Ať se kola točí i v roce 2015! A šťastné Vánoce k tomu…

Celý článek Všichni na ně nadáváme, každý rok svorně říkáme, ať už je to za námi, ale stejně je máme rádi a alespoň ve skrytu duše se na ně těšíme. Vánoce a s nimi spojený konec roku. V podstatě jediné, co je tak nějak mimo „zavedené zvyklosti“, je – nikoliv letos poprvé – jarní počasí, které nám ale vyhovuje – sezóna tak nikdy nekončí…Oficiální sezóna – hovoříme-li o koloběžkové – už samozřejmě skončila, a letos byla velmi bohatá. Nechci dělat retrospektivu, připomenu jen dvě akce: květnový Etapák v režii Bez pedálů, z jehož skvělé atmosféry budeme my, co jsme byli u toho, žít ještě minimálně do května příštího roku, kdy se pojede druhý ročník. Druhou akcí pak je samozřejmě Mistrovství světa v koloběhu, konané letos v Plzni. Já osobně s ním mám sice spojené bohužel i nepěkné zkušenosti, nicméně akce to byla skvělá, to se jí odepřít nedá.

Nechci samozřejmě urazit pořadatele dalších závodů a akcí – všechna čest všem – letošní sezóna byla přebohatá jak na počet a rozmanitost akcí, tak i na množství účastníků, kdy sto závodníků na startovní čáře nebyl žádný problém.

Přibližovadla.cz PF 2015

V souvislosti s počty závodníků musím ale ještě zmínit nové týmy, které přišly do našeho malého světa koloběžkových závodů. Je to sice pitomé veterinární přirovnání, ale myslím, že letos se mezi trhači nohou docela výrazně oživila krev. Když k tomu přičtu nové značky strojů, ať už je to Sixteen nebo slibně vypadající už téměř produkční Morxes (obě značky z Moravy, jak už to u koloběžkových výrobců bývá :)), musím suše konstatovat, že sezóna 2014 byla „koloběžka-friendly“.

Aktualizace 24. 12. 2014, 14:15 hod

Díky Pavlu Wernerovi za upozornění – zapomněl jsem na Frienda, což je hrubá chyba. Že nevíte, co je Friend? Je to jméno koloběžky vycházející z K-biku K7 se dvěmi 16palcovými koly – psali jsme o něm tady. Mimochodem, manželé Nistlerovi čili pražská firma Koloběžky pro dospělé, pocházejí taktéž z Moravy :)

Jedno kolo v roce 2014

My jsme ale jezdili i na jednokolkách, také díky neutuchajícímu entuziasmu borců kolem brněnské jednokolkové školy Try One. Mimochodem i zde je v poslední době docela těsno, kolik lidí letos přibylo. Skvělá byla samozřejmě i akce na dni rekordů v Pelhřimově – report a fotografie najdete zde. No a kdybych zapomněl na rekord Tomáše Horáka, který za 34 dní ujel na jednokolce 2 151 kilometrů kolem hranic České republiky, ten by mi asi vyčinil!

Všem našim čtenářům tedy přejeme, ať se vám kola točí, ať je s vámi síla i mysl. A když budete odpočívat, zkuste občas mrknout na Přibližovadla… :-)

Sdílej:

3 komentáře

  1. Za seba velmi pekne dakujem vydavatelovi, sefredaktorovi za jeho velmi putave clanky, hlavne tie reportaze z akcii som prezival , ako by som sa ich sam zucastnil. Sice som uz tento rok nehltal uplne vsetky clanky, mna jednokolky nezaujimaju, ale kedze to je netradicne priblizovadlo, tak to tam asi patri pre druhych.
    Vela zdravia a ostre brko v roku 2015.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *