Podzimní testování na Přibližovadlech

Celý článek V neděli 29. října 2017 končí letní čas, což je definitivní potvrzení toho, že chladnější období našeho klimatického pásma je tady. Ale co to plácám, jistě jste to pocítili na vlastní kůži i bez této informace. Nicméně na Přibližovadlech koloběžková sezóna neskončila a testuje se dál. Jaké stroje právě ojíždím? Čtěte dále…
Letos se mně zvláštní náhodou přihodilo, že se u mě skoro pravidelně sejdou zároveň dvě koloběžky na test. To ale ničemu nevadí. Prostě se holky vystřídají, a protože to obvykle bývají i rozdílné typy strojů, člověk má navíc i pěkné srovnání v rámci různých tříd. A nejinak je tomu i v těchto říjnových dnech. Obě koloběžky spojuje jen to, že mají stejně velká kola. Tedy myslím stejně velké přední a zadní kolo. Fyzická velikost se u obou strojů také liší. Začnu podle abecedy: Mibo GS.

Mibo GS
Mibo GS

Výstup, který budu publikovat, až dostatečně ojezdím Mibo GS, nebude klasickou recenzi. „GéeSko“ je totiž prototypem, jedním z patnácti kusů, které Mibo vyrobilo na naléhání Vaška Juna z plzeňského Koloběhsportu. Ostatně přesně tento lehce rezavý kus bez laku Vašek sám dostatečně prohnal jak v terénu, tak i například na přejezdu republiky. Proto je také Mibo GS obuté do plášťů Schwalbe Kojak.

Byla-li řeč o stejně velkých kolech, pak je zde třeba dodat, že Mibo GS je pravděpodobně první sériově vyráběný model (i když jde zatím o prototyp :-) ) v Česku, možná i v Evropě či na světě, osazený koly o průměru 26/26 palců. Koncepce je vytvořená s cílem univerzální koloběžky, kterou když přezujete z Kožaků na MTB pláště, bez dalšího s ní vyrazíte do terénu. Vyzkouším určitě také, balónů se vzorkem mám dost ještě od doby, kdy jsem jezdil na bajku. Stejně tak samozřejmě můžete mít Mibo GS obuté do trekových plášťů a jezdit s ním cestou necestou bez přehazování gum…

Jako kapesní nůž

„Dragstr je rychlý, lehký a zároveň kompaktní jako nůž do kapsy.“ Tolik první věta z charakteristiky koloběžky Yedoo Dragstr přímo od výrobce. Proč ne, říkám si. Kategorie koloběžek s koly 20/20 palců je velmi oblíbená – představuje jistý kompromis mezi malými a velkými koloběžkami.

Yedoo Dragstr
Yedoo Dragstr

Z modelové řady Yedoo Alloy Collection jsem už otestoval jak velké koloběžky Trexx a Wolfer, tak i malý stroj Yedoo Friday – nastal tedy čas pro střední velikost. Dragstr už se naparoval naleštěný ve fotografickém ateliéru přítele Špačka, nicméně poznal už ale také realitu podzimního počasí. Z toho vyplývá, že recenzi se budu snažit vydat co nejdříve. Ale ještě nějakou tu stovku kilometrů na Dragstru dám.

Tolik tomu, co nás na Přibližovadlech čeká. A co vy? Jezdíte stále, nebo jste to s podzimními plískanicemi zabalili a čekáte na jaro?


Sdílej:

2 komentáře

  1. Petře, co znamená v tomto případě zkratka GS? Až budeš psát recenzi na Mibo GS, zkus vymámit pár slov k věci z V. Juna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *