Sraz koloběžkářů Broďák 2023 v (ne)reportáži a fotografiích

Koloběžkáři jsou národem družným. S ostatními jedinci, postiženými virózou stupátka spojeného dvěma koly, se rádi setkávají, stejně tak mezi sebou s oblibou soutěží a pochopitelně se spolu rádi také prohání krajinou na rozličných strojích. Více či méně velkých koloběžkářských part lze v našich krajích potkat docela dost, ovšem pouze na Broďáku se koloběžkářů schází více než stovka, často i dvě…

 

Nová krev

Psát na Přibližovadlech o Srazu koloběžkářů v kempu Brodský – u stejnojmenného rybníka, ležícího poblíž Červeného Kostelce, tedy v severovýchodních Čechách poblíž Náchoda – je po jedenácti letech od prvního srazu tak trochu nošením dříví do lesa. Srazy se konají na stále stejném místě, také program se od počátku nijak zásadně nezměnil, a i to počasí většinou vyjde skvěle. Byť zrovna na něj, aspoň jak myslím, organizátor, firma Kostka – kolobka, moc velký vliv mít nemůže :-) Přesto se minimálně v posledních několika letech – a tento ročník nebyl výjimkou – účastní Srazu koloběžkářů vždy kolem dvou set lidí.

Sraz koloběžkářů - Broďák 2023 | Nezbytné společné foto před spanilou jízdou do Babiččina údolí v Ratibořicích
Sraz koloběžkářů – Broďák 2023 | Nezbytné společné foto před spanilou jízdou do Babiččina údolí v Ratibořicích

Software pro detekci tváří by jistě podle fotografií vyhodnotil, že také nejeden účastník je štamgastem této akce. Ale… zároveň si nebylo nemožné nevšimnout mnoha nových, a také nejednoho koloběžkou doposud nepolíbeného účastníka. Dostatečně výmluvně o tom svědčila prázdná půjčovna v době spanilé jízdy k asi 10 km vzdálenému mlýnu v Babiččině údolí. A to na sraz přivezli Kostkáči celkem 80 koloběžek! Proč o tom píšu? Protože mě těší, že o koloběžky mají zájem další a další noví uživatelé. Je skvělé, potkávat se se známými tvářemi, ale ještě lepší je vidět novou koloběžkářskou krev. Jak se tedy zdá, Broďák má i „osvětový“ nebo chcete-li marketingový význam. A nebudeme si nic nalhávat, marketing koloběžky potřebují jako sůl.

Sraz koloběžkářů - Broďák 2023 | Největším tahákem programu byly jako vždy skoky do vody na koloběžce
Sraz koloběžkářů – Broďák 2023 | Největším tahákem programu byly jako vždy skoky do vody na koloběžce

Nebudu vás už dál zdržovat zdlouhavým slovním popisováním toho, co se na Srazu koloběžkářů – Broďák 2023 dělo a nedělo. Myslím, že fotografie atmosféru akce vykreslí lépe než další zbytečná slova. Letos náš přenosový vůz Přibližovadel z časových důvodů dorazil na místo až o sobotním poledni, takže nějaká část akce na snímcích chybí. Omlouvám se. Ale skoky do vody na koloběžce scházet nesmí! :-)

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *