Search
Close this search box.

V novém roce do (staro)nových koloběžkáren v Brně

Celý článek V Brně je – snad díky největší koncentraci vysokých škol v Česku – koloběžkářů docela dost. Alespoň se mi tak zdá. Sice zde už nenajdete speciálku čistě jen na koloběžky, ale máme tady minimálně dvě „sdružené“ prodejny, které kolobrndy prodávají na velmi slušné úrovni. Obě dvě na konci roku 2016 změnily adresu.Začnu podle abecedy: Cyklospeciality.cz
Dovozce Bromptonů a dalších více či méně „nemainstreamových“ kol je silně stěhovací firma – a to tak, že v rámci dvou na sebe navazujících ulic v Brně. Nejprve sídlili „v zatáčce“ na Hybešově ulici, aby se pak přestěhovali – samozřejmě do větších prostor – na její konec blíže k hlavnímu nádraží. A loni ke konci roku… to vzali opačným směrem do ulice Václavské, která směrem od „Mendláku“ Hybešově předchází.

Cyklospeciality.cz – centrála Brno
Cyklospeciality.cz – centrála Brno | Foto Cyklospeciality.cz

Ano, tam, kde před tím sídlila prodejna pánských obleků Bandi, dnes „sedí headquarters“ Cyklospecialit s prozatím největší prodejnou, kterou tato firma v Brně provozovala. Nemýlíte se, je to ta prodejna, do jejichž výkladů se díváte ze zastávky Václavská, když jedete z centra Brna jedničkou nebo dvojkou šalinou (páč tramvaje my tady nemáme).

Ve čtyřech nijak malých místnostech s klenutými stropy najdete spoustu kol pro velké i malé bicyklisty, spoustu příslušenství – a v jedné z nich také… spoustu koloběžek. Cyklospeciality prodávají prakticky všechny běžné české značky plus finský Kickbike a nově také britskou značku Swifty Scooters. A „nejdůležitější“ modely si samozřejmě můžete přímo na „krámě“ osahat a vyzkoušet.

Prodejna Cyklospeciality.cz v Brně
Od C k D

Asi čtyři kilometry vzdušnou čarou severovýchodně, v brněnských Židenicích, sídlí firma Dako Sport. Ta zde na rozdíl od Cyklospecialit setrvává už delší dobu, nicméně prodejna, ehmm…, spíše menší baráček, je v novém. Dosud nehotová fasáda o tom moc nevypovídá, ale vstoupíte-li dovnitř, zcela nový interiér s příjemným roztopeným krbem v přízemí, vás přesvědčí okamžitě.

Prodejna Dako Sport Brno
Prodejna Dako Sport Brno | Foto Dako Sport

V Dako Sportu najdete vybavení na lyže či snowboardy plus nějaká ta kola, kromě toho skiservis a servis jízdních kol, půjčovnu lyží a… v horním patře prodejnu koloběžek, také s nezbytnou půjčovnou. Dako Sport je jediným autorizovaným prodejcem strojů značky Kostka-kolobka v Brně, přesněji řečeno distributorem Kostky pro Jihomoravský kraj, takže se není čemu divit, že zde najdete jen modely této značky.

A jedna zajímavost: na střeše, respektive na terase rekonstruovaného sídla Dako Sportu podél frekventované silnice do Líšně, je v „blízké budoucnosti“ plánovaná testovací dráha pro koloběžky a kola. Přijdete-li si tedy sem vybrat svoje vysněné přibližovadlo, budete jej moci vyzkoušet – netrpíte-li tedy závratěmi –, na dráze mezi nebem a zemí.

Prodejna Dako Sport v Brně

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *