Search
Close this search box.

Babí léto (nejen) na koloběžkách – vybrané akce v září 2016

Celý článek Prázdniny skončily, mnozí rodičové si oddychli (hurá, děti jdou zase do školy), nicméně, koloběžková sezóna nekončí. Ostatně, mám takový pocit, že ta letošní trvá díky mírné loňské zimě už druhý rok v kuse. Nic nám však nebrání připomenout si zajímavé akce, které se konají v září. A že jich není málo…Blanenská desítka už tuto sobotu!

Závody koloběžkářů, inlajnistů a běžců na naprosto rovné trati se zanedbatelným převýšením v Blansku letos startují už tuto sobotu 10. září. Nabitý program počítá se všemi věkovými kategoriemi, kterým je samozřejmě přizpůsobena délka trati, nicméně všichni se jistě těší na „královskou disciplínu“, nejdelší závod na 10 km, kterého se ve třídě koloběžek pravidelně účastní i naše – čti světová – špička. Předpověď počasí slibuje „příjemno“, takže do toho!

A jestli ještě nejste rozhodnuti, zdali se na Blanenskou desítku vydat, mohly by vás přesvědčit naše reportáže z prvníhodruhého ročníku.

Podrobné informace o Blanenské desítce najdete na oficiálním webu.

Blanenská desítka 2015 – závody koloběžek
Foto z Blanenské desítky 2015
Tři akce v jednom termínu, jedna lepší než druhá (třetí)

Na druhý zářijový víkend se bohužel sešly hned tři výborné akce. Vybrat si asi nebude lehké…

Nemohu nezačít třetím (v pořadím čtvrtým – modří vědí) srazem koloběžkářů, pořádaným společností Kostka-kolobka tradičně v kempu Brodský ve východních Čechách poblíž Červeného Kostelce. Soudě podle předchozích ročníků, sjede se na tomto místě v termínu 16. až 18. září 2016 minimálně stovka koloběžkářů, aby si užili nejrůznější soutěže, společnou spanilou jízdu, skoky do vody na koloběžce, večerní ohňostroj, bigbít a spoustu další skvělé zábavy. Co vám budu povídat – přečtěte si naše reportáže z předchozích tří ročníků zde, tutady.

Jen dodávám – Sraz koloběžkářů je určen všem vyznavačům dvou kol spojených stupátkem, bez rozdílu značky stroje, věku, pohlaví či náboženského vyznání. Přijeďte všichni, je to super akce! Podrobnosti a registraci hledejte na webu Kostka-kolobka.

2. Sraz koloběžkářů – kemp Brodský – 18.–20. 9. 2015
Foto ze Srazu koloběžkářů 2015

Sobota 17. září je zajímavá zejména pro brňáky a obyvatele přilehlého okolí. Na brněnském velodromu se totiž koná 6. Brněnské RekordOvál. Kromě dalších závodů se zde pojedou mezi 11.30 h a 14.00 h závody koloběžek na 5 a 10 km, plus klání dětských kategorií. Brněnské RekordOvál slibuje spoustu dalších povyražení, přijďte se přesvědčit sami. K tomu vás má nalákat „zvláště vydařený“ plakát. Sledujte také facebookovou stránku.

6. Brněnské RekordOvál
6. Brněnské RekordOvál

Slzu v oku jsem musel zatlačit, když jsem se dozvěděl, že letos se kvůli rekonstrukci silnice a mostu nebude konat tradiční Mistrovství ČR a SR Brompton u Janova hradu poblíž Lednice (viz naše články). Ovšem pořadatelé to nevzdávají – podle zatím neoficiálních zpráv, by se mělo MČR a SR Brompton konat taktéž v sobotu 17. září 2016 v pražské Stromovce. Sledujte webfacebookovou stránku Cyklospecialit, coby oficiálního dovozce Bromptonů a pořadatele této akce.

Festival Cyklospecialit a MČR a SR Brompton 2015
Foto z minulého setkání Bromptonistů u Janova hradu
Aby toho nebylo málo…

Nyní už stručně: Malé cestování v čase nazpět – v termínu Blanenské desítky, tedy v sobotu 10. září 2016 se ti nejdrsnější jedinci mohou vydat na Rallye Sudety – jeden z nejobtížnějších MTB závodů u nás. Nelákáme vás však k jízdě na bajku, Rallye Sudety si můžete i zaběhnout, dát na koloběžce (RS je zároveň 5. kolem Českého krosového koloběžkového poháru) a dokonce také na jednokolce! Podrobnosti hledejte na webu akce.

O den později, v neděli 11. září 2016 se můžete zúčastnit Jihlavského půlmaratonu, v rámci něhož se jede také „půlka půlmaratonu“ (10,548 km) na koloběžkách coby 4. kolo Českého koloběžkového poháru. Bližší informace najdete zde.

Máte-li rádi závody Bez pedálů, pak o necelý týden později, v sobotu 17. září 2016 doražte na šumavskou Kvildu, protože zde startuje oblíbený Šumavský sjezd. Podrobnosti zde.

No a konečně nemůžeme vynechat nejstarší český koloběžkový seriál, Rollo ligu. 5. kolo RL se jako Superfinále jede 24. a 25. 9. v Ostravě – k tomu je pak přidruženo taktéž 5. kolo Českého koloběžkového poháru. Detaily hledejte na webu Českého svazu koloběhu.


Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *