Search
Close this search box.

Rozárčin růžový K-bike aneb Přibližovadla.cz inspirující

Celý článekJsou e-maily, které člověka potěší, zahřejí u srdce. Třeba když vám čtenář, který na Přibližovadla.cz podle jeho vlastních slov zabloudil náhodou, pošle fotografie K-biku upraveného „podle vzoru“ Green Fish Edition naší Anči. Takže teď se budeme chlubit cizím peřím.

 

Když jsem dceři před více než rokem „stavěl“ juniorskou koloběžku K-Bike Green Fish Edition, nezapomněl jsem ji samozřejmě ukázat světu. Ani jsem se v původním článku nezmínil o tom, že jsem vlastně dělal dvě takovéto koloběžky. Ta druhá, postavená na zbrusu novém rámu, putovala k užívání pro změnu kamarádově dceři. Pokud jezdí ještě další podobně upravená „Káčka“, nevím o tom – přesněji řečeno – vím ještě o třetím modelu.

Z Mekky koloběžek, Plzně

Informace o růžovém juniorském K-biku, jehož stavba byla podnícena naší „zelenou rybou“, mi nedávno poslal Petr Zima z Plzně. Nebudu dělat tlumočníka, přečtěte si, co mi napsal:

„Chtěl bych vám poděkovat za inspiraci a nakopnutí k přestavbě K5 na dětskou koloběžku. Má čerstvě pětiletá dcera měla kolobku dlouho slíbenou k narozeninám, já jsem chodil po obchodech a byl celkem bezradný, protože to bylo všechno velké a těžké.

To, že by se dal předělat můj starý K-bike, mě sem-tam napadlo, ale nějak se mi příčilo dávat toho otřískance jako dar (7 let jsem na něm jen jezdil po městě, bez jakékoli údržby). Teprve když jsem náhodou na poslední chvíli narazil na váš článek K-bike K5 Green Fish Edition, uviděl jsem, jak super takový předělaný K-bike může vypadat, a už mě to nepustilo. Žádná jiná koloběžka pro děti se mi tak nelíbila. A já si koupím novou…

Při úpravě jsem si dovolil z článku převzít pár tipů. Samozřejmě chybičky se vloudily, v lakovně třeba řádně zaprášili závity, takže jsem měl problém nasadit hlavové složení nebo brzdy na čepy. Taky jsem zapomněl zkrátit bowdeny – snad se k tomu ještě dostanu, jako třeba i k nějakým samolepkám. I tak jsem na teď-už-ne-mou staronovou koloběžku pyšný, přikládám i nějaké foto, jak to dopadlo.“

Dopadlo to samozřejmě skvěle, to ostatně můžete posoudit sami na fotografiích, které nám Petr Zima poslal. Nová majitelka Rozárka si koloběžku evidentně užívá, takže jí přejeme, aby nakoloběhala spoustu a spoustu kilometrů. A že ji zdraví také naše Anička, která na svoji Green Fish Edition nedá dopustit.

 

Sdílej:

3 komentáře

  1. Nádherný stroj. Já tu K5 nakonec budu muset pořídit. Škoda, že se v „Kid“ verzi nedělá rovnou od výrobce :( Ještě jsem uvažoval o Bizonovi jako dětské kolobce, taky by to asi nebylo úplně k zatracení.

  2. Tahle předělávka nemá chybu. Nízké stupátko i řídítka, a „holčičí“ barva, ty brzdové páčky… To je opravdu dokonalá koloběžka pro děti. Na takové je radost koloběhat.

  3. Hezká koloběžka. Ta nízká podlážka je pro děti zvlášť důležitá – mají krátké nožičky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *