řeč je o Markovi Kostkovi mladším nebo chcete-li druhém, který do toho před nedávnem, jak se hovorově říká, praštil. Přibližovadla srdečně gratulují!

No, a nebyl by to významný výrobce koloběžek, kdyby při té příležitosti nepustil do světa speciální modely, které si můžete koupit i vy. Limitovaná edice Kostka Wedding se představuje.

Limitovaná edice koloběžek Kostka Wedding | Foto Kostka - kolobka
Limitovaná edice koloběžek Kostka Wedding | Foto Kostka – kolobka

Kdybych to měl vzít v kostce (haha), tak svatební edice koloběžek Kostka sestává ze čtyř modelů – Twenty, Tour a dvakrát novinka Travel. Všechny čtyři stroje jsou v provedení MAX, od některého se ale mírně liší obutím – zde jsou použité hladké pláště Schwalbe Kojak. Velmi souhlasím! Tyto pláště jezdím na své cestovní koloběžce Kostka Trip a nemůžu si je vynachválit.

Limitovaná edice je ale hlavně o designu či o barvách. Dvě z koloběžek – Twenty a Tour – jsou takříkajíc v dámském provedení – a teď budu kopírovat popis z webu Kostky:

„Barevná kombinace koloběžky je stylizovaná do barev nevěsty. Základem je porcelánová bílá se strukturovaným povrchem, leštěný hliník je proveden v transparentní Rose barvě.“

Kostka Twenty Wedding (G5) | Foto Kostka - kolobka
Kostka Twenty Wedding (G5) | Foto Kostka – kolobka
Kostka Tour Wedding (G5) | Foto Kostka - kolobka
Kostka Tour Wedding (G5) | Foto Kostka – kolobka

„Pánské“ novinky jsou dvě, přičemž na rozdíl od „holčičího“ designu se už netváří tak přísně sladce svatebně. Tmavě modrý s bronzovými doplňky a army zelená čili khaki s černými komponentami – to jsou dva Travely. Ovšem co je to za model, ten Travel? Pokud jste četli moji nedávnou recenzi Kostky Trip All Black (G5), pak jste na správné cestě. Model Travel by totiž podle všeho měl být téměř to stejné, ale s 20palcovým zadním kolem. Čili turistická koloběžka s koly 28/20 palců. Travel by už měl být na cestě ke mně, takže recenze opět bude!

Kostka Travel Wedding (G5) | Foto Kostka - kolobka
Kostka Travel Wedding (G5) | Foto Kostka – kolobka
Kostka Travel Wedding (G5) | Foto Kostka - kolobka
Kostka Travel Wedding (G5) | Foto Kostka – kolobka

U Kostků to nijak nehrotili s cenami, což je samozřejmě pozitivní zpráva. Modely z limitované edice jsou o 600–1 000 Kč dražší než běžné sériové modely řady MAX. Následuje přehled cen s odkazy na kostkovic web:

Kostka Twenty Wedding: 10 490 Kč
Kostka Tour Wedding: 10 990 Kč
Kostka Travel Wedding: 11 990 Kč


Yedoo Steel – zpátky k oceli

O tom, že Yedoo vyvíjí novou ocelovou řadu koloběžek, jsem informoval už v reportáži z letošního veletrhu For Bikes. A je to tady! Od 11. září by měly být dostupné tři modely řady Yedoo Steel. Co můžete čekat od nových „jedůček“?

Ocelovou trubkovou konstrukci – to dá rozum. Koloběžky tedy budou těžší nežli oblíbené stroje hliníkové řady Alloy Collection, nicméně ve srovnání s ocelovou konkurencí jde o standardní hmotnosti. Všechny tři modely budou nabízené v pěti barvách, mají úzké 74mm náboje (kromě předního 26″ kola modelu S2620), všechny tři mají také zadní dvojitou patku pro možnost zvýšení světlosti stupátka. Jak je u Yedoo obvyklé, brzdy jsou značky Tektro a pláště Kenda.

No a konečně, nové modely řady Steel jsou navržené jako ekonomická varianta hliníkových strojů Alloy Collection. Dlužno podotknout, že radost z cen budou mít potenciální uživatelé, nikoliv však „ocelová konkurence“ Yedoo – viz ceny níže u jednotlivých modelů.

Yedoo S2620 | Foto Yedoo
Yedoo S2620 | Foto Yedoo

Yedoo S2620
Typové označení jednotlivých modelů nové řady je velmi logické – napovídá osazení koly. V tomto případě se tedy jedná o velkou koloběžku s koly 26/20 palců – stroj v současnosti velmi oblíbené třídy. Konkurence Kostkovic Tource, Universu od Miba či Morčecí Cavie. Tohle bude zajímavé!

Základní technické parametry a cena (údaje výrobce):
Celková délka: 1 730 mm
Výška řídítek: 910–970 mm
Prostor pro jezdce: 680 mm
Světlost stupátka (horní/dolní pozice): 45/65 mm
Hmotnost: 9,2 kg

Cena: 8 990 Kč
Zdroj: Yedoo.cz

Yedoo S2016 | Foto Yedoo
Yedoo S2016 | Foto Yedoo

Yedoo S2016
Koloběžka s koly 20/16 palců čili středně velký model. Všimněte si příkladně malé světlé výšky stupátka 40/60 mm. Celková délka je téměř stejná jako u Rodstra z řady Alloy, lze tedy předpokládat podobné jízdní vlastnosti.

Základní technické parametry a cena (údaje výrobce):
Celková délka: 1 490 mm
Výška řídítek: 920–980 mm
Prostor pro jezdce: 630 mm
Světlost stupátka (horní/dolní pozice): 40/60 mm
Hmotnost: 9,0 kg

Cena: 6 990 Kč
Zdroj: Yedoo.cz

Yedoo S1616 | Foto Yedoo
Yedoo S1616 | Foto Yedoo

Yedoo S1616
Nejmenší z trojice Yedoo Steel – malá koloběžka s koly 16/16 palců. I u nejmenšího modelu Yedoo zvolilo malou světlou výšku stupátka 40/60 mm. Což je samozřejmě dobře. Délka je „něco mezi“ Friday a Frida&Fred z řady Alloy. Což je taky dobře :-)

Základní technické parametry a cena (údaje výrobce):
Celková délka: 1 380 mm
Výška řídítek: 900–1 000 mm
Prostor pro jezdce: 600 mm
Světlost stupátka (horní/dolní pozice): 40/60 mm
Hmotnost: 8,4 kg

Cena: 5 990 Kč
Zdroj: Yedoo.cz


Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *