Azub na Bike Brno představí novou značku skládacích kol Tern

Celý článekAzub známe hlavně jako významného výrobce lehokol, který ale ve svém portfoliu má také například skládací kola Dahon. Aby toho nebylo málo, nově přibírá také značku Tern, kterou s Dahonem pojí doslova příbuzenské pouto. Nalaďte se tedy na to, co budete moci už za necelé dva dny vidět v Brně.

[ad#sklik-468-x-60]

Když zjistíte, že v čele Ternu stojí Josh Hon, syn Davida Hona, zakladatele Dahonu, můžete si myslet jen dvě věci. Buďto, že se táta se synem rozkmotřili, nebo naopak rozšiřují svoje impérium skládacích kol. Za druhé je správně, a kdyby vám kola značky Tern připadala hodně podobná Dahonu, pak vězte, že tohle je zkrátka domluvené.
Omlouvám se, měl jsem špatné informace, správná je ta varianta nesouladu otce se synem. Nicméně nám, uživatelům, to může být jedno. Počkáme si na výsledky…

Tern Verge X10Tern Verge X10
Modelová řada Verge jako by Dahonu Vector X10 z oka vypadla. Ostatně i označení X10 je shodné. Zdroj: Azub

Druhou zajímavostí je, že produkce Ternů začala teprve letos na sklonku léta, takže jde o skutečně novou značku nejen na našem, ale i celosvětovém trhu. Zatím je v portfoliu Ternu pět produktových řad, ve zkratce zahrnující luxusní rychlé a lehké skládačky typu Verge, klasiku řady Link, zajímavé stroje na 24palcových kolech Eclipse a Castro, a konečně velké šestadvacítky Joe.

Tern Eclipse P24hTern Eclipse P24h
Čtyřiadvacítky Eclipse vypadají velmi zajímavě. Sice je evidentně nevezmete pod paži do tramvaje, svoje místo na trhu ale mají. Zdroj: Azub

My se určitě na tyto stroje půjdeme na Bike Brno podívat podrobněji a pokusíme se také některý z nich zapůjčit na redakční test. Jste-li patřičně nažhavení, můžete se zatím kochat na globálním webu Ternu.

Jen pro doplnění, Azub najdete na brněnském výstavišti od 10. 11. do 13. 11. v pavilonu V, stánek číslo 065.

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *