For Bikes 2014 za 14 dní – co nás čeká na letňanském výstavišti?

Celý článek Protože Veletrhy Brno loni definitivně zařízly podzimní Bike Brno (Sport Life jako celek bude podle mě brzy následovat…), PVA Expo Praha je díky tomu očividně na koni – veletrh For Bikes 2014, který se koná o posledním březnovém víkendu 28.–30. 3., slibuje výbornou podívanou. Jak jsou na tom koloběžkáři?Koloběžkáři na tom nijak slavně nejsou, to si nemusíme nalhávat hned na začátku, ostatně lepší to nebývá snad nikdy – koloběžky jsou holt vedle jízdních kol velká minorita. To my ale víme, takže nebudeme smutnit, a naopak se budeme těšit na představení nové kolekce Kostky pro rok 2014 – mohu prozradit, že to bude velmi zajímavé!

For Bikes 2014

Z koloběžkářských firem najdete na For Bikes 2014 tradičně ještě českou firmu, která nechává koloběžky vyrábět v Číně – Yedoo. Na stánku Yedoo by se měly konečně představit sériové kusy velmi převelmi dlouho vyvíjených, přesněji redesignovaných strojů Mezeq, City a Ox s příponou New. Kam se poděl závodní Wolfer, na jehož prototypu jsem jezdil po brněnském výstavišti už v roce 2012, ví čert…

Necháme se tedy překvapit, stejně jako je pláštíkem tajemství zahalené Mibo. Výrobce jako takový na For Bikes vystavovat nebude, nicméně brněnský prodejce 4freetime (např. dovozce Stridy ), který se v loňském roce začal pod značkou Nej-koloběžky.cz věnovat také koloběžkám, slibuje ukázat některé modely Miba a možná bude i překvapení v podobě prototypu nové skládačky.

Koloběžky a skládací kola na veletrhu For Bikes 2013
Loni nás na For Bikes zaujala mimo jiné také růžová Kostka Twenty Flower – copak zajímavého to bude u letos?
„Kolaři“ a ti další

Mnohem lepší to na For Bikes budou mít příznivci skládacích kol. Najdete je na stáncích Azubu (Tern), Cyklospecialit (Brompton, Moulton), již zmíněný 4freetime předvede Stridy a skládačky Birdy, které jsme také testovali na Přibližovadlech, pak najdete na stánku Velorama.

Kromě toho všeho samozřejmě na For Bikes najdete hromady doplňků, oblečení, příslušenství (vystavuje například také Remerx), sportovní výživy a podobně. Na stejném výstavišti a na stejnou vstupenku můžete také navštívit veletrhy Sport Show a For Caravan. Důvodů zajet do Prahy – i když nejste místní – je prostě docela dost. My na For Bikes tradičně budeme a stejně jako v minulých letech přineseme reportáž s fotografiemi. S kým z vás si dáme kafe třeba v sobotu (to tam bude pěkně natřískáno…)?

Tahák na závěr

Zapište si za uši nebo si vytiskněte naše doporučení k návštěvě a pár dalších informací:

4freetime

Skládací kola Strida, koloběžky Mibo a další.
Stánky: 3-C20

Azub

Skládací kola Tern, lehokola, lehotříkolky, příslušenství Ortlieb, Biologic, Extrawheel a další.
Stánky: 2-A12, 5-C10

Cyklospeciality

Skládací kola Brompton a Moulton, helmy Nutcase a další příslušenství.
Stánek: 3-A22, 5-C3

Remerx

Ráfky, náboje, zapletená kola největšího tuzemského výrobce…
Stánek: 3-B9

Kostka-kolobka

Koloběžky Kostka a příslušenství.
Stánek: 2-C2, volná plocha 1-V3

Velorama

Skládací kola Birdy a další.
Stánek: 2-C3

Yedoo

Koloběžky Yedoo a příslušenství.
Stánek: 2-A17, volná plocha 1-V2


For Bikes 2014

Kde: Praha, výstaviště Letňany

MHD: metro C, stanice Letňany

Kdy: 28.–30. 3. 2014

Otevřeno: 10:00–18:00 hod

Vstupné: 150 Kč, děti do 12 let zdarma

Web: http://forbikes.cz


Sdílej:

3 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *