Search
Close this search box.

Dej si priessnitz a vyhraj závodní koloběžku – AKTUALIZACE

Celý článek Ještě stále se setkávám s názorem koloběžkářů „hobbíků“ o tom, že závody jsou nějaký nedostupný vyšší level trhání si nohou. Nejsou… a přesvědčit by vás o tom mohlo už za necelý měsíc 2. kolo Rollo ligy a Euro Cupu – Kostka Cup Jeseník. Začít rovnou evropským pohárem? Žádný problém. Závody jsou pro každého.Kostka Cup Jeseník

AKTUALIZACE původního článku

Oproti původně zveřejněným specifikacím víkendových závodů nastává jedna, dlužno dodat, že příjemná, změna – nedělní půlmaraton má nově zvolenou trasu. Závod povede na plně uzavřené komunikaci. Viz mapa. Široká bezpečná silnice s krátkým mírným stoupáním směrem k Rejvízu projíždí malebnou vilovou zástavbou s penziony a rekreačními chatami. Více informací získáte na webu závodů.

A ještě jedna nová informace: Nedělního půlmaratonu se zúčastní také Martin Koukal – bývalý český reprezentant v běhu na lyžích, olympionik a dvojnásobný mistr světa. Přijďte si tedy zazávodit i s tou celebritou sportovního světa!

Závody pro každého

Nemusíte skoro nic. Nemusíte být registrovanými závodníky, nemusíte mít týmový dres ani superlehkou závodní koloběžku. Musíte se jen registrovat na webu Kostka Cup Jeseník, o víkendu 11.–12. června 2016 se dopravit se svojí koloběžkou (a nezapomeňte helmu!) do téměř pohádkového města Jeseník v srdci stejnojmenných severomoravských hor a zúčastnit se závodů. Přesněji… nemusíte ani absolvovat všechna tři víkendová klání, klidně jeďte jen jeden závod.

Jakmile budete mít startovní číslo, automaticky se účastníte tomboly, jejímž zlatým hřebem je závodní koloběžka Kostka. Jdete do toho?

Kostka Cup Jeseník
Zdroj foto Kostka-kolobka
Tři závody za dva dny

A nyní už jen fakta. 11.–12. června 2016 se koná Kostka Cup Jeseník – 2. kolo Rollo ligy a stejně tak 2. kolo Euro Cupu čili jak český, tak i evropský koloběžkový pohár.

V sobotu dopoledne startuje Priessnitzova časovka do vrchu s délkou 3,2 km a převýšením 190 metrů. Slušný kopec… Odpoledne akce pokračuje v areálu Priessnitzových lázní na Kolonádním okruhu štafetovým závodem tříčlenných družstev. I kdybyste nesehnali parťáky, určitě se na štafetu běžte alespoň podívat – jde o divácky velmi atraktivní závod.

Vyvrcholení se očekává v neděli 12. června, kdy v 9.00 h startuje Kostka půlmaraton, závod na 1,8kilometrovém okruhu ve Smetanových sadech v Jeseníku.

Aktualizace ještě jednou: Oproti původně zveřejněné specifikaci nedělního závodu nastává změna – půlmaraton má nově zvolenou trasu: Závod povede na plně uzavřené komunikaci. Viz mapa. Široká bezpečná silnice s krátkým mírným stoupáním směrem k Rejvízu projíždí malebnou vilovou zástavbou s penziony a rekreačními chatami.

Kostka Cup Jeseník
Zdroj foto Kostka-kolobka

Detailní informace o závodech Kostka Cup Jeseník najdete na webu akce

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *